Úspěšný vstup do nadstavby, junioři vezou z Plzně výhru v nájezdech

Úspěšný vstup do nadstavby, junioři vezou z Plzně výhru v nájezdech

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 31. Matiášek (Soukup, Červenka), 34. Adamec (Matiášek, Houdek) – 17. Popelka (Bartes, Karpíšek), 38. Bartes (Sedláček, Popelka), rozh. náj. Svozil. Rozhodčí: Šindel – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 28:28. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
HC Škoda Plzeň: Kolář (Pilc) – Houdek, Kovařík, Lokajíček (A), Šilhán, Kremláček, Šiller (C), Malák – Soukup, Kolář, Ženíšek, Balín, Červenka, Slanina, Matiášek, Adamec, Malát, Procházka, Princl (A)
HC Kometa Brno: Micka (Vystavěl) – Holemý, Kučeřík (C), Mlčák, Sedláček, Studený, Svozil, Kowalczyk – Popelka, Karpíšek, Snášel, Minarík, Meluzín, Krejčí, Kadlic, Kunc (A), Bartes

P l z e ň – Junioři Komety odstartovali část sezony, ve které se bojuje o postavení v play-off. Prvním duelem, který na talentované komeťáky čekal, byl souboj v Home Monitoring Aréně s plzeňskou Škodovkou. Vyrovnaný zápas dospěl za stavu 2:2 až do samostatných nájezdů, ve kterém byli úspěšnější hráči Komety a díky rozhodujícímu pokusu Stanislava Svozila si připsali bod do tabulky navíc.

Komentář k zápasu

První třetinu zápasu začali aktivněji domácí hráči. Ve 3. minutě našel Václav Adamec u druhé tyčky postaveného spoluhráče, jehož střelu však pohotovým zákrokem vyrazil brankář Micka a překazil Plzni gólovou radost. V dalších minutách měli opět více šancí domácí. Nejprve jim byla poskytnuta početní výhoda, kterou však nevyužili. Ve 14. minutě se do velké šance dostal Červenka, jenže Micka se opět parádně přesunul a kotouč za brankovou čáru nepustil. Nakonec to byla Kometa, kdo se ujal vedení. Adam Popelka v 17. minutě získal kotouč v útočném pásmu a následně jej poslal přesně do levého horního rohu branky – 0:1.

Druhou periodu odstartovala druhá přesilová hra plzeňských v zápasech. Ani tentokrát se jim však Micku prostřelit nepovedlo. Brňany mohl poslat ve 26. minutě do dvoubrankového vedení Michal Kunc, jenže jen orazítkoval tyč domácí svatyně. O půl minuty později se zvonilo i na druhé straně, když Matiášek poslal kotouč do břevna. Domácí poté ani svou třetí přesilovou hru nevyužili, mrzet je to ale nemuselo. Právě Jan Matiášek zpracoval puk před brankou a z tohoto prostoru se už gólově prosadil – 1:1. Ve 34. minutě dokonali plzeňští obrat. Matiášek našel z levé strany hůl Václava Adamce, který touš poslal pod břevno – 2:1. Vzápětí mohli domácí skóre ještě navýšit, ale ani svou čtvrtou početní výhodu nevyužili. To se jim o chvíli později vymstilo. Sebastian Bartes totiž překvapil brankáře Koláře střelou z úhlu a srovnal stav utkání – 2:2. I Kometa se na konci třetiny dočkala přesilové hry, ani ona však na první pokus uspět nedokázala

Ve třetí části byl k vidění vyrovnaný hokej. Plzeň mohla využít chyby soupeře v rozehrávce, jenže Červenka nastřelil jen spoluhráče před bránou. Hostující hokejisté zase mohli udeřit v přesilové hře, jenže i tato početní výhodu zůstala bez využití. Skóre se už na kostce nad ledem do konce základní hrací doby nezměnilo, na řadu tedy přišlo prodloužení.

Nastavená pětiminutovka ale rozhodnutí taktéž nepřinesla a oba týmy se tak mohly těšit na rozuzlení v podobě samostatných nájezdů. Loterie dospěla až do desáté série, ve které vyrovnaný duel rozsekl svým úspěšným zakončením Stanislav Svozil a vystřelil Kometě druhý bod.

 
 

Související články

Statistiky zápasu

Sezóna:
JUN SDO MDO DOR  
8 7 6 5 4 3 2 1  

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál