Mládežnický hokej

Články o mládežnickém hokeji

Nepovedený vstup do nadstavby. Dorost nestačil na Vítkovice a do Brna se vrací bez bodu

čtvrtek 6.12.2018 | Filip Krůza, foto: Martin Tajč

V í t k o v i c e – Brněnští dorostenci se po výborně odehrané skupinové fázi sezony vydali k prvnímu zápasu části o postavení v play-off do Vítkovic, aby se zde utkali s domácí Riderou. Domácí celek se ke konci první třetiny ujal vedení a do konce zápasu už jej nepustil. Za Kometu se v polovině druhé třetiny prosadil pouze Adam Horký. Nadstavbovou část ukončili domácí již po půl minutě a rozhodli o tom, že všechny body zůstanou v na severovýchodě republiky.

Dorostence čekají dvě venkovní utkání, představí se ve Vítkovicích a ve Zlíně

úterý 4.12.2018 | Adéla Hrabálková, foto: Roman Kantor

B r n o – Zatímco junioři mají tenhle týden volno, dorostence čekají hned dva venkovní zápasy. Druhou část sezony začnou ve čtvrtek na ledě Vítkovic. V sobotu se svěřenci Marka Moskala utkají s domácím Zlínem. Brněnští ovládli skupinu Střed a pokusí se navázat na prvních 18 zápasů, ve kterých posbírali 59 bodů a ani jednou nevyšli bodově naprázdno.

Trenér dorostu Moskal: Bodovat v každém utkání? Byli jsme překvapeni, ale nesmíme usnout na vavřínech

úterý 4.12.2018 | Daniel Kinc, foto: Martin Tajč

B r n o – Dorostenci mají za sebou velmi podařenou první část sezóny, a to základní skupinu, kterou završili z náskokem na 1. místě. Modrobílí vyhráli osmnáct z dvaceti duelů, přičemž ve všech duelech bodovali a prezentovali se nesmírně pohledným útočným hokejem, kterému přispělo zejména útočné trio Brabenec – Kos – Sedláček, jež nasbíralo více než 100 kanadských bodů. Nyní na Kometu čeká šestičlenná nadstavba, která startuje příští týden. Nejen o tom, jaká byla základní skupina, ale také o sebevědomí týmu, jednotlivých prvcích sestavy a vyhlídkách do nadstavby pohovořil hlavní trenér Marek Moskal.

Nominace na MS do 20 let v Kanadě: Tři současní a tři bývalí hráči Komety

pondělí 3.12.2018 | Daniel Kinc, foto: Karel Švec / Český hokej

B r n o – Reprezentační výběr do 20 let se chystá na vrchol sezóny v podobě Mistrovství světa, které se tradičně na přelomu roku koná v kanadském Vancouveru. Hlavní kouč národního týmu Václav Varaďa odtajnil širší nominace, v níž mají nejhojnější zastoupení současní a bývalí hráči Komety! Do nominace se dostal brankář Lukáš Dostál, obránci Dalimil Mikyska, Libor Zábranský mladší a Filip Král, mezi útočníky pak člen A-týmu Karel Plášek a dvojnásobný mistr s Kometou Martin Nečas. Mezi náhradníky navíc figuruje další útočník Brna, a to Vojtěch Střondala. Turnaj startuje 26.12.!

Souhrn mládeže: Dorostenci na závěr základní části porazili Tábor, osmá třída si otevřela střelnici v Třebíči

pondělí 3.12.2018 | Matouš Vojáček, ilustrační foto: Karel Švec

B r n o – Poslední týden přinesl hned šest mládežnických utkání a z toho pětkrát hrály modro-bílé barvy na venkovním kluzišti. Junioři nakročili do nadstavby, kde bojují o postavení play-off a v úvodu je čekal dvojzápas na hřištích soupeře. V pátek zajeli svěřenci Jana Zachrly na západ Čech, kde po tuhém boji získali proti Plzni dva body za výhru v samostatných nájezdech, o den později se představili v Litvínově, kde se bodovat nepovedlo. Dorostenci ve čtvrtečním utkání uzavřeli základní část výhrou v prodloužení proti Táboru, když předvedli skvělý obrat. Osmá a šestá třída se vydaly na led Třebíče. Obě mužstva byla velmi produktivní a odvezla si vysoké výhry. Sedmáci mají za sebou úspěšný turnaj ve Zlíně, a také utkání v Hodoníně, kde uhráli remízu 7:7.

Junioři nestačili na Litvínov a domů se vrací s prázdnou

sobota 1.12.2018 | Filip Krůza, foto: Vít Novák

L i t v í n o v – Brněnské juniory čekal po vyrovnaném utkání na ledě Plzně hned další den druhý zápas nadstavbové části. Tentokrát se od 16 hodin představili v Litvínově. Po první třetině, která skončila smírně, převzali otěže zápasu domácí a dokráčeli k vysokému vítězství. V nadstavbové části byli taktéž úspěšnější žlutočerní a Kometa tak ze zápasu v Litvínově vyšla naprázdno.

Úspěšný vstup do nadstavby, junioři vezou z Plzně výhru v nájezdech

pátek 30.11.2018 | Filip Krůza, foto: Vít Novák

P l z e ň – Junioři Komety odstartovali část sezony, ve které se bojuje o postavení v play-off. Prvním duelem, který na talentované komeťáky čekal, byl souboj v Home Monitoring Aréně s plzeňskou Škodovkou. Vyrovnaný zápas dospěl za stavu 2:2 až do samostatných nájezdů, ve kterém byli úspěšnější hráči Komety a díky rozhodujícímu pokusu Stanislava Svozila si připsali bod do tabulky navíc.

Dorostenci otočili utkání proti Táboru a první část sezóny zakončují vítězstvím

čtvrtek 29.11.2018 | Adéla Hrabálková, foto: Roman Kantor

B r n o – V posledním zápase první části sezóny přivítali brněnští dorostenci na ledě DRFG areny vrstevníky z Tábora. Soupeř vstoupil do zápasu lépe a po první třetiny vedl už o dva góly. Zápas byl plný faulů, rozhodčí rozdali celkem 52 trestných minut! Brněnským se nakonec podařilo vývoj otočit a i díky třem brankám v početní výhodě zvítězili 5:4 po prodloužení.

Junioři začnou nadstavbu dvěma zápasy venku, dorost zakončí základní skupinu

středa 28.11.2018 | Filip Krůza, Šimon Albrecht, foto: Vít Novák

B r n o - Mládežnické celky Komety mají před sebou další zápasový týden. Zatímco juniory čekají na začátek části o pořadí v play-off zápasy v Plzni a Litvínově, dorostenci uzavřou základní skupinu domácím utkáním proti Táboru. Do akce jdou také osmá a šesté třída, které se představí v Třebíči. Mimo ně také sedmáci, jichž vyzvou na svém ledě vrstevníci z Hodonína.

Souhrn mládeže: Junioři i dorost slaví první příčku, pátá třída gólově řádila

pondělí 26.11.2018 | Šimon Albrecht, foto: Vít Novák

B r n o – V uplynulém týdnu bylo v Brně rušno a všechny výběry se představily před domácím publikem, i ty nejmladší. Největší pozornost však přitáhli do sedadel DRFG Arény junioři a dorostenci. Junioři se poprvé představili na svém ledě ve středu proti Olomouci a připsali si čistou výhru 4:0. Tímto duelem se nastartovali k útoku na první příčku tabulky. Modrobílí pak v pátek a v sobotu sehráli důležité utkání s budějovickým Motorem a oba duely dospěly za stavu 4:4 až do prodloužení, kde se dvakrát radovala právě Kometa. Brňané tak ukončili úvodní část sezóny na čele tabulky skupiny C a v další fázi sezóny budou bojovat o konečné pořadí v play-off. Dorostenci se představili pouze v sobotu a stejně jako juniorka přizvali na svůj led České Budějovice. Dorost zvládl utkání na jedničku a zvítězil 5:1. Dařilo se i žákům, pouze osmá třída padla se svým městským rivalem Warriorem.