Juniorka zvládla přestřelku v Českých Budějovicích a odváží si tři body

HC České Budějovice - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 10. Novák (Krcho, Čížek), 29. Čížek (Š. Masopust, Škola), 35. Masopust (Schwartz, Vaculík), 39. Řezáč (Schwartz), 62. Silný (Krcho) – 2. Malý (Kadlice), 13. Minárik (Svozil, Meluzín), 19. Krejčí (Minárik, Meluzín), 23. Minárik (Meluzín), 25. Meluzín (Krejčí, Minárik), 47. Svozil (Krejčí). Rozhodčí: Šperl – Kreuzer, Zíka. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 104. Střely na branku: 44:52. Průběh utkání: 0:1 1:1, 1:5, 4:5, 4:6.
HC České Budějovice: Dvořák – Škola, Hubata, Remta, Svach, Pavlát, J. Novák – Vaculík, Řezáč, Š. Masopust, Hracholski, M. Masopust, Pouzar, Ryba, Schwartz, P. Novák, Čížek, Silný, Krcho.
HC Kometa Brno: Vystavěl (41. Rachůnek) – Holemý, Kučeřík, Mlčák, Sedlák, Studený, Svozil, Kowalczyk – Popelka, Karpíšek, Snášel, Minárik, Meluzín, Krejčí, Malý, Kadlic, Kunc, Bartes.

B r n o – Junioři vyjeli k prvnímu utkání v novém roce na jih Čech do Českých Budějovic. Utkání mělo rychlý spád a Brno si vypracovalo v první části dvoubrankový náskok. V prostřední části se náskok zvýšil již na čtyři branky, ale ani to domácí nepoložilo a začali se dotahovat. Jistotu tří bodů dal Kometě jedenáct minut před koncem Stanislav Svozil. Čtvrtý bonusový bod zůstal v Českých Budějovicích. Již v neděli čeká svěřence Jana Zachrly těžký duel v Salcburku.

Kometa měla na jihu Čech raketový nástup. Už po minutě a půl se Kadlica rána odrazila k volnému Jakubu Malému a ten pohotově otevřel skóre sobotního duelu. Poté se tempo hry zklidnilo a oba celky se soustředily na dobrou defenzivní práci. V desáté minutě se navíc dočkali domácí vyrovnání, o které se postaral Pavel Novák - 1:1. Modrobílí si vedení vzali zpět záhy, Svozil kombinoval s Meluzínem a z jejich práce těžil Marek Minárik, jenž posla puk pod horní tyčku. Na straně Komety zavládla další gólová radost minutu a čtvrt před koncem první periody, kdy se Minárik převtělil do role nahrávače, skvělým pasem našel Petra Krejčího a ten pohodlně zasunul puk za brankáře Dvořáka - 1:3.

Hostům z Brna vyšel také vstup do druhé části a velmi rychle vsítili svou čtvrtou branku. Znovu u toho bylo duo Meluzín - Minárik, kdy Marek Minárik z předbrankové prostoru procpal kotouč kolem tyčky do branky a dal svůj druhý gól v utkání. Za dvě minuty si oba role zdárně prohodili, Minárik našel Krejčího, který vybídl ke skórování Erika Meluzína a ten jeho nabídku nepohrdl - 1:5. Náskok Komety zvětšit ve velké šanci Malý, ale Dvořák jeho tutovku vychytal a domácí začali stíhací jízdu. Nejprve ujel Jakub Čížek, který snížil na 2:5 a Matouš Masopust v 35. minutě poslal svou ránu pod horní tyč, aby upravil už na 3:5. Na dostřel se dostali Českobudějovičtí chvíli před druhou pauzou, a to po akci Aleše Řezáče, jenž se prosadil z předbrankového prostoru.

Domácí vstupovali do třetí dvacetiminutovky s touhou vyrovnat, navíc byli povzbuzeni třemi zásahy v řadě. Jejich naděje ale rozmetal ve 47. minutě obránce hostů Stanislav Svozil, jenž vypustil na branku nenápadné nahození, které ale nakonec našlo cestu až do sítě. Zvětšit náskok Komety mohl v závěru ještě Snášel, z mezikruží ale nemířil přesně a proti jeho nevýrazné ráně Dvořák zasáhl. Modrobílé to však mrzet nemuselo, po výhře 6:4 získali všechny tři body.

Duel pokračoval nadstavbovým prodloužením, které domácí ukončili po minutě hry a Michal Silný díky přesné forhendové kličce přisoudil Jihočechům aspoň čestný jednobodový úspěch.