Dorostencům těsný náskok proti Beranům nevydržel, Zlín si doma ponechal všechny body

PSG Berani Zlín - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 21. Ramert (Šindelek), 30. Kráčalík (Mojžíš, Čapka), 43. Frömel (Chludil, Šindelek), 50. Chludil (Laciga, Frömel), rozh. náj. Chludil – 12. Šalé (Fajmon). Rozhodčí: Kovařčík – Poláček, Kociňák. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 40:46. Průběh utkání: 0:1, 4:1.
PSG Berani Zlín: Synek – Nábělek, Valda, Šimášek, Šindelek, Čapka, Hoferek – Chludil, Tomeček, Ševčík, Čechmánek, Mojžíš, Heš, Laciga, Ramert, Frömel, Kráčalík, Jakeš, Lavička.
HC Kometa Brno: Bizoň – Řehák, Vacek, Běhůnek, Ulbricht, Fajmon, Němec, Prčík – Škodík, Kos, Otava, Šalé, Sever, Sedláček, Horký, Linka, Mišiak, Vyroubal.

Z l í n / B r n o – Dorostenci po čtvrtečním souboji s Vítkovicemi měli den volna, v sobotu odcestovali do Zlína, kde je čekalo moravské derby. Utkání začali lépe svěřenci Marka Moskala, když se v polovině první třetiny prosadil Eduard Šalé. Od druhé periody se prosazovali již pouze domácí, jenž se v každé části trefili dvakrát. Nadstavba došla až do nájezdů. Brno si vypracovalo náskok, který však Zlín dotáhl a získal i čtvrtý bonusový bod.

Úvodní část hry přinesla vyrovnanou hru, Kometa byla střelecky aktivnější, ale i domácí celek si vytvořil dobré střelecké šance. Desátá minuta hry přinesla vyloučení Sedláčka, ale Bizoň s obranou početní nevýhodu zvládli skvěle. A tak se z první branky mohla radovat Kometa, když se patnáct vteřin po uplynutí trestu prosadil po přihrávce Patrika Fajmona Eduard Šalé - 0:1. V zajímavém úniku se tři minuty před koncem objevil Kos, ale zakončit nedokázal. V závěru předvedl Zlín mohutný tlak, ale Ondřej Bizoň jistými zákroky podržel svůj tým.

Momentka z utkání dorostenců ve Zlíně. Foto: Ondřej Souček.

Druhá perioda přinesla brzké vyrovnání domácích, když se po minutě hry prosadil Jan Ramerta, jenž si sjel s kotoučem do mezikruží a puk vystřelil do pravého horního rohu - 1:1. Brňané si chtěli vzít rychle vedení zpět. Možnost měli v přesilové hře po trestu Šimáška, jenže dobrá práce domácích v obraně a nepřesnosti v kombinaci k brance nevedly. Šestadvacátá minuta přinesla únik Brna dva na jednoho, ale Synek předvedl dobrý zákrok. V polovině utkání Zlín otočil vývoj utkání. Mojžíš pálil z pravého kruhu, tento pokus Bizoň ještě vyrazil, ale na následnou dorážku Jakuba Kráčalíka již nedosáhl - 2:1. Modrobílí měli k dispozici ještě dvě přesilové hry, ale do konce periody se jim vyrovnat nepovedlo.

Momentka z utkání dorostenců ve Zlíně. Foto: Ondřej Souček.

Na začátku třetí třetiny byla k vidění hra čtyři proti čtyřem a byli to Berani, jenž zvýšili na rozdíl dvou branek. Šimon Frömel se dostal do úniku, který zakončil nad lapačku Bizoně - 3:1. Deset a půl minuty před koncem padl gól, který uzavřel brankový účet. Laciga s Lukášem Chudilem ujeli do situace dva na jednoho a právě druhý jmenovaný dostal puk do sítě - 4:1. Brno se hnalo za snížením stavu, svého soupeře přestřílelo, ale branku již diváci na stadionu neviděli.

Prodloužení o čtvrtý bod patřilo Kometě, kterou však trápil v brance Synek. Takže se šlo do nájezdů. V první sérii se prosadil Patrik Fajmon, na kterého navázal Šalé, jenže za domácí snížil Chudil. Zlín protočil brankáře a brněnským střelcům se již nepovedlo na muže v masce najít recept. V rozhodující páté sérii Ševčík srovnal krok a o tom, že Zlín získá i čtvrtý bod rozhodl v šesté sérii Lukáš Chudil.