Kometa měla herní převahu, ale další body do tabulky nepřidala

HC Kometa Brno - Piráti Chomutov

Branky a nahrávky: 3. H. Zohorna (Malec, Štencel), 12. V. Němec (Haščák, J. Krejčík) – 4. Sklenář (V. Růžička, J. Havel), 12. V. Růžička, 52. Vondrka. Rozhodčí: Bejček, Lacina – Frodl, Komárek. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7054. Střely na branku: 21:17. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3. Hráči utkání: Hynek Zohorna - Vladimír Růžička.
HC Kometa Brno: Čiliak – Barinka, O. Němec (A), Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs, Štencel – T. Svoboda, Hruška, M. Erat (C) – Zaťovič (A), V. Němec, Haščák – Dočekal, R. Zohorna, Vincour – Mallet, Nahodil, H. Zohorna.
Piráti Chomutov: J. Laco – Mrázek, Valach, Dietz, Flemming, Knot, Slovák, Grman – Tomica, Huml (A), Vondrka (C) – Sklenář, V. Růžička (A), J. Havel – Poletín, Chlouba, Koblasa – A. Dlouhý, Šťovíček, Hlava.

B r n o – Hokejisté Komety v posledním domácím předvánočním duelu sehráli vyrovnanou partii s chomutovskými Piráty, ale nakonec prohráli 2:3. Modrobílí přitom svého soupeře přestříleli v poměru 21:17. Hned čtyři branky viděli fanoušci v DRFG Areně v první třetině, v níž po pohledné akci otevřel skóre Hynek Zohorna. Hosté dokázali dvěma trefami otočit stav, ale srovnání zařídil navrátilec z hostování Vojtěch Němec. Poslední slovo měl v závěru normální hrací doby Michal Vondrka.

Fanoušci v DRFG Areně viděli v úvodních minutách svižný hokej a také branky. Na začátku třetí minuty uvolnil Malec perfektním pasem směřovaným z vlastní obranné třetiny až na útočnou modrou Hynka Zohornu, jenž překonal Laca ukázkovým forhendovým blafákem. Hosté odpověděli o necelou minutu a půl později. Růžička nahrál najíždějícímu Jakubu Sklenářovi, který zblízka prostřelil brněnského brankáře Marka Čiliaka.

Ve dvanácté minutě hosté otočili skóre. Vladimír Růžička vybojoval u mantinelu kotouč a z pravé strany se řítil sám na Čiliaka, jehož překonal střelou mířenou na vzdálenější tyč, která se od brankové konstrukce odrazila do brány. Brzy ovšem bylo znovu srovnáno. O půl minutu později Krejčík vystřelil na bránu a v následné skrumáži Haščák posunul puk na důrazného Vojtěcha Němce, jenž se po návratu z hostování v Mladé Boleslavi uvedl trefou.

Zápas mezi Kometou a Chomutovem nabídl spoustu soubojů o kotouč. Foto: Ivo Dostál.

Ve druhé části přísun branek ustal. Domácí si vytvořili několik gólových příležitostí i díky dvěma přesilovým hrám, rozdílovou trefu ale nezaznamenali. Laco si poradil jak se střelou Haščáka, tak následně Vincoura z mezikruží. Hosté mohli skórovat při vlastním oslabení. Při ojedinělém útoku Sklenář napálil tyč. Branková konstrukce zněla i o necelé dvě minuty později. Laca zachránila od inkasování po dělovce Hrušky od modré čáry. Po druhé třetině byl stav stále nerozhodný 2:2.

Radost Komety po úvodní trefě zápasu v podání Hynka Zohorny. Foto: Jiří Grulich.

Na úvod třetí třetiny vzbudila pozornost Růžičkova teč v mezikruží, po níž se puk odrazil těsně vedle Čiliakovu bránu. Na druhé straně zakončoval Zaťovič v pádu do tyče. Kometa si zkraje třetí periody zahrála početní převahu, Svobodu ve vyložené příležitosti vychytal Laco. Následně modrobílí měli k dispozici početní převahu o dvou mužích, kterou ale neproměnili. V 51. minutě si hosté zahráli svou druhou přesilovou hru, kterou dokázali využít. Při signalizované výhodě na přesilovku o dvou mužích se ke kotouči dostal Michal Vondrka a z mezikruží překonal Čiliaka. Srovnání měl na hokejce Vincour, ovšem zblízka nenamířil puk mezi tři tyče. Domácí si závěrečný tlak nevytvořili, a tentokrát body nezískali.

KOM Petr Haken: Dnes jsme na soupeře hodně tlačili, ale chybí nám góly i více střel. I když šance jsme si dokázali vytvořit. Nepovedla se nám dlouhá přesilovka pět na tři. Souvisí to s tím, že jsme měli málo střel a výborně zachytal brankář Chomutova Laco. Museli jsme se vypořádat s tou nepříjemnou obranou, což asi rozhodlo. Soupeř dal navíc na konec hodně šťastný gól.
CHM Jan Šťastný: Viděli jsme vyrovnané utkání. Celý zápas rozhodl fantastický zákrok Jána Laca ve třetí třetině a nevyužitá přesilovka Komety pět na tři. Mužstvo ukázalo charakter, utkání dokázalo vybojovat a jsme nesmírně rádi, že bereme tři body.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně