Po dramatickém souboji se Slavií berou junioři dva body, soupeře zdolali po nájezdech

HC Kometa Brno - HC Slavia Praha

Branky a nahrávky: 10. Primožič (Bartes, Popelka), 17. Krejčí, 35. Kučeřík (Minárik, Svozil), 57. Krejčí (Meluzín, Kunc), rozh. náj. Mlčák – 28. Všetečka (Turek, Holý), 29. Altrichter (Kižlin, Bureš), 36. Všetečka (Hradil), 60. Havrda (Všetečka). Rozhodčí: Král – Král', Vašíček. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 105. Střely na branku: 53:22. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4.
HC Kometa Brno: Rachůnek – Holemý, Kučeřík (C), Mlčák, Sedláček, Studený, Svozil, Kowalczyk – Popelka, Snášel, Minárik, Meluzín, Krejčí, Malý, Kadlic, Primožič, Kunc, Bartes
HC Slavia Praha: Němeček J. – Fiala, Němeček D., Bureš, Mareček, Srdínko, Čapka, Holý – Kižlin, Všetečka (C), Havrda, Křenek, Hradil, Hasil, Turek, Labuzík, Janča, Altrichter, Petrák

B r n o – Sobotní utkání brněnských juniorů proti Slavii přineslo opravdu atraktivní podívanou se vším všudy. Diváci během zápasu viděli osm branek, skóre však bylo po šedesáti minutách hry nerozhodné a zápas se tak musel prodlužovat. V nastaveném čase však ani početní převaha domácích 5 na 3 či trestné střílení hostů neurčilo vítěze a na řadu tak přišla dovednostní soutěž, vítěznou trefu v samostatných nájezdech si připsal Jan Mlčák.

Do zápasu vstoupili aktivněji hráči soupeře, Matěj Rachůnek se musel ve svém brankovišti dávat dobrý pozor. Několika důležitými zákroky podržel svůj tým a jeho spoluhráči se mu vzápětí odměnili gólem do opačné sítě. Sebastian Bartes vyslal střelu z prostoru mezi kruhy, puk se po zásahu gólmana odrazil k Žanu Primožičovi, před kterým se otevřel volný prostor mezi brankářem a pravou tyčí. Šikovný útočník se při dorážce nemýlil a otevřel tak skóre zápasu. Domácí zvedali ruce nad hlavu v této třetině ještě jednou – Petr Krejčí se dostal s pukem na hokejce do ideální střelecké pozice, jeho rána z pravého kruhu prosvištěla mezi tři tyče a Brňané tak odcházeli do kabin s dvougólovým náskokem.

Druhá třetina se naopak povedla lépe Slávistům. V čase 27:51 dostal Robin Všetečka přihrávku do ideální pozice, jelikož následně mohl do samostatném úniku a přesným zakončením překonal domácího brankáře. O minutu později se červenobílí radovali podruhé, vyrovnávací gól vypadal ve srovnání s předchozím téměř jako přes kopírák. Sám před gólmana se tentokrát dostal Jakub Altrichter, který zvolil střelu mezi betony. Hokejisté Komety si při početní převaze vzali své vedení zpět, když Marek Minárik poslal přihrávku přes osu hřiště na Radka Kučeříka a ten dokázal kotouč správně zvednout do odkrytého prostoru. Brňanům však vedení vydrželo pouhých 34 vteřin. Krátce po vstřelené brance dostali hráči soupeře také možnost zahrát si v pěti proti čtyřem a tuto příležitost využili hned po buly v brněnském obranném pásmu. Robin Všetečka po vyhraném vhazování okamžitě vypálil a svým druhým gólem zařídil srovnání skóre.

Ani třetí dějství o vítězi nerozhodlo, přestože zejména poslední minuty nabídly opravdu napínavou podívanou a Kometa měla k tříbodovému zisku opravdu blizoučko. Hráči v modrobílých dresech měli v této třetině navrch a tři a půl minuty před koncem základní hrací doby dokázali svoji aktivitu proměnit v gólovou radost, když Petr Krejčí dokázal puk procpat podél pravé tyčky až do branky. Hostům nezbývalo než zkusit štěstí v power play a i když se už zdálo, že o vítězi je rozhodnuto, nakonec bylo vše jinak. Hostující hráči pár vteřin před koncem založili ještě poslední útočnou akci a v čase 59:57 Maxim Havrda rozradostnil celou hostující střídačku, jelikož po přihrávce do jízdy vypálil z bezprostřední blízkosti branky a gólmanovi tak nedal šanci zareagovat.

Drama pokračovalo i v prodloužení. Brňané dostali příležitost v pěti proti třem, dvojnásobnou početní výhodu ale nevyužili, a naopak mohl zahrozit soupeř. Lukáš Křenek byl však při útočném počínání zahákován a sudí nařídil trestné střílení. Brankář Komety Matěj Rachůnek ale vystihl jeho záměr zakončit mezi betony a kotouč za svá záda nepustil. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy, v nichž definitivní tečku za tímto duelem udělal Jan Mlčák, který vystřelil Kometě bod navíc. Kromě něj se při penaltách prosadili ještě Stanislav Svozil a Michal Kunc, jediným úspěšným nájezdníkem na straně soupeře se stal Matěj Hasil.

KOM Jan Zachrla: Další těžký zápas pro nás. Neříkám, že jsme jasně lepší, ale v zápasech dominujeme. Naivitou, nezkušeností či neuměním neproměňujeme šance a poté si necháme dát gól při power-play, takže je to pořád ta stejná písnička.
SLA Tomáš Hamara: Po první třetině se naši hráči dokázali ohromně zvednout. I když třetí třetina byla pod taktovkou Komety, naším nasazením a bojovností jsme se ubránili a vyrovnáním tři vteřiny před koncem se k nám otočilo štěstí. Parádně odbráněné bylo i prodloužení tři na pět, škoda neproměněného trestného střílení. Na nájezdy byla Kometa parádní a zasloužila si vítězství, blahopřeji.

Zobrazit kompletní fotogalerii