HC Verva Litvínov - HC Kometa Brno
Komentář k zápasu
Úvod utkání patřil Kometě, která vlétla na soupeře již s uzdraveným Jakubem Svobodou. Naopak chyběli Kováčik s Němcem. První větší šanci měl v přesilové hře Tomáš Divíšek, ale Pavel Franěk levým betonem ucpal prostor v brankovišti. Brňané měli k dispozici i krátkou dvojnásobnou početní výhodu, ale využít ji nedokázali. Na druhé straně si vyzkoušeli přesilovku i domácí. A svěřenci Vladimíra Jeřábka ji učebnicově využili. Před Trvajem se pohotově prosadil Pavel Smolka - 1:0.
Od té doby byla Verva aktivnější a neustále hrozila před Trvajem. Brněnský brankář pochytal několik ošemetných střel soupeře, především Pirošova akce volala po gólu. Nicméně branka nepadla a Kometa se z nenápadné akce dočkala vyrovnání. Valach zavezl kotouč do pásma, toho se zmocnil Jakub Svoboda, jenž nahrál na pravý kruh na Jana Hrušku. Ten z výborné pozice napřáhl a vymetl Fraňkův pravý horní růžek - 1:1. Za tohoto stavu se také odcházelo do kabin.
Druhá třetina odstartovala obrovskou šancí Leoše Čermáka, který se proháčkoval až před brankáře Fraňka, ale na poslední chvíli zatáhl závoru obránce Gula, jenž brněnského útočníka musel zahákovat. V početní výhodě pálil z ostrého úhlu Holec, na zkušeného matadora v domácí bráně si však nepřišel. V polovině utkání se měnilo skóre, bohužel pro Kometu, na domácí straně. Pšurný napálil touš na bránu, kde jej bruslí tečoval Rostislav Martynek - 2:1. Platnost branky potvrdil i videorozhodčí.
Aby toho nebylo málo, minutu před koncem druhé periody rozesmutnil hrstku brněnských příznivců Juraj Majdan. Lukeš ho našel před bránou zcela volného a samotné zakončení před Trvajem bylo pouze formalitou - 3:1. Domácí tak odcházeli do kabin s dvoubrankovým náskokem.
Nástup do třetí třetiny Kometě vůbec nevyšel. Uběhlo pouze šestačtyřicet vteřin a Juraj Majdan přidal svůj druhý gól ve svátečním zápase - 4:1. O dvě minuty později se výsledek opět lehce pohoupl. Jiskričku naděje pro Moravany vykřesal Tomáš Divíšek, který pozorně sledoval odražený kotouč. Franěk nebyl při krytí puku zrovna dvakrát jistý - 4:2.
Ač si v předešlé situaci litvínovský brankář nepočínal dobře, v klíčových momentech svůj celek podržel. Jedná se především o dvojnásobnou početní výhodu Brna, která trvala téměř minutu. Šance sice byly, leč kontaktní gól nepřišel. Naopak ze strany Litvínova přišlo potvrzení tří bodů. Kousek za modrou napřáhl Robin Hanzl a Trvaj musel lovit kotouč ze své brány popáté - 5:2. V závěru zápasu se malinko jiskřilo, ovšem změna ve skóre už nepřišla. Brňané tak potřetí v řadě prohráli, tentokrát na ledě Severočechů 5:2.
Ohlasy trenérů
Vladimír Jeřábek: Víme, že Kometa je silné mužstvo a má výborné přesilovky. Paradoxně jsme proti nim dneska výborně obránili oslabení ve třech, a to si myslím, že rozhodlo zápas. Byl to opět takový kolektivní výkon, jak jsme měli šňůry dříve a sbírali jsme body. Byl podpořený bojovností, výbornou obranou a výborným brankářem. Uklidňující gól byl na 4:1 na začátku třetí třetiny. Kometa byla stále nebezpečná, ale už jsme si pak věřili a takticky to dohráli.
Zdeněk Venera: Byli jsme ve hře do stavu 1:1, pak se nám nějak rozsypala obranná hra. Poslední dobou dostáváme strašně jednoduše góly. Bránění je špatné, takže můžu říct, že domácí vyhráli naprosto zaslouženě. Byli celkově lepší. My jsme tam měli také nějaké slibné šance, jak v první třetině, tak potom v přesilovce pět na tři, ale bohužel se nám to nepodařilo proměnit.


















































































































































