.

Projekt Bruslička pokračuje i v roce 2018

B r n o – Vést děti k bruslení a hokeji samotnému, i to je cílem našeho klubu. Projekt Komety s názvem Bruslička, jehož cílem je oslovení i těch nejmenších dětí a přivést je ke sportu zábavnou formou, pokračoval v období Vánoc svým druhým dílem. Akce se účastní brněnské mateřské školy, pro které je připraveno pět lekcí bruslení, které trvají vždy 45 minut a jsou zdarma.

Projektu Bruslička se tentokrát zúčastnila Mateřská škola Didaktis sídlící v Brně na Mlýnské ulici, jejíž děti udělaly během kurzu velký pokrok, což potvrzují i slova paní učitelky Ivety Žižkové: „Polovina z našich dětí stála na bruslích poprvé v životě. Přeci jen led je tvrdý, takže první lekce děti poměrně bolela a sem tam ukápla nějaká slzička. Nicméně postupně se zlepšovaly a v dalších lekcích bruslily čím dál lépe a hlavně s nadšením.“

O děti se během lekcí starají trenéři mládežnických kategorií hokejistů Komety společně se svými svěřenci z řad juniorů a dorostenců. Na ledě se tak s dětmi proháněli i borci s extraligovými zkušenostmi jako Vojtěch Střondala, Karel Plášek, či Jan Süss. „Dětem ohromně pomohlo množství trenérů, kteří se jim na ledě věnovali. Když bylo potřeba, dítěte se z nich ihned někdo ujal a pomohl mu. Celkový přístup klubu k dětem byl výborný a ony si tak lekce užívaly, k čemuž přispěly i všelijaké hry a pomůcky, například plyšové hračky nebo tenisové míčky,“ podotýká další z paní učitelek Eva Smištíková.

Pondělní lekce bruslení budou probíhat až do konce základní části ELH a mezi školkami je o ně velký zájem, což potvrzuje také paní učitelka Iveta: „Je to opravdu skvělá akce a rádi bychom se zúčastnili i příští rok. Nejdříve si děti brusle půjčovaly od Komety, nyní je už ale rodiče všem dětem pořídili. Hlavní cíl, a sice přivést děti k hokeji, byl tedy určitě splněn. Navíc i možnost bruslení přímo v DRFG Areně je pro děti i rodiče zajímavá, poněvadž mezi nimi najdeme velké komeťácké fanoušky.“

Více informací o projektu Bruslička naleznete ZDE.

Další podrobnosti o projektu naleznete v dřívějším článku.

Foto: Eva Smištíková.

Fotografie z projektu Bruslička naleznete ZDE.