Junioři otočili strhující bitvu s Olomoucí, Krejčí se blýskl hattrickem

HC Kometa Brno - HC Olomouc

Branky a nahrávky: 20. Kadlic (Snášel, Matula), 23. Minárik (Popelka), 28. Krejčí (Hubáček), 28. Krejčí (Malý), 41. Krejčí (Kowalczyk, Malý), 47. Minárik (Snášel) – 7. Matiaško (Pěcha, Hlaváč), 14. Podlaha (Bahounek, Štefka), 15. Kalač (Matiaško, Hlaváč), 30. Mácha (Štefka, Rutar), 36. Pěcha (Podlaha, Hlaváč). Rozhodčí: Pavel Obadal – Tomáš Kučera, Marek Pospíšil. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 123. Střely na branku: 37:41. Průběh utkání: 0:3, 4:3, 4:5, 6:5.
HC Kometa Brno: Kašpar (15. Micka) – Kowalczyk, Holemý, Kučeřík (C), Mlčák, Sedláček, Studený, Svozil – Matula, Popelka, Snášel, Minárik, Meluzín, Hubáček, Krejčí, Malý, Kadlic, Karpíšek, Bartes.
HC Olomouc: Mokrý – Harabiš, Bahounek, Klesla, Hlaváč, Vosátko, Rutar, Pírek – Kalač (C), Handl, Matiaško, Štefka, Pěcha, Mácha, Horký, Štědrý, Podlaha, Ministr, Kaplan.

B r n o – Brněnští v úvodním zápase sezóny na domácím ledě přivítali Olomouc. Do utkání nevstoupili dobře, již v 15. minutě prohrávali o tři góly a střídali brankáře. Už v první polovině druhé třetiny ale Kometa vedla, a ačkoli v zápase ještě musela jednou dohánět, po zásluze nakonec zvítězila 6:5. Třemi góly přispěl Petr Krejčí. O čtvrtý bod se poté v samostatných nájezdech postaral Vojtěch Kadlic.

Olomoučtí vstoupili do zápasu aktivněji a brzy si vysloužili přesilovou hru. V ní se po souhře s Hlaváčem a Pěchou prosadil Michal Matiaško. Krátce poté hostujícími Jakubovi Horkému ukradl z hole gól parádním zákrokem betonem Filip Kašpar. Kohouti i nadále pokračovali v ostřelování Kašparovy klece. Ve 14. minutě byl úspěšný Josef Podlaha a navýšil tak náskok svého týmu. Následovala další početní výhoda pro hosty, tentokrát faul Komety potrestal David Kalač. Třetí inkasovaný gól znamenal v dnešním zápase konečnou pro Filipa Kašpara, v bráně Brněnských ho nahradil Marek Micka. V závěru třetiny začala Kometa tlačit a vynutila si zakázané uvolnění. Necelé dvě vteřiny před koncem první třetiny se trenér domácích rozhodl pro neobvyklý krok a odvolal brankáře. Tohle rozhodnutí se mu vyplatilo, zároveň se sirénou oznamující konec první části dopravil kotouč za záda olomouckého Mokrého Vojtěch Kadlic.

Momentka z duelu s Olomoucí. Foto: Jiří Grulich

Na začátku druhé periody Kometa navázala na tlak z předchozí třetiny. Ve 23. minutě vstřelil kontaktní gól Marek Minárik. O pět minut později se Brněnští mohli radovat znovu, když Petr Krejčí dokázal překonat Vojtěcha Mokrého. O 22 sekund později ale hráčům Komety zatrnulo, Olomouc měla k dispozici přesilovou hru, kterou zatím pokaždé využila. Radost se ovšem konala na druhé straně hřiště, ve vlastním oslabení se dokázal prosadit Petr Krejčí a otočil tak vývoj zápasu ve prospěch svého týmu. Euforie domácím dlouho nevydržela, krátce po skončení početní výhody Olomoučtí zásluhou Joshuy Máchy srovnali. V další přesilovce už Kohouti mířili přesněji a po trefě Martina Pěchy šli znovu do vedení.

Uplynula necelá půlminuta ze třetí třetiny a v DRFG areně bylo opět vyrovnáno. Po vyhraném buly zamířil puk na Kowalczyka, ten ho poslal dál Petrovi Krejčímu, který zkompletoval svůj hattrick. Další gólovou příležitost měli hosté, v přečíslení tří na jednoho ale Podlaha minul bránu. Poté se ke slovu dostali zase modrobílí. Popelkův samstatný únik zastavil Mokrý. O pár minut později stejnou situaci vyřešil lépe Marek Minárik, jeho bekhendový blafák ještě neuspěl, napodruhé už ale kotouč skončil za zády olomouckého gólmana. V závěru třetí třetiny to hosté zkusili bez brankáře, Marek Micka ale několika dobrými zákroky svůj tým podržel.

Momentka z duelu s Olomoucí. Foto: Jiří Grulich

V prodloužení hrály oba týmy opatrně, nikdo se nechtěl dopustit nějaké větší chyby a tak se souboj o bonusový bod dostal až k samostatným nájezdům. V nich se nejúspěšnějším exekutorem stal domácí Vojtěch Kadlic a přidal tak čtvrtý bod na konto Komety. S osmi body se brněnští junioři nachází na třetím místě skupiny C DHL Extraligy juniorů, ve středu je čeká odveta v Olomouci.

KOM Jan Zachrla: Byl to trochu hektický zápas. V té první třetině jsme byli takoví vylekaní, k tomu jsme dělali hloupé fauly, Olomouc umí využívat přesilovky. Než jsme se rozkoukali, tak jsme prohrávali o tři góly. Důležitý moment byl gól na 3:1, potom jsme ukázali charakter, chtěli jsme se porvat o výsledek. Z naší strany tam byl velký tlak do brány, byla jen otázka času, kdy to tam začne padat. Za tu dnešní bojovnost a odhodlání musím klukům poděkovat.
OLO Jiří Rech: Je to škoda, měli jsme to dobře rozehrané. Rozhodl ten gól v poslední vteřině na 3:1, domácí se po něm zvedli, my jsme přestali hrát.

Zobrazit kompletní fotogalerii