Startuje aukce army dresů HC Kometa Brno z utkání proti Plzni!

B r n o – Až do neděle 7. října nyní mohou fanoušci dražit sadu speciálních army dresů, ve kterých hokejisté Komety nastoupili do prvního domácího utkání nové sezóny proti Plzni. Výtěžek z dražby na webu Sportovniaukce.cz věnuje Kometa Komunitnímu centru pro válečné veterány v Brně.

Dresy můžete dražit ZDE!

První domácí zápas nové sezóny? To je vždy výjimečný okamžik. A letos tomu v Kometě nebylo jinak. Brněnští hokejisté se v neděli před vlastním publikem představili v extraligovém utkání po dlouhých pěti měsících od úspěšného jarního finále. Pro úvodní třetinu duelu s Plzní oblékli speciální army dresy, aby jejich prostřednictvím vzdali poctu válečným veteránům.

Výtěžek z aukce army dresů Kometa věnuje Komunitnímu centru pro válečné veterány v Brně. Vyvolávací cena každého dresu – 1111 korun – se symbolicky váže k 11. 11. Právě tento den byl ustanoven coby mezinárodní Den válečných veteránů.

Dresům Komety historicky dominují modrá a bílá barva. Armádní symboly se do jejich celkové estetiky promítly v roce 2016, kdy brněnský klub uspořádal sérii zápasů pod širým nebem Hokejové hry, a vzdal čest příslušníkům všech záchranných složek České republiky. Výtěžek z tehdejší aukce dresů putoval na Fond vojenské solidarity pro výstavbu Komunitního centra pro válečné veterány v Brně. Nyní se Kometa rozhodla myšlenku rozvinout.

Momentka z utkání Komety s Plzní. Brněnští hokejisté v první třetině oblékli speciální army dresy. Foto: Ivo Dostál.

„Touto formou bychom rádi vyjádřili úctu všem, kteří se starají o bezpečnost naší země. Proto jsme se rozhodli odehrát první třetinu letošního prvního domácího utkání ve speciální edici dresů s armádní tematikou. Díky podpoře našich partnerů, partnerů TELH a Českého hokeje bylo možné připravit tuto speciální edici dresů bez reklam. Dresy následně půjdou do aukce a výtěžek bude věnován Komunitnímu centru pro válečné veterány v Brně. Věřím, že i fanouškům se dresy líbí a společně tak pomůžeme dobré věci,“ uvedla Lenka Plšková, obchodní a marketingová ředitelka HC Kometa Brno.

Komunitní centrum vytváří podmínky pro volnočasové aktivity válečných veteránů, jejich setkávání a sdílení zkušeností, poskytuje jim psychologickou pomoc a personální poradenství, pořádá přednášky, workshopy, výstavy a slouží veřejnosti jako školicí středisko v oblasti formování vztahu k problematice válečných veteránů a širší problematice obrany země.

Odehrané v 18:30 | Jun.
HC Kometa Brno