Dramatická bitva pro Kometu. Lukáš Nahodil ji rozhodl minutu a třináct vteřin před koncem

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň

Branky a nahrávky: 4. Zaťovič (P. Holík), 44. P. Holík (Mueller), 59. Nahodil (P. Holík, Štencel) – 12. Gulaš (Pulpán), 45. D. Kindl (Kracík, V. Němec). Rozhodčí: Kika, Hradil - Hlavatý, Rampír. Vyloučení: 3:4, navíc Eberle 10. minut OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7556. Střely na branku: 28:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2. Hráči zápasu: Petr Holík - Denis Kindl.
HC Kometa Brno: Langhamer – Mikuš, O. Němec, Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs, Barinka – Zaťovič, P. Holík, Mueller – R. Zohorna, Hruška, Kašpar – Mallet, Nahodil, L. Horký – Dočekal, L. Čermák, Köhler.
HC Škoda Plzeň: Milčakov – J. Kindl, Čerešňák, Allen, L. Kaňák, Pulpán, Vráblík – Nedorost, Novotný, Gulaš – Stach, Kratěna, Indrák – D. Kindl, Kracík, V. Němec – Straka, Kodýtek, Eberle – Preisinger.

B r n o – Pro úvodní třetinu duelu s Plzní oblékli hráči Komety speciální army dresy, aby jejich prostřednictvím vzdali poctu válečným veteránům. Výtěžek z následné aukce dresů Kometa věnuje Komunitnímu centru pro válečné veterány v Brně. A Brňanům se v nich hrálo v prvním dějství velmi dobře, trefil se Zaťovič. Pak se však hra srovnala a dlouho to vypadalo na remízu. Tu ale utnul v čase 58:47 v přesilovce Lukáš Nahodil. Kometa tak má po dvou zápasech na svém kontě plný počet bodů.

V sobotu v Chomutově, v neděli doma s Plzní. Náročný program brněnské Komety pokračoval reprízou loňského semifinále. Oba soupeři byli do utkání nažhavení a byla to Kometa, která již ve 4. minutě udeřila. Holík našel přihrávkou zpoza brány Martina Zaťoviče, který ranou z první překonal Milčakova. Střelec první branky byl při chuti a měl i další možnost. Po souhře s Muellerem těsně minul prostor brankoviště.

Plzeň vyslala v první třetině pouze šest střel, přesto dokázala ve 12. minutě vyrovnat. Před bránu se natlačil Milan Gulaš a důrazným zakončením poslal puk do sítě. Ten se tam sotva došoural - 1:1. První třetina skončila nerozhodně, byť byla Kometa o něco lepším týmem.

Ve druhé části se oba týmy soustředily především na obranu, nikdo nechtěl udělat chybu, která by změnila průběžné skóre. Šance ale přeci jen k vidění byly. Velkou možnost měl hostující Kracík, který na zadní tyči chtěl dorazit kotouč za Langhamera, ten se ale dokázal skvěle přesunout a svůj tým skvělým způsobem podržel. Hrály se také přesilovky, nicméně oba brankáři byli na situaci připraveni. Největší možnost Komety měl ve druhé třetině Dočekal, jeho nájezd ale Milčakov pokryl.

Gól Martina Zaťoviče v první třetině, kterou Kometa odehrála ve speciálních dresech. Foto: Roman Kantor.

Kometa do třetí části vstoupila aktivně. Za svou snahu sklidila úspěch. Mueller nahodil kotouč na Milčakova, který ho vyrazil pouze před sebe a Petr Holík jej rychlou střelou poslal do plzeňské svatyně - 2:1. Uběhla minuta a šestnáct vteřin a skóre bylo znovu srovnáno. Po buly se ke kotouči dostal Denis Kindl a jeho střela vleže zapadla za natahujícího se Langhamera - 2:2.

Kometa před zaplněným hledištěm mohla jít sedm minut před koncem základní hrací doby do vedení. Malcovo nahození znovu jen Milčakov poslal před sebe a v tutovce byl americký útočník Mueller, jenže běloruského gólmana tváří v tvář nepřekonal. To se však podařilo v čase 58:47 Lukáši Nahodilovi. Ten v přesilovce uviděl na brankovišti volný puk a procpal jej do sítě - 3:2. Hosté ihned reagovali oddechovým časem a odvoláním brankáře. V hektickém závěru mohl Novotný vyrovnat, jenže o chloupek minul levou tyč. A tak se Kometa může radovat z dalších tří bodů. Víkendové zápasy tak zvládla na jedničku.

KOM Kamil Pokorný: Na úvod sezóny to byl i díky skvělým divákům výborný zápas. Z Plzně šel respekt, hrála aktivní a agresivní hokej. Pomohl nám první gól, pak jsme se ale dostali pod tlak, soupeř vyrovnal a ve třetí části to bylo kdo s koho. Chvíli měla navrh Plzeň, potom my. Měli jsme více sil a hnali se za vítězstvím. Faul soupeře nám pomohl a nakonec jsme vyhráli. Chci poděkovat hráčům za to, že zvládli naročný víkend, který je stál mnoho sil.
PLZ Jiří Hanzlík: Odehráli jsme velmi dobré utkání, nemáme hráčů moc co vytknout, chyby se samozřejmě najdou vždycky, ale bohužel v Brně jsme už poněkolikáté nezvládli koncovku a prohráli.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně