KOMETA:FILM

Brněnský hokejový sen se stal v roce 2017 skutečností. Kometa po 51 letech dosáhla na mistrovský titul a v roce následujícím jej dokázala obhájit. Emocemi nabitý filmový dokument mapuje brněnský fenomén od jeho začátků až do současnosti.

Jedenáct mistrovských titulů v éře Rudé hvězdy a později ZKL Brno vystřídalo po revoluci období temna, ve kterém neměl klub peníze nejen na hráče, ale ani na hokejky. Zatímco národní tým zažíval zlaté žně, brněnský hokej byl na dně, od něhož se zvolna začal odlepovat až poté, co do klubu vstoupil bývalý hráč a současný majitel Libor Zábranský.

Dokument líčí náročnou cestu z bahna až na hokejový trůn, která se neobešla bez náročných bojů na ledě i v zákulisí, těžkých rozhodnutí, zklamání a velké trpělivosti, po které přišla o to sladší odměna.

Samostatný web projektu: www.kometa.film