Projekt Bruslička zakončil svou první sezónu. Zúčastnily se ho děti z celkem jedenácti MŠ

Projekt Bruslička zakončil svou první sezónu. Zúčastnily se ho děti z celkem jedenácti MŠ
 

B r n o – Projekt Komety s názvem Bruslička, jehož cílem je oslovení i těch nejmenších dětí a přivést je ke sportu zábavnou formou, pokračoval v období měsíce března svým posledním dílem v této sezóně. Lekcí se za uplynou dobu zúčastnilo jedenáct brněnských mateřských škol a školek, pro které bylo připraveno vždy pět speciálních lekcí bruslení, které trvaly 45 minut a byly zdarma. Současně s tímto projektem probíhalo tradiční bruslení pro žáky základních škol z Brna a jižní Moravy.

 

Lekce bruslení Bruslička probíhaly celou letošní sezónu, konkrétně od loňského září do letošního března. V pondělí byly na ledě děti z Mateřské školy Dobrovského 66 v Králově Poli. Dopolední bruslení probíhalo pod dozorem zkušených trenérů brněnské Komety a také lektorek bruslení.

Projekt si paní ředitelka Dáša Fiedlerová ze zmíněné mateřské školy nemohla vynachválit. „Byli jsme v pondělí na poslední lekci, celkově na páté v této sezóně. Byla nám nabídnuta možnost chodit a jsme za to rádi. Samotné základy se učíme na kluzišti ve Vodově ulici. S dětmi se učíme stát na bruslích, vlastně se jedná o úplně první krůčky. V DRFG Areně je to pro děti návaznost. Je to úplně ideální, trenéři Komety naše děti dál rozvíjí a učí je po odborné stránce. Spolupráce s klubem je na výborné úrovni," potvrzuje ředitelka.

Mnoho dětí nemá tu možnost prohlédnout si halu, vyzkoušet si led, který pravidelně „zahřívají" extraligoví hokejisté. I to je jistě pro děti motivací se naučit bruslit v místě, kde Kometa pravidelně bojuje o medaile. „Máme několik dětí, kteří fandí Kometě. Pro kluky to byla úžasná věc a velký zážitek," doplňuje ředitelka Fiedlerová.

Více informací o projektu Bruslička naleznete ZDE


Další podrobnosti o projektu naleznete v dřívějším článku


Bruslička v roce 2018


Fotogalerie z projektu Bruslička

 
 

Tento den před lety×
Dnes v 18:30 | Jun.
HC Kometa Brno
EC Red Bull Salzburg

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál