Kometa zdolala Spartak Moskva, třemi body se blýskl Peter Mueller

HC Kometa Brno - Spartak Moskva

Branky a nahrávky: 26. Mueller (Holík), 39. Holík (Mueller, Zaťovič), 45. Nahodil (Dočekal), 60. Mueller (Zaťovič, Bartejs) – 21. Gončar, 55. Chochlačov (Zubov). Rozhodčí: Jeřábek, Hejduk – Polák, Rampír . Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4786. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.
HC Kometa Brno: Langhamer – O. Němec, Mikuš, Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs, Mikyska – Holík, Zaťovič, R. Zohorna – Köhler, J. Hruška, Nahodil – Mueller, Plášek, Süss – Horký, Dočekal, Novák – Kratochvíl, Škvrně.
Spartak Moskva: Hudáček – Kalinin, Cyplakov, Nikončev, Karsums, Daugavinš, Voronin – Talalujev, Pedan, Leščenko, Provolněv, Osipov, Zubov, Kulik, Kutějkin, Maxwell, Alajev, Gončarov, Šaškov, Truňov, Filatov, Chochlačov.

B r n o – Po týdnu se na brněnském ledě představil další účastník KHL. Kometa tentokrát měřila síly s moskevským Spartakem a nelehký úkol zvládli domácí hokejisté skvěle. Hosté se sice ujali vedení na startu druhé třetiny, brněnský výběr ale třemi brankami v podání Muellera, Holíka a Nahodila dokonale otočil skóre utkání. V závěrečné fázi třetí třetiny se trefil Chochlačov, přesilovou hru v poslední minutě ale využil Mueller a Kometa se raduje z dalšího vítězství v letní přípravě. Spartak Moskva porazila poměrem 4:2.

Více ze hry měli na úvod domácí hokejisté, kteří několikrát donutili soupeře vyhodit na zakázané uvolnění a zvládali dostat moskevský tým pod tlak v útočném pásmu. Modrobílí si zahráli také první přesilovou hru, ve které se parádní kombinací předvedli Zaťovič, Mueller a Nahodil, poslední jmenovaný ale zakončoval pouze do připraveného Hudáčka.

Také nadále byla Kometa lepším mužstvem, z čehož pramenily další přesilové hry, ani jednu z dvou nabídnutých ale nedokázali modrobílí hokejisté využít. V závěru třetiny se ještě blýskl Marek Langhamer, když vychytal v samostatném úniku Chochlačova.

Radim Zohorna vybojoval první přesilovou hru pro Kometu. Foto: Ivo Dostál.

Hned na startu druhého dějství se hokejisté z Ruska ujali vedení. Maxim Gončarov se po chybě domácích dostal ke kotouči před brněnskou bránou a poslal puk pod víko. Domácí fanoušci ale nemuseli čekat na odpověď příliš dlouho. V čase 25:33 se opět představil v plné parádě Peter Mueller. Americký útočník v přečíslení dvou na jednoho vzal situaci na sebe, nasadil Hudáčkovi bekhendovou kličku a procpal kotouč pod betonem hostujícího gólmana.

Ještě před druhou sirénou se svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského dostali do vedení a opět u toho byl Peter Mueller. Tentokrát v roli nahrávače našel milimetrovým pasem Petra Holíka a brněnský forvard prostřelil Hudáčka v brance Spartaku.

Peter Mueller po vstřelené brance děkuje fanouškům. Foto: Vít Novák.

Výhodu dvou mužů v poli si hned v úvodu třetí části vyzkoušeli hosté, skvěle bránící trojice domácích borců ale ustála obrovský nápor soupeře a po návratu obou hráčů na ledovou plochu bylo v Brně ještě o něco veseleji. Střela Martina Dočekala z levého kruhu vypadla Hudáčkovi z výstroje a kotouč za brankovou čáru doklepl Lukáš Nahodil.

Po třetí vstřelené brance bylo na ledě vidět pouze jedno mužstvo. Domácí se tlačili ještě více do zakončení. Novák se Süssem ujížděli do přečíslení dvou na jediného hostujícího beka, první jmenovaný ale těsně minul levou Hudáčkovu tyč. Chvíli před polovinou třetí třetiny pak musel Langhamer vytáhnout další skvělý zákrok proti Kutějkinovi, který se dostal až před brněnského gólmana. Hosté zdramatizovali utkání v přesilové hře, když v čase 54:52 Alexandr Chochlačov uspěl svou forhendovou kličkou, modrobílí hokejisté si ale vítězství vzít nenechali a přidali ještě jednu branku. Peter Mueller zužitkoval přihrávku Martina Zaťoviče a připsal si na své konto třetí bod.

V samostatných nájezdech uspěli za domácí barvy Holík, Mueller a Nahodil, na straně soupeře se prosadil pouze Karsums, proti dalším čtyřem hráčům byl Langhamer bezchybný. Další utkání odehraje Kometa v pondělí v 17:00 v Bratislavě, kde čeká brněnský výběr odveta se Slovanem.

KOM Kamil Pokorný: Zápas se nám celkově moc líbil. Soupeř byl velice kvalitní, chtěl hrát hokej, to samé i my a nejlépe z toho vyšli diváci, kteří viděli skvělé utkání, na 16. srpna výborná kvalita a chtěli bychom pochválit kluky, kteří odehráli výborné utkání a zaslouženě jsme vyhráli, i když soupeř byl velice kvalitní.
SPM .

Zobrazit kompletní fotogalerii