Kometa míří na Dakar. Na startu slavného závodu zvedne klubovou vlajku jezdec Tomáš Ouředníček

B r n o – Vždy, když se řekne Rallye Dakar, vybaví se nám představa žáru slunce, ukrutného vedra, nekonečného prachu a písečných dun. V posledních letech možná také i déšť a bláto. Dodnes na tomto seznamu živlů, spojených s nejtěžší motoristickou událostí světa, ale chyběl led. Tomáš Ouředníček to teď změní!

Brněnská Kometa je legendou českého hokeje. Současný úřadující mistr získal ve své historii již dvanáct mistrovských titulů, což z Komety činí spolu s Jihlavou nejúspěšnější tým v historii českého a československého hokeje a patří mezi nejúspěšnější v celé Evropě.

Nyní vyráží HC Kometa Brno na Dakar, alespoň tedy symbolicky: Velmi známé modrobílé logo týmu se objeví na závodním speciálu Ford Ranger Dakar týmu South Racing CE. „Jsem velmi pyšný, že mám týmové logo Komety na svém autě,“ řekl Ouředníček. „Kometa je opravdovou legendou a na startu největšího závodu světa zdvihneme klubovou vlajku Komety,“ dodal.

Středeční tiskové konference v brněnské DRFG Areně se zúčastnili (zleva): Navigátor David Křípal, jezdec Tomáš Ouředníček a obchodní a marketingová ředitelka HC Kometa Brno Lenka Plšková. Foto: Jiří Grulich.

Tomáše Ouředníčka a Kometu spojuje nejenom nezlomné odhodlání a bojovnost, ale i hrdost ke svému městu. Zatímco Kometa bojuje na ledové ploše o svůj třináctý titul, Tomáš počítá poslední dny do odletu na Rallye Dakar 2018.

„Spojili jsme se s Kometou, abychom společnými silami ještě více pozvedli prestiž našeho města u nás i ve světě. Rallye Dakar je proto ideální příležitost,“ říká Tomáš Ouředníček, který bude na nadcházející Rallye Dakar jediným Brňákem a zároveň stále nejúspěšnějším Čechem v kategorii automobilů.

„Velmi rádi jsme se s Tomášem Ouředníčkem a jeho týmem spojili a těší nás, že představí Kometu na jihoamerickém kontinentu. Propagace sportu jako takového je pro nás důležitá. Chceme také ukázat, že Brňáci drží při sobě. Tomášově posádce přejeme do tohoto prestižního závodu jen to nejlepší,“ sděluje Lenka Plšková, marketingová a obchodní ředitelka HC Kometa Brno.

Kopii závodního vozu Tomáše Ouředníčka si mohou fanoušci prohlédnout ve středu před DRFG Arenou. Foto: Jiří Grulich.

Dnes v 16:20 | Muži
HC Kometa Brno
Bílí Tygři Liberec

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál