Junioři nestačili na Litvínov a domů se vrací s prázdnou

Junioři nestačili na Litvínov a domů se vrací s prázdnou

HC Verva Litvínov - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 11. Kysela (Myšák, Baláž), 25. Baláž (Svoboda, Myšák), 39. Bartoš (Jindra), 45. Kysela (Svoboda, Myšák), 47. Svoboda (Kysela), 54. Baláž (Myšák), 61. Myšák (Svoboda) – 16. Kowalczyk (Snášel, Kadlic), 60. Kunc (Minárik, Studený). Rozhodčí: Sýkora – Gerát, Klouček. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:2, .
HC Verva Litvínov: Pejsar (Zajíček) – Bártek, Viedemann, Baláž, Kitzberger, Kroupa, Háva – Jindra, Kysela, Berka, Limanovský, Bartoš, Jouza, Myšák, Fišer, Kovačič, Dufek, Svoboda
HC Kometa Brno: Micka (47. Vystavěl) – Holemý, Kučeřík, Mlčák, Sedláček, Studený, Svozil, Kowalczyk – Popelka, Karpíšek, Snášel, Minárik, Meluzín, Krejčí, Kadlic, Kunc, Bartes

L i t v í n o v – Brněnské juniory čekal po vyrovnaném utkání na ledě Plzně hned další den druhý zápas nadstavbové části. Tentokrát se od 16 hodin představili v Litvínově. Po první třetině, která skončila smírně, převzali otěže zápasu domácí a dokráčeli k vysokému vítězství. V nadstavbové části byli taktéž úspěšnější žlutočerní a Kometa tak ze zápasu v Litvínově vyšla naprázdno.

Komentář k zápasu

Na začátku první třetiny dostali Brňané k dispozici více než půlminutovou dvojnásobnou početní výhodu, kterou se jim však nepodařilo využít. O pár minut později se podobná situace odehrála i na opačné straně. Chvíli po vyloučení Studeného napálil domácí Svoboda puk do tyče, hned poté vyhodil Svozil puk mimo hřiště a jeho tým se musel bránit dlouhé přesilovce pět na tři. Ovšem i domácí hráči touto skvělou šancí pro otevření skóre pohrdli. Necelé dvě minuty po návratu brněnského obránce na led však poprvé rozvlnili Mickovu síť. Vojtěch Kysela nedal po přesné Myšákově přihrávce hostujícímu brankáři šanci a poslal puk do horního rohu brány – 1:0. V 15. minutě však právě střelec prvního gólu fauloval a Kometa jeho počínání potrestala. Daniel Kowalczyk nahodil kotouč od modré čáry a prostřelil Pejsara – 1:1.

Druhou periodu odstartovala šance Kowalczyka. Brněnského obránce střílejícího z mezikruží ale lapačkou vychytal Pejsar. Na druhé straně se naopak prosadili domácí. Ondřej Baláž napřáhl na přihrávku a z mezikruží prostřelil Micku – 2:1. Hosté poté nastartovali motory a hnali se za vyrovnáním, Minárik s Bartesem ale neuspěli. Za domácí předvedl pěkné sólo Dufek, Micka tentokrát zůstal pozorný. Necelých pět minut před koncem třetiny se do úniku dostal Kysela, brankář Komety jej však vychytal. V závěru periody hráli modrobílí již svou druhou přesilovou hru pět na tři, skóre se jim ale i přes řadu šancí srovnat nepodařilo. Navíc přišel nedovolený zákrok Erika Meluzína a s ním direkt litvínovských. Na Daniela Bartoše zívala po přihrávce Jindry už jen prázdná brána – 3:1.

Kometa mohla v úvodu třetí části snížit v další početní výhodě, svůj druhý přesilovkou gól ale nevsítila. Domácí celek naopak přidal čtvrtý zásah zásluhou Vojtěcha Kysely, jenž se trefil podruhé v zápase – 4:1. Ve 47. minutě to bylo už o čtyři branky. Přemysl Svoboda objel bránu a kotouč zasunul k tyči – 5:1. Brankáře Micku následně v brněnské svatyni vystřídal Marek Vystavěl. Brňané se snažili alespoň zkorigovat skóre, všechny jejich pokusy však chytal skvělý brankář Pejsar. Nedisciplinovanost modrobílých, kteří se museli bránit ve třech, stála za šestým gólem Litvínova. Ondřej Baláž dorazil střelu Jana Myšáka a připsal si druhý přesný zásah v utkání – 6:1. V poslední sekundě třetiny upravili Brňané skóre díky přesnému zásahu Michala Kunce v přesilovce.

Nadstavbovou část ukončil jen 25 sekund po buly Jan Myšák a rozhodl o tom, že všechny čtyři body zůstanou v Litvínově

 
 

Související články

Statistiky zápasu

Sezóna:
JUN SDO MDO DOR  
8 7 6 5 4 3 2 1  

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál