Mládežnický hokej

Články o mládežnickém hokeji

Zlato! Sedmnáctka zvítězila na Evropském olympijském festivalu mládeže

čtvrtek 14.2.2019 | Filip Krůza, foto: EYOF 2019

S a r a j e v o – Česká hokejová reprezentace do sedmnácti let zvítězila na turnaji Evropského olympijského festivalu mládeže v bosenském Sarajevu. Čeští mladíci sice ještě před třetí třetinou finálového utkání proti Bělorusům prohrávali 0:1, ovšem poté předvedli skvělý obrat a zaslouženě zvítězili. Síť běloruské brány rozvlnili Tobiáš Handl, Pavel Matěj a Pavel Novák. V předchozích utkáních Češi porazili Rusko 2:1 a Švýcarsko 3:0. Součástí zlatého týmu byl i útočník brněnské juniorky Jakub Malý.

Junioři nestačili na Vítkovice, alespoň bod z nadstavby trefil Radek Kučeřík

středa 13.2.2019 | Daniel Kinc, foto: Vít Novák

B r n o – Po reprezentační pauze se o slovo hlásí zpět juniorská DHL Extraliga, konkrétně její nadstavba. Kometa sehrála ve středu odpoledne první ze série tří domácích ve čtyřech dnech. Proti Vítkovicím se modrobílí dostali do vedení, ovšem hosté z Ostravy skóre otočili a svůj náskok si drželi až do konce. V nadstavbě se z bodu radovali svěřenci Jana Zachrly, kteří zůstávají v tabulce na 8. místě.

Mládežnický kolotoč se opět roztáčí. Junioři se představí třikrát doma, dorost zavítá do Třince

úterý 12.2.2019 | Matouš Vojáček, foto: Jiří Grulich

B r n o – Reprezentační přestávka je u konce a o slovo se opět hlásí mládežnické soutěže, kde již vše spěje k vrcholu sezóny. Juniory čeká další nabitý týden, jelikož během čtyř dnů odehrají tři utkání, a všechny doma! Již ve středu se v Brně představí Vítkovice, v pátek rakouský celek ze Salcburku a o den později České Budějovice. Dorostenci odehrají jediné utkání, které proběhne na ledě Třince.

Svozil přispěl k výhře nad Švédy, sedmnáctka na stejného soupeře nestačila

sobota 9.2.2019 | Matouš Vojáček, foto: Ronald Hansel

B r n o – V sobotu byly v akci dva reprezentační výběry U16 a U17. Hokejisté do šestnácti let si na turnaji čtyř zemí spravili náladu po páteční prohře s domácími Finy. Utkání, které přineslo třináct branek rozhodlo až prodloužení, kde se radovaly české barvy. Do utkání zasáhl i brněnský Stanislav Svozil, jenž sám zařídil třetí branku a podepsal se i pod rozhodující gól. To národní tým do sedmnácti let s Erikem Meluzínem a Janem Sedláčkem prohrál na turnaji pěti zemí i závěrečný duel s celkem Tre kronors.

Devatenáctka porazila Švýcarsko, osmnáctka se sedmnáctkou nestačily na USA a šestnáctka podlehla Finsku

pátek 8.2.2019 | Adéla Hrabálková, foto: Lukáš Kaboň / Český hokej

B r n o – Devatenáctka má za sebou na Turnaji pěti ve finském Turku třetí zápas a první vítězný. Hned v 5. minutě si dvěma rychlými góly získala náskok, který až do konce nepustila a nakonec zvítězila těsně 4:3. Pozítří čeká výběr s brněnským Vojtěchem Střondalou závěrečné utkání proti Německu. Osmnáctka zakončila Turnaj pěti v Soči vysokou porážkou 2:8 se Spojenými státy a celkově tak skončila na 4. místě. Střelecky se dokázal prosadit obránce Komety Radek Kučeřík , do zápasu zasáhl také Jan Mlčák . Sedmnáctka s Janem Sedláčkem a Erikem Meluzínem se na Turnaji pěti ve švédském Tranås také utkala s výběrem USA, téměř dvě třetiny držela bezbrankové skóre, ale nakonec podlehla 0:3. Turnaj zakončí zítra proti domácímu výběru Švédska. Šestnáctka začala Turnaj čtyř ve finském Pieksämäki utkáním proti domácímu výběru, kterému ve vyrovnaném zápase podlehla 3:1. V následujících ji čekají utkání nejprve proti Švédsku a poté proti Rusku.

Osmnáctka i devatenáctka podlehly Švédům, sedmnáctka nestačila na Finy

čtvrtek 7.2.2019 | Ludmila Bočková, foto: Juniorský hokej

B r n o – Čtvrteční zápasy českých mládežnických týmů na jednotlivých Turnajích pěti dopadly lépe pro severské celky. Sedmnáctka prohrávala s Finy po dvou třetinách jen velmi těsně a na začátku třetího dějství se národnímu týmu podařilo vyrovnat, Finové však v následujících minutách nastříleli ještě čtyři branky a potvrdili tak své vítězství. Také hráči do osmnácti let dokázali vyrovnat nepříznivý stav utkání, a to hned dvakrát. Švédové se ovšem dostali do vedení ještě potřetí a na to už česká reprezentace odpověď nenalezla. Mladíkům do devatenácti let se povedlo smazat dokonce tříbrankové manko, i v tomto případě se ale z vítězství nakonec radoval tým ze Skandinávie.

Střondala si za devatenáctku připsal tři body, osmnáctka podlehla Rusku

středa 6.2.2019 | Filip Krůza, foto: Karel Švec

T u r k u / S o č i – Devatenáctka v prvním zápase Turnaji pěti hraném ve finském Turku těsně nestačila na domácí Finy, kterým podlehla 4:3 v prodloužení. Skvělý individuální výkon však předvedl Vojtěch Střondala, který jeden gól sám vstřelil a na další dva nahrál! Svěřenci Aloise Hadamczika naopak mají za sebou už druhé utkání na Turnaji pěti v ruském Soči. Součástí týmu do osmnácti let jsou i obránci juniorky Komety Radek Kučeřík a Jan Mlčák. Po povedeném střetnutí s Finskem, které ovládli 6:3, se Češi utkali s domácím ruským výběrem. Rusové měli utkání od začátku pod kontrolou a dokázali jej dovést ke zdárnému konci a vítězství 5:1.

V květnu startuje jubilejní 10. ročník Hokejových víkendů s Kometou. Registrovat se můžete již nyní

středa 6.2.2019 | Roman Zajíček, ilustrační foto: Vít Novák.

B r n o – V letošním roce odstartuje jubilejní 10. ročník oblíbených Hokejových víkendů s Kometou. Jedná se o dvoudenní kempy v rámci přípravy na novou sezónu a probíhají ve Sportcentru za Lužánkami. Hokejový víkend je určen pro hráče ročníků narození mezi lety 2004 - 2012. Zájemci se můžou hlásit zkušeným trenérům, kteří poskytnou potřebné informace. Podrobnosti naleznete: ZDE

Sedmnáctka v úvodu do Turnaje pěti nestačila na Rusko

úterý 5.2.2019 | Ludmila Bočková, ilustrační foto: Karel Švec / Český hokej

T r a n å s / B r n o – V úterý odstartoval ve švédském Tranås Turnaj pěti zemí, kterého se účastní i česká reprezentace do sedmnácti let včetně Erika Meluzína a Jana Sedláčka. První zápas sehráli svěřenci Karla Berana proti Rusku. Český tým se na začátku druhé třetiny dostal do vedení, když útočník Josef Koláček otevřel skóre zápasu, poté se už však ze vstřelených gólů radovali pouze Rusové a utkání tak nakonec skončilo 4:1 z pohledu soupeře. Další zápas je na programu ve čtvrtek od 15:30 – národní tým změří síly s Finskem.

Úspěšný vstup do Turnaje pěti, osmnáctka zdolala Finsko

úterý 5.2.2019 | Filip Krůza, foto: Ronald Hansel

S o č i – Česká hokejová reprezentace do osmnácti let s obránci juniorky Komety Radkem Kučeříkem a Janem Mlčákem v sestavě má za sebou první utkání na Turnaji pěti, který se hraje v ruském Soči. Zápas proti Finsku Češi kontrolovali a nakonec si připsali vítězství 6:3. V úvodní části padlo celkem pět branek, z toho tři do finské branky. Prosadili se Raška, Teplý a Mužík. Ve druhé třetině navýšil vedení českého týmu svým druhým gólem Adam Raška. V poslední části se Češi zásluhou Teplého a Najmana trefili ještě dvakrát, Finové stihli pouze snížit. Radek Kučeřík si připsal asistenci na poslední český gól.