.

Mládežnický hokej


Články o mládežnickém hokeji

 

Co všechno přinese nový systém DHL extraligy juniorů?

pondělí 11.6.2018 | Martin Voltr, zdroj: hokej.cz. Ilustrační foto: Vít Novák.

B r n o – Velké změny nabídne nová DHL extraliga juniorů, která vznikla po zúžení mládežnických soutěží. Rozpis základní části jsme již zveřejnili, teď je řada na dalším formátu a technických normách. Základní část startuje 6. září a končí 24. listopadu, potom se horních 12 týmů oddělí od spodních 12 a dále se budou utkávat jen mezi sebou – stejně jako v loňské extralize staršího dorostu, z níž systém letošní ELJ vychází.

 

Hokejové víkendy s Kometou napsaly svou čtvrtou kapitolu. Účast trhala rekordy

pondělí 11.6.2018 | Roman Zajíček, foto: Vít Novák.

B r n o – Oblíbené Hokejové víkendy s Kometou 2018 pokračovaly o uplynulém víkendu již svým čtvrtým dějstvím. A nutno říct, že byly zcela výjimečné. Za Lužánkami se totiž sešel rekordní počet dětí. Bývá zvykem, že mladí hokejisté bývají rozděleni do dvou skupin, tento víkend se musely utvořit hned tři skupiny! Více jak stovka hokejistů pod vedením profesionálních trenérů absolvovala tréninky na ledě, ale i mimo něj - v tělocvičně.

 

Juniorka zná rozlosování soutěže. Extraligu zahájí doma proti Salcburku

čtvrtek 7.6.2018 | Roman Zajíček, foto: Jiří Grulich.

B r n o – Jak již možná víte, mládežnické soutěže prošly před letošním ročníkem znovu velkou reorganizací. Od sezóny 2018/19 se bude hrát extraliga juniorů a nově dorostu. A právě rozlosování DHL extraligy juniorů a další podrobnosti k tomu spojené vám nyní přinášíme. Mistrovská Kometa byla nalosovaná do skupiny C, ligový peloton zahájí 6. září domácím utkání proti rakouskému Salzburku.

 

Národní tým U20 čeká soustředění v Salcburku, nominováni byli čtyři hráči Brna

čtvrtek 31.5.2018 | Matouš Vojáček, foto: Sanny Muharem

B r n o – Českou reprezentaci do dvaceti let čeká přípravný kemp před novou sezónou. Soustředění se bude konat v rakouském Salcburku od 12. do 17. června. Povoláno bylo celkově třicet čtyři hráčů. Mezi nominovanými je i čtveřice hráčů z Brna - Lukáš Dostál, Karel Plášek, Dalimil Mikyska a největší hvězda výběru Martin Nečas. Ve výběru nechybí ani Libor Zábranský mladší a Filip Král. Na dodatečné povolání musí čekat Vojtěch Střondala s Adamem Gajarským, kteří jsou zatím mezi náhradníky. Během šesti dnů reprezentaci nečeká jediné utkání. První zápasy jsou naplánované až na červenec.

 

VIDEO: Na třetím Hokejovém víkendu s Kometou trénovaly děti střelbu či bruslení

úterý 29.5.2018 | Václav Trávníček, foto: Vít Novák.

B r n o – O víkendu 26. a 27. května proběhlo ve Sportcentru Lužánky již třetí pokračování oblíbených Hokejových víkendů s Kometou v roce 2018. Tentokrát se zde začínající hokejisté pod vedením zkušených trenérů brněnské Komety mohli zdokonalovat ve střelbě, vedení kotouče či bruslení.
Fotografie z víkendu naleznete ZDE.

 

Ve Sportcentru Lužánky pokračoval oblíbený seriál Hokejových víkendů s Kometou

pondělí 21.5.2018 | Václav Trávníček, foto: Vít Novák.

B r n o – O víkendu 19. a 20. května se ve Sportcentru Lužánky uskutečnilo druhé pokračování již devátého ročníku oblíbených Hokejových víkendů s Kometou. Stovce dětí se na jednotlivých stanovištích věnovali profesionální trenéři Komety Brno, další s nimi trávili čas v tělocvičně. Tradičního kempu se i tentokrát zúčastnili zástupci mistrovského A-týmu – hlavní kouč Libor Zábranský, trenér Jiří Horáček a trenér gólmanů Jaroslav Odehnal.

 

VIDEO: O víkendu odstartoval 9. ročník Hokejových víkendů s Kometou

úterý 15.5.2018 | Michal Kuba, Roman Zajíček, foto: Vít Novák.

B r n o – Ve dnech 12. a 13. května začal již devátý ročník oblíbených Hokejových víkendů s Kometou. Zkušení trenéři se věnovali téměř stovce dětem, kteří se do programu přihlásili. Šlo především o děti narozené v letech 2003 až 2011. Mladé hokejisty přišel po oba dva dny podpořit obránce Komety Tomáš Malec. Podívejte se na krátkou videoreportáž přímo ze Sportcentra Lužánky.

 

V sobotu začíná již 9. ročník oblíbených Hokejových víkendů s Kometou

čtvrtek 10.5.2018 | Roman Zajíček, foto: Vít Novák.

B r n o – Již tuto sobotu 12. května odstartuje již 9. ročník oblíbených Hokejových víkendů s Kometou. Jedná se o dvoudenní kempy v rámci přípravy na novou sezónu a vždy probíhají dva dny. Hokejový víkend je určen pro hráče ročníků narození mezi lety 2003 - 2011. Zájemci se můžou hlásit zkušeným trenérům, kteří poskytnou potřebné informace. Podrobnosti naleznete zde.

 

Osmnáctka nestačila na výběr Spojených států a v boji o bronz vyzve Švédsko

sobota 28.4.2018 | Adéla Hrabálková, foto: Roman Kantor

B r n o / Č e l j a b i n s k – Po čtvrtečním senzačním vítězství nad Kanadou čekalo český výběr do 18 let utkání s USA. Češi do utkání nevstoupili nejlépe, již ve čtvrté minutě se Američané dostali do vedení. Našinci neodehráli svůj nejlepší zápas na turnaji, ve druhé třetině vstřelil jediný gól svého týmu kapitán Libor Zábranský. Americkému výběru podlehli 1:4. Vidina medailí však není ztracena, již zítra čeká Čechy od 12:30 souboj o bronz, ve kterém vyzvou Švédsko. V zápase se představí také pět hráčů Komety - brankář Lukáš Dostál, obránce Libor Zábranský a útočníci Adam Gajarský, Vojtěch Střondala a Karel Plášek. Ve finále své síly poměří USA s Finskem.

 

Skvělý úspěch! Osmnáctka s pěti komeťáky v sestavě na MS vyřadila Kanadu, bude bojovat o medaile

čtvrtek 26.4.2018 | Matouš Vojáček, Roman Zajíček

B r n o / M a g n i t o g o r s k – Český tým kategorie U18 zakončil základní skupinu na čtvrté pozici a ve čtvrtfinále narazil na nejsilnější tým - Kanadu. Čeští mladíci od začátku utkání hýřili aktivitou a odhodláním. Javorové listy překvapil v polovině první třetiny Matěj Blümel, který poslal Česko do vedení. Druhá třetina přinesla několik šancí na obou stranách. Nebezpečnější byli Kanaďané. Jen díky zákrokům skvělého Lukáše Dostála však Česko stále vedlo. Ve třetí třetině se podařilo Čechům po druhé skórovat zásluhou Petra Čajky. Kanada našla na druhou branku rychlou odpověď. V závěru utkání přišel mohutný tlak, ale branka již nepadla a čeští mladíci postoupili do semifinále, kde se o finále utkají s USA. A bude u toho i pětice komeťáků - Libor Zábranský, Adam Gajarský, Karel Plášek, Vojtěch Střondala a Lukáš Dostál.

 
Další stránky
123456>>
 
Sezóna:
JUN SDO MDO DOR  
8 7 6 5 4 3 2 1  

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál