Kluci mi v obraně pomáhali, chválí spoluhráče po druhé vychytané nule Marek Langhamer

Kluci mi v obraně pomáhali, chválí spoluhráče po druhé vychytané nule Marek Langhamer
 

O s t r a v a / B r n o – Lepší koncovku si Kometa před olympijskou přestávkou nemohla přát. V neděli porazila na domácím ledě Pardubice, od dva později dokázala podruhé v sezóně vynulovat Vítkovice. A právě ostravská Ridera může být potenciálním soupeřem Brňanů v play-off, což si velmi dobře uvědomuje brankář Marek Langhamer.

 

Do Brna přišel v prosinci, doposud odchytal osm zápasů základní části a v nich už si připsal dvě čistá konta. To první bylo krátce před Silvestrem v Pardubicích, druhé přišlo v úterním šlágru kola ve Vítkovicích. „Za nulu jsem samozřejmě rád, ale byl to pro nás velmi těžký a dlouhý den. Pořád si musím zvykat na cestování, dopolední rozbruslení a celkový zápasový program, který je náročný a napasovaný do jednoho dne. V zámoří to bylo o něco jiné, létali jsme den předem, byli den před utkáním na hotelu a trénink probíhal v místě konání zápasu. Je to něco nového, zvykám si a vlastně mi to ani nějak nevadí," povídá s úsměvem třiadvacetiletý brankář.

Šlágr kola nabídl vyrovnaný duel, Kometa o své výhře rozhodla v první třetině a poté zodpovědným výkonem v obraně nepřipustila žádné výraznější komplikace. Výhra se však rozhodně nerodila lehce. „Nebyl to vůbec jednoduchý zápas, Vítkovice hrají dobře z obrany, čekají na brejky. Když už se dostanou do útočné třetiny, mají výborný tlak do brankoviště. Věděli jsme o tom a dobře jsme se na to připravili. Snažil jsem se číst hru, soupeř měl i dobré šance, naštěstí žádnou neproměnil. Za to jsem jedině rád," přiznává gólman, který si v utkání připsal osmadvacet úspěšných zákroků.

Marek Langhamer a jeho semafor po střele Rastislava Deje. Foto: Petr Kotala.

A který z nich se dá podle rodáka z Moravské Třebové označit za klíčový? „Asi lapačkou po šanci Deje, který byl sám před bránou. Tam se to mohlo ještě výsledkově zdramatizovat nebo zlomit, ale musím pochválit kluky, hráli výborně v obraně a myslím si, že i kdybychom případně inkasovali, těsně vedení by se nám podařilo udržet."

Jak již bylo řečeno, pokud by tabulka skončila po základní části v současné podobě, šla by Kometa právě na svého úterního soupeře. Ostravští mají momentálně stejný počet bodů, ale lepší skóre a právě proto jsou stále na čtvrtém místě extraligy. Po skončení dvaapadesáti kol se však hraje prioritně na vzájemné zápasy a ty má lepší Kometa, která porazila Vítkovice v celkovém součtu 3:1 na zápasy. „Nedá se moc vybírat, musíme se soustředit sami na sebe, a jestli to budou Vítkovice nebo Třinec, musíme se na ně dobře připravit. Všechny týmy jsou na dobré úrovni."

Hráči mají od středy do neděle zasloužené volno, v pondělí půjdou znovu na led. „Rád bych někam s přítelkyní vyrazil, ale je těžké něco sehnat, hodně míst je zabukovaných. Věřím, že někam pojedeme, ale zatím ještě přesně nevíme kam," dodává muž s maskou, kterou mimochodem bude mít v brzké době novou a s komeťáckým motivem.

 
 

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál