Ondřej Němec už má sbaleno do Koreje. Věřím v medaili, hlásí zkušený obránce

Ondřej Němec už má sbaleno do Koreje. Věřím v medaili, hlásí zkušený obránce
 

O s t r a v a – V úterý večer pomohl Kometě k exportu třech bodů z Vítkovic, ve středu po obědě přepne na reprezentační mód a vyrazí na letiště. Brněnského obránce Ondřeje Němce čeká premiérová účast na olympijských hrách, ze kterých by si rád přivezl cenný kov. „Český hokej si musí klást ty nejvyšší cíle. Do Koreje jedeme pro medaili a všichni pevně věříme, že ji i přivezeme,“ říká třiatřicetiletý bek těsně před odletem s národním týmem do Pchjongčchangu.

 

Výhrou 2:0 nad Vítkovicemi jste se v tabulce bodově dotáhli právě na ostravský celek. Vládne po utkání v kabině spokojenost?
Je fajn, že jsme blok zápasů před olympijskou pauzou zakončili dvěma výhrami. Teď je potřeba potrénovat a připravit se na play-off. Vítkovice se jeví jako nejpravděpodobnější soupeř, kterého ve vyřazovacích bojích potkáme. Musíme se připravit i takticky a být nachystaní na poslední tři zápasy základní části a následující play-off.

Pokud byste ve čtvrtfinále s Vítkovicemi opravdu hráli, co byste tomu říkal?
Respektuji jejich sílu, už jsme se o ní letos přesvědčili. Vítkovice mají hodně kvalitní tým, výborného gólmana a dobrý obranný systém. Jsou to s nimi vždycky těžké zápasy. Dnes jim chyběli nějací hráči, například Baranka je na reprezentačním srazu, jiní jsou nemocní. Za měsíc se ale uzdraví a dají se dohromady. Pokud bychom narazili právě na Vítkovice, byl by to těžký soupeř.

Nyní jste ostravského soupeře znovu porazili a znovu s nulou v kolonce obdržených gólů…
Dali jsme dva góly, soupeř měl ale zejména v první třetině také šance. Vzadu nás podržel brankář Marek Langhamer. Máme dva výborné gólmany. Jde o to, aby si kluci věřili a my věřili jim. Není v tom problém, chytají fantasticky. My v poli se jim to budeme snažit co nejvíc ulehčit.

Proti Vítkovicím to byl váš poslední zápas před odletem do dějiště olympiády. Jak jste se na ledě osobně cítil?
Chtěl jsem dnes hrát. Do 6. února jsem tady pro Kometu, olympiáda pro mě začíná až zítra. Myslím, že jsme utkání zvládli a jsme rádi, že si domů vezeme tři body.

Majitel Komety Libor Zábranský vám popřál hodně štěstí, a abyste se z olympiády vrátil s medailí. Je to vaše meta?
Český hokej si musí klást ty nejvyšší cíle. Jak říká Martin Erat, do Koreje jedeme pro medaili a všichni pevně věříme, že ji přivezeme.

Jak bude vypadat váš nejbližší režim?
Po utkání jedu domů, dnes večer a zítra dopoledne budu s rodinou. Přece jenom pak budu tři týdny pryč. Hned po obědě vyrazím do Prahy a zamířím přímo na letiště. Tam se s klukama potkáme, sedneme do letadla a dáme si těch jedenáct hodin cesty do Jižní Koreje.

Máte už sbaleno?
Včera jsem byl doma, takže jsem si nachystal věci do báglu, abych si mohl zítra ještě užít manželku s dětmi. Tři týdny jsou dlouhá doba, navíc budu mít časový posun. Když budu spát, oni budou fungovat a naopak. Pevně věřím, že se pak domů vrátím s vytouženou medailí.

 
 

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál