Góly snad klukům vrátím ve finální části soutěže, hlásí Antonín Honejsek

Góly snad klukům vrátím ve finální části soutěže, hlásí Antonín Honejsek
 

B r n o – V modrobílém dresu už odehrál dvanácté utkání, ale v neděli 7. prosince se poprvé představil proti svým bývalým spoluhráčům. I po tomto zápase však stále čeká na svou premiérovou branku za Kometu. Ta uspěla i potřetí proti protivníkovi z loňského finále, tentokrát jej skolila dvěma přesnými zásahy a bezchybným výkonem brankáře.„Na gól čekám už dlouho. Chci se prosadit, co nejdřív. Vím, že mám potenciál a klukům to chci dokázat,“ řekl dvadvacetiletý hráč, který hraje levé křídlo ve formaci kapitána Čermáka.

 

Jaké jste se cítil, když jste poprvé nastoupil proti bývalým spoluhráčům?
Už od rána jsem byl nervózní. Po prvním buly ale ze mě deka spadla a dostal jsem se do toho. Nicméně bylo trochu zvláštní vidět kluky proti mně.

Řekl jste si něco před zápasem nebo po zápase se zlínskými hráči?
Jasně. Hodně jsem toho s nimi prožil, a tak jsem s každým v krátkosti něco prohodil, ale jen po utkání. Před zápasem jsem byl v kontaktu jen s Oldou Kotvanem, se kterým jsem ve Zlíně bydlel, ale ten dnes nehrál.

Petr Čajánek v Brně typicky dráždil diváky i hráče. Jak jste jeho hru viděl vy?
Pro mě je neskutečně dobrý hokejista. Pro svůj tým je hodně platný díky své typické hře. Myslím, že ho fanoušci nemají moc rádi právě proto, že hraje dobře.

Zlínu se dařilo dobře bránit střední pásmo. Jak těžké bylo se přes něj dostat?
Hrál se hodně opatrný hokej z obou stran, převážně se bojovalo ve středním pásmu. Změnila to až naše první branka, která podle mě rozhodla celé utkání. Vzadu nás skvěle podržel gólman.

Zlín se dvě třetiny prakticky nedostal k větší šanci. Byl váš záměr hrát defenzivněji?
Myslím si, že to vyplynulo ze hry. Ani jeden tým nechtěl udělat chybu a hrálo se zezadu. Jsme moc rádi, že se nám povedlo dát první gól.

V brněnském dresu stále čekáte na první branku. Věřil jste, že byste se konečně proti Zlínu mohl prosadit?
„a“ Určitě jsem na to myslel, čekám na něj už dlouho. Dost se trápím, takže neřeším proti komu hraju, ale chci ho dát co nejdřív.

Čekal jste na gól v kariéře už někdy takhle dlouho?
Tak dlouhý půst jsem ještě nezažil. Je to už moje druhá věc, co jsem v Kometě poznal poprvé. První byla tak dlouhá série, ve které jsme dokázali bodovat. Ta ale skončila, a tak doufám, že už skončí i ta druhá. (směje se)

Dobírají si vás ostatní hráči v kabině?
Pomalu to začíná. Je to pro mě hodně těžké, protože se mi o tom nevtipkuje lehce. Vím, že můj potenciál je úplně jinde, takže doufám, že to pak všem dokážu a klukům to vrátím ve finální části soutěže.

Sedí Vám spolupráce s hráči v lajně (Jan Káňa a Leoš Čermák)?
Zatím vyhráváme, což je dobře. Na druhou stranu vím, že naše lajna nepřispívá k výsledkům tolika góly, kolika by mohla. Chceme se zlepšit. Co se týče stylu, tak tam je vše v pořádku.

Váš bývalý klub se pomalu zvedá v tabulce. Sledujete jej i nadále, i když v něm už nepůsobíte?
Snažím se sledovat všechny výsledky po našem zápase a podívám se samozřejmě i na tabulku. Vím tedy, jak na tom Zlín nyní je. Tentokrát u nás hráli dobře a rozhodla ta naše zmíněná první branka. Věřím, že půjdou nahoru. Ale nijak do detailu jejich situaci neznám, zvlášť, co jsou tam teď nějací noví hráči. I nadále jim však přeju, aby se dostali do play-off.

 
 

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál