Junioři se proti Liberci gólově neprosadili a berou jen bonusový bod z prodloužení

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec

Branky a nahrávky: 63. Kunc – 11. Starý (Šafařovský, Klapka). Rozhodčí: Čuňočka – Čelechovský, Musil.. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 72. Střely na branku: 41:31. Průběh utkání: 0:1.
HC Kometa Brno: Micka – Holemý, Kučeřík (C), Mlčák, Sedláček, Svozil, Studený, Kowalczyk – Žák, Popelka, Karpíšek, Snášel, Minárik, Meluzín, Krejčí, Malý, Kadlic, Kunc (A), Bartes, Primožič.
Bílí Tygři Liberec: Pařík – Böhm, Aubrecht, Starý, Hampl, Charvát, Had, Ira – Křepelka, Šafařovský, Jansa, Jiruš, Nezbeda, Klapka, Liška, Vomáčka, Rossmy, Šeliga, Žemba.

B r n o – Druhý domácí duel ve třech dnech, celkově čtvrtý duel v sedmi dnech mají za sebou junioři brněnské Komety. Proti Liberci chtěli svěřenci Jana Zachrly navázat na středeční výhru nad vedoucí Spartou, to se jim však nepovedlo. Proti severočeskému soupeři ani přes výraznou střeleckou převahu gól v základní hrací době nevstřelili a prohráli 0:1. Jemnou útěchou pro modrobílé je bonusový bod z následného nadstavbového prodloužení, který trefil útočník Michal Kunc.

Oba celky do utkání vletěly a hned od prvních minut se tlačily dopředu. První šanci měli hosté, když Šafařovský dostal v akci 3 na 2 puk do druhé vlny a z mezikruží trefil nejprve beton Micky a poté z dorážky z pravé strany boční síť. Kometa měla velkou šanci udeřit v přesilovce, když Kadlic našel před celého brankoviště volného Malého, ten ale v jasné pozici ani nadvakrát nepřehodil beton Paříka. V polovině třetiny dostali domácí další přesilovku, do vedení šli však v oslabení hosté. Adam Starý dostal puk na modrou čáru a skrytou ranou před chumel těl našel místo nad lapačkou Micky – 0:1. Hosté byli poté aktivnější a hrozili zejména z brejků, více práce však měl Pařík. Ten ale v první třetině držel svůj celek spolehlivými zákroky a naopak na druhé straně sledoval například šanci po nahození od pravého mantinelu, kdy se kotouč povalil na brankovišti. V konci třetiny měl pak velkou možnost Klapka, který zachytil vyhození sám na ose hřiště na vrcholcích kruhů ale střílel zápěstím vedle. Tygři odcházeli do kabin s jednobrankovým vedením.

Do druhé třetiny vlétli aktivně domácí, kteří si vytvořili několik šancí. Nejprve našel Krejčí žabkou Minárika, ale ten nechal u levé tyče vyniknout lapačku Paříka. Následně po chybě v rozehrávce Bílých Tygrů zakončoval Kunc, nicméně z mezikruží pálil jen do brankáře hostů a do třetice měl šanci také Popelka, ani on ale z mezikruží nemířil přesně. Hosté poté hráli první přesilovku a na jejím konci měli Severočeši velkou šanci, když nahozený tečovaný puk přeletěl Micku, toho ale na brankové čáře skvěle zastoupil pozorný obránce Mlčák. V závěru třetiny zůstal sám za obranou v pásmu Meluzín, z otočky však neuspěl, Kowalczyk pro změnu v polovině přesilové hry minul šibenici. Největší možnost měli domácí při drtivém tlaku v přesilovce půl minuty před druhou sirénou, ale ránu Kunce zastavila tyč! Hosté i po druhé třetině vedli stále o jednu branku.

Momentka z průběhu zápasu s Libercem. Foto: Vít Novák

Domácí vstupovali do poslední třetiny s jasnou touhou vyrovnat, v úvodu však byli aktivnější, kteří zamknuli soupeře v pásmu. První šance ale přeci jen přišla ze strany modrobílých, když se sám mezi kruhy objevil Svozil, jeho ránu Pařík vyrazil skvěle hřbetem lapačky. Na opačné straně mohl navýšit náskok Tygrů Jansa, jenže Micka jej betonem vychytal. Následně hráli hosté přesilovku, při níž zaměstnali znovu domácího strážce svatyně, ale ten držel svůj celek. Na konci početní převahy dorážel Aubrecht, ale Micka byl opět připraven s pohotovým zákrokem. Přesilovku poté měla znovu také Kometa, při níž nejprve přežili domácí šanci Šaligy, který střílel do boční sítě, a následně zahrozil Meluzín, ale kotouč tečoval jen vedle svatyně hostů. Obrovskou šanci měl v 56. minutě před brankou osamocený Kadlic, ale lapačku Paříka nepokořil. Domácí v závěru tlačili, snažili se o vyrovnání, ale jim nebylo přáno. Hosté zvítězili 1:0 a zapsali do tabulky tři body.

V nadstavbovém prodloužení se opět hrálo nahoru – dolů. Na Paříka jel nejprve sám Kowalczyk, nicméně hostující gólman zůstal nepokořen. Poté diváci sérii neproměněných přečíslení na jedné či druhé straně. Mlčák se za brankou zbavil obránce a zakončoval po rychlém objetí, ale ani on nastavený čas neukončil. To se povedlo až Michalu Kuncovi, který se protáhl po pravém hrazení a z úhlu propálil Paříka mezi betony, aby Kometě vystřelil alespoň bod útěchy.

Prodloužení ukončila přesná rána Michala Kunce, která přisoudila Kometě bonusový bod. Foto: Vít Novák

KOM Jan Zachrla: Rozhodně jsme si nezasloužili prohrát. Nebyli jsme horší, naopak si myslím, že jsme byli lepší, soupeře jsme přestříleli a měli jsme hodně šancí. Jazýčkem na vahách byl pro mě předbrankový prostor, kde jsme bohužel zase neuspěli a nedali jsme góly. Liberec byl bohužel o jeden gól lepší a taková prohra určitě mrzí.
LIB Milan Plodek: Na začátku zápasu nás soupeř trochu přehrával a měl daleko více ze hry. Poté jsme se srovnali, začali jsme mít lepší pohyb. I když nás Brno výrazně přestřílelo, tak brankář Pařík na většinu střel viděl. Bylo tam jen pár střel od modré a sem tam nějaké šance, ale jinak jsme si to pohlídali a kluci předvedli bojovný výkon. Celý duel byl vyrovnaný a my jsme v něm byli ti šťastnější. Kometa si poté vzala bod v prodloužení a za sebe si myslím, že je to spravedlivé.

Zobrazit kompletní fotogalerii