Dorostenci na úvod sezóny smetli Havlíčkův Brod, dvěma góly se blýskl Harmim

HC Kometa Brno - HC Rebel Havlíčkův Brod

Branky a nahrávky: 26. Mišiak (Šalé, Horký), 29. Harmim, 32. Holcman (Šalé, Řehák), 40. Sever (Harmim), 41. Prčík (Kos, Sedláček), 48. Harmim, 50. Mišiak (Běhůnek), 58. Sedláček, 65. Kos (Sedláček) – 36. Holenda (Beneš). Rozhodčí: Král – Musil, Kleprlík. Vyloučení: 1:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 81. Střely na branku: 49:22. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 8:1.
HC Kometa Brno: Bizoň – Řehák, Vacek, Holcman, Běhůnek "A", Ulbricht, Fajmon "C", Němec, Prčík – Nesvadba, Kos "A", Otava, Šalé, Sever, Sedláček, Horký, Linka, Harmim, Mišiak.
HC Rebel Havlíčkův Brod: Král – Dvořák, Besmák, Zych "C", Jiráček, Kuchta, Kultvašr – Matoušů, Dymák, Juřica "A", Rauš "A", Janko, Holenda, Kozlík, Beneš, Krejčí, Prášek.

B r n o – Dorostence Komety čekal na úvod sezóny Havlíčkův Brod. Ačkoli byla první třetina bez gólu, Brněnští měli na ledě od začátku jasnou převahu. Ve druhé periodě přišla gólová smršť a domácí se dostali na rozdíl tří branek. I díky dvěma trefám Nesima Harmima si hráči Komety zápas pohlídali a s přehledem zvítězili 8:1. Bonusový bod navíc v prodloužení svému týmu vystřelil Jakub Kos a Brněnští se tak mohou radovat ze zisku všech čtyř bodů.

Kometa se hned od začátku ujala iniciativy a brankáře Krále nešetřila střelami. Hosté hráli nervózně a dělali chyby, což také vyústilo v první přesilovou hru Komety. V té se ale domácí do větších šancí nedostali. První zajímavá akce přišla až minutu po jejím skončení, kdy ale nedokázal ideálně do branky usměrnit puk Jakub Kos. Po další nevyužité početní výhodě domácího mužstva se hra na chvíli uklidnila. To změnil až pět minut před koncem první periody domácí Eduard Šalé, ale gólman Král zůstával i nadále bezchybný. Naopak se do šance na opačné straně hřiště dostal Karel Matoušů, Ondřej Bizoň však jeho pokus skvělým zákrokem vyrážečkou zlikvidoval. V závěru třetiny mohl otevřít skóre v samostatném úniku Vladislav Juřica, i ten byl ale na brněnského brankáře krátký a do kabin se tak šlo za bezgólového stavu.

Brněnští ve druhé třetině v tlaku nepolevili, ba naopak. Ve 26. minutě pěknou kombinaci s Horkým a Šalém využil Martin Mišiak a poslal tak svůj tým do vedení. O pár minut později se o navýšení náskoku pěknou střelu do šibenice postaral svým prvním gólem v zápase Nesim Harmim. Kometa však po dvou vstřelených brankách nepolevila a pokračovala. Řehákovu střelu od modré tečoval Šalé, ale Král dokázal vyrazit puk z brány. Tam na něj ovšem číhal Josef Holcman a poslal ho za záda soupeřova brankáře. Poté se dostali ke slovu hosté. Spolupráce Michala Beneše s Tadeášem Holendou skončila gólem pro Havlíčkův Brod. Brněnští ale nezaváhali a svůj třígólový náskok si brzy vzali zpět. Několik sedkund před koncem druhé části Nesim Harmim přesnou přihrávkou našel Alexe Severa, který byl v souboji jeden na jednoho s havlíčkobrodským gólmanem úspěšnější.

Ani ve třetí periodě Brněnští nepolevili. Netrvalo ani půl minuty, než se obránce Matěj Prčík trefil přesnou ránou od modré čáry. Následně opět úřadoval Nesim Harmim a svým druhým gólem v zápase zvýšil náskok Komety již na pět gólů. Poté svoji tvrdou střelu ukázal také obránce Viktor Běhůnek, jehož pokus tečoval Martin Mišiak který dokázal využít přesilovou hru. Tři minuty před koncem základní hrací doby mohl svoji druhou trefu v utkání přidat také Martin Mišiak, ale nedokázal svůj blafák zakončit do brány. Vzápětí se ale dokázal svým několikátým pokusem v zápase prosadit Ivo Sedláček.

Následovalo prodloužení o bonusový bod. I v něm byla Kometa po celou dobu aktivnější a v jejím závěru to dokázal zužitkovat Jakub Kos. Kometa si tak může připsat první čtyři cenné body.

KOM

Marek Moskal: Od nás to bylo povedené utkání. V první třetině jsme byli málo efektivní ve střelbě. Soupeři také zachytal výborně brankář. Od druhé třetiny se nám začalo dařit, povedlo se nám vstřelit několik branek, jednu i v přesilové hře. Na konci druhé třetiny přišla od nás trochu horší pasáž. To jsme inkasovali jediný gól. Prodloužení se nám také povedlo vyhrát, takže jsme se zápasem spokojení.

HBR

Petr Beránek: První třetinu jsme podle mého zvládli rozumně, i když tam bylo několik vyloučení. Od druhé části jsme neměli disciplínu, hráči nedělali to, co měli, a tři čtyři góly jsme darovali soupeři zcela zadarmo. Dvakrát jsme poslali puk přímo na soupeře, dvakrát jsme je tam nechali stát samotné. Zbytek zápasu už se nesl v duchu toho, že jsme jim sami nahrávali na góly.