Nadace KOMETA dětem

Nadace je založena za veřejně prospěšným a společenským účelem. Zejména k rozvoji a zlepšení podmínek tělovýchovy, sportu a vzdělání, výchovy a dalšího vývoje sportovně talentovaných dětí a mládeže, k rozvoj i a ochraně kulturních tradic vlasti a regionálních zvyklostí za podpory právnických a fyzických osob, jejichž společným zájmem je zvýšení úrovně sportu a tělovýchovy a tím i prestiže a dobrého jména města Brna, Jihomoravského kraje a České republiky s pr ioritou zvyšování a zkvalitňování sportovních ploch, sportovišť, sportovního vybavení a sportovních dovedností a znalostí.

Nadace KOMETA dětem v rámci své činnosti mimo jiné pořádá ve spolupráci s HC Kometa Brno letní příměstské tábory, kterou jsou určené pro děti ve věku od šesti do patnácti let. V letošním roce se jedná již o 3. ročník. Program tábora je zaměřen na různé sportovní aktivity jako je bruslení, míčové hry, atletika apod., které se odehrávají jak v domovské Winning Group Areně, tak i na okolních sportovištích.

Nadace Kometa dětem také v době Covidu pomáhala bezplatně rozvozu obědů, který byl určen pracujícím samoživitelům, jenž museli zůstat s dětmi doma na tzv. OČR a ocitli se tak v hmotné nouzi.

Statutární orgán Nadace Kometa dětem:

Libor Zábranský - předseda správní rady
Jaroslav Medlík - člen správní rady