HC Kometa Brno - Banes Motor České Budějovice
Mikulec (Vávra) – Kavan (C), Ossowski, Roška, Zuščák (A), Vladík, J. Proch – Halaš (A), Školiak, Topalov – Vinkler, Petrčka, Smrčka – Béreš, Bartes, Bango – M. Proch.
M. Novotný – Máče, Przeczek, M. Švec (A), Pekař (A), Klimeš, Komžík – Tobiáš, Kořánek, Voráček – Shrbený, Chaloupka (C), Albrecht – Benda, Šíma, Hruška.
Komentář k zápasu
Do utkání vstoupili lépe brněnští hokejisté, kteří se hned od začátku usadili v útočném pásmu a vyslali na jihočeského gólmana několik střel. Především ta Vinklerova volala po gólu, jenže skončila na tyči. Budějovičtí se také ukázali v dobrém světle a Kometu prověřili několika nahozeními, byli to Voráček s Bendou, kteří na Mikulce ovšem nevyzráli. První změna stavu přišla při hře čtyři na čtyři, která přinesla první gól zápasu. Prosadil se Tobiáš Topalov, který dostal přesnou přihrávku křížem od Halaše a využil ji - 1:0.
Hostům se povedlo také rychle zapsat úvodní trefu, a to po individuální akci Michal Šímy, který čistě prostřelil Milulce - 1:1. Hrál se ofenzivní hokej, který nabídl několik rušných chvil. Jako například chybu před brankou Budějovic, kdy nechal jeden z hráčů puk za sebou, toho se hned ujali Brněnští a po rychlé přihrávce se Tomáš Petrčka prosadil přesnou střelou - 2:1.

Vedení Komety však dlouho netrvalo, po tečované střele brněnskému maskovanému muži kotouč vypadl a dorážkou dorovnal skóre Matouš Kořánek - 2:2. To ale nebylo z úvodní periody vše. Naskytla se další přesilovka Motoru, který se záhy dostal do vedení. Střelecky úřadoval Max Benda, který s velkou dávkou štěstí dopravil kotouč do domácí sítě - 2:3.
Pokud byla první část hry vyrovnaná, ta druhá jasně patřila Jihočechům. Netrvalo to dlouho a ve druhé minutě se prosadil Filip Voráček, který obdržel přihrávku do předbrankového prostoru a kotouč doklepl do branky - 2:4. V polovině druhé části se dostávali Jihočeši do přečíslení dva na jednoho, které se jim povedlo využít, Filip Voráček po přihrávce od Ševce zakončil nájezd bekhendem - 2:5. Po necelých třech minutách se Motor opět radoval, Mikulec se nestačil přesunout k levé tyči, kde zakončoval Michal Šíma - 2:6.

V úvodu poslední periody přišla drobná jiskřička naděje. V nepřehledné situaci se dostal kotouč k Tomáši Petrčkovi, který kotouč procpal do sítě - 3:6. Jenže Motor o čtyři minuty později neponechal nic náhodě a přidal sedmou branku. Do zakončení se dostal Tomáš Albrecht a od té doby se utkání už prakticky jen dohrávalo - 3:7. V závěru měly oba týmy ještě nějaké ty střelecké pokusy, ale výsledková změna už nepřišla. Jihočeši si tak došli pro tři body.
Ohlasy trenérů
David Pazourek: Měli jsme dobrý vstup do zápasu. Byli jsme nachystaní, věděli jsme co nás čeká, ale Budějovice dnes hrály výborně. Nicméně v první třetině jsme udělali pár zbytečných chyb, nechali jsme si dát branky. Motor se tak dostal na koně, to nás utlumilo a už jsme těžko hledali recept. Od druhé třetiny jsme bohužel už nepodávali takový výkon a zaslouženě jsme prohráli.
Radim Skuhrovec: Na druhou část soutěže jsme se těšili, čekají nás samé dobré zápasy. I když to tak výsledkově nevypadá, Brno hrálo velmi dobře. Na druhou stranu musím vyzdvihnout naši hru. Od první minuty jsme si šli za tím, že jdeme vyhrát, ne si jenom zahrát. Proto si myslím, že se nám to vítězství dnes podařilo urvat. Musím pochválit všechny kluky, kteří dnes nastoupili, předvedli maximální výkon, i přes nějaké chyby, které k tomu mládežnickému hokeji prostě patří.


















































































































































