Mládežnický hokej

Články o mládežnickém hokeji

Češi do 18 let ve třetím zápase udolali Rusy, brankou přispěl brněnský Jan Mlčák

sobota 13.10.2018 | Daniel Kinc, foto: Karel Švec.

P ř í b r a m – Česká hokejová reprezentace má za sebou trojlístek domácích duelů proti ruské sborné. V Příbrami odehrála tři duely ve třech dnech, z čehož první dva prohrála, ale ten závěrečný sobotní už ze svých rukou nepustila. U výhry 5:3 byli i dva brněnští obránci, a to Radek Kučeřík a také Jan Mlčák, který se zápase blýskl jednou trefou.

Dorost nastřílel v Českých Budějovicích čtrnáct branek a má osmou výhru v řadě!

čtvrtek 11.10.2018 | Daniel Kinc, foto: Vít Novák

Č e s k é B u d ě j o v i c e – Modrobílí dorostenci mají za sebou další skvělý zápas a stejně jako zatím vždy v letošní sezóně s vítězným koncem. Lídr tabulky přidal osmou výhru v osmi zápasů na ledě Českých Budějovic, kde si otevřel regulérní střelnici. Brňané o výsledku duelu rozhodli ve druhé části, kdy se prosadili hned sedmkrát, a celkově pak zvítězili málo vídaným výsledkem 14:4! Bonusový bod v nájezdech brali Jihočeši. Další duel mají komeťáci na programu hned o den později od 15:30 v Táboře.

Osmnáctka neuspěla v prvním utkání trojboje proti Rusku

čtvrtek 11.10.2018 | Filip Krůza, foto: Rob Wallator

B r n o / P ř í b r a m - Reprezentace českých hokejistů do osmnácti let má za sebou první utkání proti Rusku na kempu v Příbrami. Rusové se dostali do vedení již po pár minutách první třetiny a svůj náskok už do konce zápasu nepustili. Za celek se lvem na hrudi se prosadil pouze Radek Mužík, jenž síť brány rozvlnil šestnáct sekund před polovinou hrací doby. Z hráčů brněňské Komety se utkání zúčastnili obránci juniorky Jan Mlčák a Radek Kučeřík, který dokonce zastával roli asistenta kapitána. Další střetnutí s výběrem sborné čeká svěřence Aloise Hadamczika hned zítra v 17:30.

Neporažený dorost bude chtít navázat na předchozí úspěchy. Junioři mají volno

středa 10.10.2018 | Filip Krůza, foto: Vít Novák

B r n o - Většina mládežnických týmů Komety má před sebou další zápasový týden, jen juniorka má po náročném programu v minulých týdnech volno. Dorostenci, jenž jsou stále bez porážky a první v tabulce, vyzvou Motor České Budějovice a Tábor. Osmáci a šesťáci přivítají na svém ledě vrstevníky z Třebíče. Souboj v Hodoníně čeká pátou a sedmou třídu, jenž se o den později utká i s Boskovicemi.

Výsledky mládeže: Sedmáci nedali šanci Břeclavi, osmá i šestá třída porazily Warrior. Dorost stále bez porážky

pondělí 8.10.2018 | Filip Krůza, foto: Vít Novák

B r n o – Mládežnické týmy Komety mají za sebou další hokejový týden. Junioři po dlouhé sérii vítězství dvakrát narazili v Českých Budějovicích a ze dvou utkání si připsali jediný bod. Dorostenci jsou naopak stále suverénní a po výhře s Mladou Boleslaví navyšují náskok na čele své skupiny. Osmáci si poradili s Warriorem Brno poměrem 4:2. Sedmá třída rozstřílela břeclavské Lvy 10:2. Šesťáci zase vynulovali v brněnském derby Warrior. O něco méně úspěšná byla pátá třída, která v Břeclavi uhrála remízu 5:5.

Českou sedmnáctku čeká přípravný kemp v Jihlavě

pondělí 8.10.2018 | Šimon Albrecht, foto: Laco Duračka

B r n o – Český reprezentační výběr do sedmnácti let se pod taktovkou Karla Berana sjede v Jihlavě na přípravném kempu od 11 - 13. října. Na kemp bylo nominováno celkem 37 hráčů a v rámci něj odehrají mladí reprezentanti dvě modelová utkání. Mezi nominovanými znovu figurují hráči Komety. Tentokrát se jedná o dva hráče, kteří hájí barvy juniorky, a konkrétně o obránce Jana Holemého a útočníka Jakuba Malého.

Juniorka neuspěla na jihu Čech ani podruhé, rozhodla už první třetina

pátek 5.10.2018 | Daniel Kinc, foto: Mládežnický hokej

Č e s k é B u d ě j o v i c e – Junioři brněnské Komety mají coby lídři tabulky za sebou druhé utkání ve dvou dnech na ledě Českých Budějovic, avšak bohužel se stejným výsledkem. Modrobílí ani tentokrát nedosáhli na výhru, když rozhodnutí přinesla už první třetina, v níž domácí skórovali hned čtyřikrát. Kometa korigovala stav až v poslední části, Jihočeši však zvítězili 6:2.

Dorostenci jsou stále neporaženi, dokázali otočit duel s Mladou Boleslaví a ovládli tak sedmý zápas v řadě!

pátek 5.10.2018 | Adéla Hrabálková, foto: Vít Novák

B r n o – V pátek odpoledne zavítala na brněnský led Mladá Boleslav. Utkání bylo od začátku velmi vyrovnané, na první gól se čekalo až téměř do poloviny utkání. Ve třetí třetině se hosté dokonce dostali do vedení, Brněnští však dokázali srovnat a čtyři vteřiny před koncem základní hrací doby vstřelil vítězný gól dnes dvougólový Jakub Brabenec. V prodloužení dokázal opět čtyři sekundy před sirénou skórovat Patrik Fajmon a Kometa se tak může radovat ze zisku čtyř bodů.

Junioři ztratili vyrovnaný zápas proti Budějovicím ve třetí třetině. Brabenec vybojoval v nájezdech bod

čtvrtek 4.10.2018 | Matouš Vojáček, foto: Karel Švec

Č e s k é B u d ě j o v i c e – Brněnští junioři vyjeli na jih Čech, kde odehrají ve čtvrtek a pátek dvojzápas s Českými Budějovicemi. Čtvrteční utkání začali lépe domácí, jenž se po šesti minutách radovali z dvoubrankového vedení. Brňané snížili ještě v první třetině z přesilové hry. Vyrovnaný zápas rozhodla třetí třetina. Českobudějovickým se povedlo třikrát skórovat a zastavit tak brněnskou šňůru sedmi výher v řadě. Modrobílí ovšem z prvního utkání s prázdnou neodchází. Souboj o čtvrtý bod rozhodl v nájezdech Brabenec.

Osmnáctka se dvěma komeťáky v sestavě vyzve v Příbrami třikrát Rusko

úterý 2.10.2018 | Filip Krůza, foto: Rob Wallator

B r n o – Trenér reprezentace do osmnácti let Alois Hadamczik oznámil nominaci, kterou poskládal společně se svým realizačním týmem. Mladí čeští hokejisté odehrají v Příbrami tři zápasy proti Rusku. Program bude poměrně nabitý, protože hráče čekají tři zápasy ve třech dnech bez přestávky, přesněji od čtvrtka 11. do soboty 13. října. Osmnáctka bude určitě chtít napravit dojem z Hlinka Gretzky Cupu, na kterém se umístila na pátém místě, a na rozdíl od minulých let se tedy nepodívala ani do semifinále. Alois Hadamczik samozřejmě nemůže počítat s hráči, kteří hrají za oceánem, a jež se memoriálu v Edmontonu a Red Deeru zúčastnili. Z hokejistů brněnské Komety se do nominace dostali dva obránci juniorky, a to šestnáctiletý Radek Kučeřík a sedmnáctiletý Jan Mlčák. Sestavu, kterou z hráčů prohánějících se na evropských kluzištích trenéři poskládali, si můžete prohlédnout níže.