Dorostenci slaví! Slepenými góly otočili duel s Jihlavou a uspěli i v nájezdech

Dorostenci slaví! Slepenými góly otočili duel s Jihlavou a uspěli i v nájezdech

HC Dukla Jihlava - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 40. Zdarsa (Pavelec), 43. Chvátal (Pavelec), 58. Broža (Chvátal) – 19. Brabenec (Fajmon), 50. Horký (Řehák), 55. Kos (Mišiak), 56. Prčík (Sedláček), rozh. náj. Sedláček. Rozhodčí: Horáček - Zíka, Zedníková. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 30:37. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 3:4.
HC Dukla Jihlava: Maláč – Vovsík, Sapík, Chvátal, Šabatka, Hrbek, Vranka – Pigl, Melenovský, Zdarsa, Polodna, Broža, Pavelec, Kuba, Kravec, Jungwirth, Báťa, Štorek
HC Kometa Brno: Bizoň – Řehák, Vacek, Holcman, Běhůnek, Fajmon, Němec, Prčík – Brabenec, Kos, Otava, Šalé, Sever, Sedláček, Horký, Linka, Harmim, Mišiak

B r n o – Ve čtvrtek odpoledne si udělali dorostenci výlet do krajského města Vysočiny, aby se o body poprali s jihlavskou Duklou. Vývoj utkání byl všelijaký. Kometa se dlouho nedokázala prosadit. Později vedla, pak zase prohrávala. Nakonec však mančaft sebral všechny síly a duel dovedl do zdárného konce. A protože máme kluky s šikovnýma rukama, tak dorostenci vybojovali bonusový bod v nastavených nájezdech. Sezónu tak zahájili parádně, protože po dvou zápasech mají plný počet bodů!

Komentář k zápasu

První třetina začala v oťukávacím tempu a žádná z šancí se nestala gólovou. To zlomil až ke konci první třetiny Jakub Brabenec, který po přesném pasu od Patrika Fajmona otevřel skóre utkání brankou do šatny. Druhá třetina se nesla v podobném duchu jako ta první, gólu se diváci na zimním stadionu v Jihlavě dočkali až ve 40. minutě. V neprospěch však modrobílého týmu, kterým musel po vydařené půlce utkání skousnout srovnání stavu. A bylo i hůř. Hned z kraje poslední dvacetiminutovky se prosadil jihlavský Chvátal a ztrhnul vedení na stranu dukelských.

Když už to vypadalo, že Kometu v tomto utkání skolí koncovka, tak se o důležitou branku postaral Adam Horký. Brněnští začali být při chuti a dvěma slepenými góly, pět minut před koncem třetí periody, odskočili na rozdíl dvou branek. Přesně mířili Jakub Kos a Matěj Prčík. Byť už se možná některým zdálo být o výsledku utkání rozhodnuto, tak domácí v poslední dvouminutovce uhodili jak blesk z čistého nebe a dotáhli se na kontaktní gól.

V modrobílém celku se však ukázala dobrá disciplína a dorostenci dokázali dotáhnout zápas do vítězného konce za stavu 3:4. Na řadu pak přišlo prodloužení a následné nájezdy, kde se hrdinou okamžiku stal šikovný útočník Ivo Sedláček, který si připsal i asistenci na vítězný gól. Kometa si tedy pod Špilberk veze veledůležité čtyři body.

Ohlasy trenérů

JIH Štěpán Moravec: Hodnocení bude jasné. My jsme dvě třetiny tahali za kratší konec. Pak jsme z naší jediné akce ve druhé třetině minutu před koncem dokázali srovnat na 1:1. To nás nastartovalo, takže jsme trošku lépe vstoupili do třetí části, ale za stavu 2:2 přišla individuální hrubá chyba - neunesení situace v osobním souboji. Z následné přesilovky jsme inkasovali a do zápasu jsme se vrátit nedokázali. Sice jsme v závěru dokázali výborně sehrát situaci šesti hráčů proti čtyřem, ale dát během dvou minut dva góly je v této situaci těžké. Prodloužení nás trošku mrzí, protože jsme v něm měli více ze hry a mohlo nám to tam padnout. Bohužel dnes bez bodu, takže musíme vyčistit hlavy a pracovat dále. Někteří hráči by si měli opravdu sáhnout do svědomí a spoustu věcí si srovnat v hlavě, jelikož svým přístupem vůbec nepomáhají mužstvu a dostávají nás dolů.
KOM Marek Moskal: Utkání bylo trošku složité, protože utkání nebylo moc kvalitní. Bylo to takové oraniště a práce s pukem vázla. Trošku nám dnes chyběl pohyb, na který jsme zvyklí, takže proto je hodnocení a vítězství takové utrápené. Obě mužstva byla vyrovnaná a my jsme měli asi více štěstí. Těší nás, že jsme dokázali otočit zápas ze stavu 1:2 na 4:2 a následně na 4:3. Bod z nájezdů už je takový bonus.
 
 
 
 

Související články

Statistiky zápasu

Sezóna:
JUN SDO MDO DOR  
8 7 6 5 4 3 2 1  

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál