Kometa nad švýcarským Zugem dlouho vedla, nakonec ale těsně padla

HC Kometa Brno - EV Zug

Branky a nahrávky: 7. Němec (Dočekal), 9. Mikyska (Karabáček) – 49. Martschini (Zehnder), 57. Albrecht (Zryd), 59. Suri (Martschini). Rozhodčí: Šír (CZE), Wannersted (NOR) – Ondráček, Hanzlík (CZE). Vyloučení: 6:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3022. Střely na branku: 23:31. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
HC Kometa Brno: Vejmelka – Mikuš, Němec, Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs, Mikyska – Zaťovič, Holík, Mueller – Plášek, Hruška, Kašpar – Horký, Zohorna, Karabáček – Dočekal, Köhler, Mallet.
EV Zug: Aeschlimann – Alatalo, Schlumpf, Morant, Diaz, Zryd, Zgraggen, Thiry, Stadler – Lammer, Albrecht, Klingberg – Suri, McIntyre, Martschini – Schnyder, Senteler, Leuenberger – Habertisch, Zehnder, Wideström.

B r n o – Středeční večer nabídl v brněnské DRFG areně poslední domácí utkání Komety v rámci základní části Ligy mistrů. Brňané vstoupili do utkání velmi aktivně a díky dvěma rychlým gólům přebrali otěže utkání. Náskok domácích trval až do třetí části, v níž se ale Švýcarům povedlo třikrát skórovat a překlopit vývoj utkání na svoji stranu. Naděje na postup do osmifinále však nadále žijí.

Páté utkání v rámci hokejové Ligy mistrů nabídlo svižný start do utkání. V úvodních sekundách se několika zákroky předvedl brněnský gólman Vejmelka. Zanedlouho ale přebrali iniciativu domácí, kteří začali okamžitě zasypávat Aeschlimanna střelami. Už na začátku sedmé minuty postavil domácí publikum na nohy Ondřej Němec, který poprvé rozvlnil síť švýcarského celku. Martin Dočekal vybojoval za bránou puk a naservíroval jej na pravý kruh, kam si sjel právě obránce Němec a prudkou ranou zamířil do brány - 1:0.

Brněnská hala sotva dokončovala oslavy prvního gólu, když přišel úspěšný průnik domácích a druhá gólová trefa. Po levém křídle se do pásma protáhl mladý obránce Dalimil Mikyska, jehož střela k bližší tyči propadla gólmanovi Zugu za záda - 2:0.

Gólová trefa Ondřeje Němce z první třetiny zápasu. Foto: Vít Novák.

Do druhého dějství vstoupili Brňané v oslabení, avšak obrázek hry takový nebyl. Hned po úvodním buly se dostal Mueller sám do úniku, ze kterého přestřelil. Za několik sekund ale opět pohotově dorážel, neujala se ani střela Zaťoviče z křídla. Útočně naladění Brňané pokračovali ve svém výkonu i v plném počtu, do dobré pozice si nabruslil Horký, kterého rovněž vychytal gólman Zugu. První velmi vydařenou pětiminutovku Komety korunoval trefou do sítě Bartejs, gól ale nebyl uznán, protože krátce před střelou fauloval Alex Mallet vysokou holí. Místo gólových oslav se tak museli domácí bránit, oslabení ale přečkali bez úhony.

Kometa hýřila aktivitou i nadále, do velké šance nejprve vybídl Hrušku Plášek, záhy sám Karel Plášek junior orazítkoval tyč švýcarské brány. Zug dostal necelých sedm minut před druhou sirénou možnost další přesilové hry. Během ní předvedl velmi pohotový zákrok Vejmelka, který se stihl přesunout ke druhé tyči proti tutové střele Schlumpfa.

Do třetí části vstoupili domácí opět v oslabení. I tentokrát dokázali ubránit zbytek přeneseného trestu, tedy tři a půl minuty. Po vyrovnání sil na ledě se modrobílí znovu osmělili k většímu útočení, několik střeleckých pokusů ale skončilo ve výstroji Aeschlimanna.

Před polovinou třetího dějství ale Brno chybovalo při rozehrávce, čehož využil Zehnder a vybídl osamoceného Lina Martschiniho ke skórování - 2:1. Domácí ale stále neztráceli náboj, postupně se do velkých šancí dostal Holík a zanedlouho i Zaťovič, ani jeden ale nedokázal překonat brankáře Švýcarů. Necelé čtyři minuty se hostům podařilo dorovnat vybudovaný náskok Brna. Po vyhraném buly v útočném pásmu dokázal Vejmelku překonat Yannick-Lennart Albrecht - 2:2. Hokejisté Zugu ale nepřestali útočit a necelé dvě minuty do třetí části se radovali z vedoucí branky. Po přechodu do pásma přesně zamířil a vystřelil Reto Suri - 2:3.

KOM Kamil Pokorný: V první třetině se nám podařilo rychle odskočit na dvě branky. Následně jsme měli několik brejků, ale nepodařilo se nám vstřelit uklidňující gól. Soupeř hrál v závěru utkání na riziko a díky tlaku do brány a naší pasivitě skóre otočil. V utkání jsme příliš faulovali a hráli často v oslabení, což se mohlo projevit právě na konci utkání.
ZUG Dan Tangnes: Je to jeden z těch dnů, kdy jsem klukům na konci v kabině řekl, ať si pamatují tento pocit a způsob, jakým zápas otočili. Chybělo nám pět klíčových hráčů, ale všichni bojovali i za ně, hecli se a otočili zápas. Ukazuje to náš charakter a týmového ducha. Jsem hrdý na kluky, jak zápas odbojovali a jsem rád, že duel tak skvěle překlopili na svou stranu.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně