Juniorka si podmanila utkání ve Žďáru a zapsala první výhru v nové sezóně

HC Žďár nad Sázavou - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 30. Vašíček (Jedlička), rozh. náj. Černohorský – 15. Meluzin, 33. Meluzin (Kadlic), 38. Popelka (Plášek), 39. Plášek, 44. Kunc (Plášek). Rozhodčí: Barek - Pechánek, Roischel. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 98. Střely na branku: 25:39. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5.
HC Žďár nad Sázavou: Kulich – Černohorský, Mikulík, Marek, Klodner, Poizl, Budín – Filip, Konečný, Vojinovič, Vlk, Jedlička, Pětník, Jindra, Tlačil, Puczek, Nagy, Nikolič, Vašíček
HC Kometa Brno: Kašpar – Kowalczyk, Holemý, Sedláček, Kučeřík, Mlčák, Sedláček, Svozil – Matula, Popelka, Snášel, Minárik, Meluzin, Krejčí, Malý, Kadlic, Kunc, Plášek, Bartes

B r n o – Juniorka se v letošní sezóně zatím doma nepředstavila. Již třetí zápas v řadě odehrála ve čtvrtek večer na ledě soupeře, tentokrát ve Žďáru nad Sázavou. Duel postupně začal nabírat na obrátkách a Kometa nastřílela celkem pět branek a zvítězila jasně 5:1. V samostatných nájezdech pak byli úspěšnější domácí a junioři tedy do Brna přivezou tři body.

Toto utkání slibovalo atraktivní hokej a tak se také stalo. První vážnou šanci měli brněnští hráči, když Matula vyzval na střelu z první Krejčího, ale ten těsně minul branku Žďáru. Aktivitu nadále přebírala brněnská Kometa, šanci měl Snášel či Plášek, ale na Kulicha hostující střelci nevyzráli. Až patnáctá minuta přinesla změnu skóre, protože zmatku před brankou Kulicha využil Erik Meluzín a ten dostal kotouč za záda domácího brankáře - 0:1.

Ve druhé třetině, zejména na jejím začátku Brno výrazně podržel Micka. Ostrostřelec Tlačil se totiž dostal při přečíslení do slibné šance, ale beton brněnského brankáře byl úspěšný. Kometa nadále útočila a Kulich musel být v pozoru proti střele Minárika. V polovině utkání se Bouchalky dočkaly vyrovnání, když Kašpara prostřelil backhandem přesně Dominick Vašíček - 1:1. Utkání získalo znovu ještě větší náboj. Nicméně tento stav vydržel jen přibližně tři minuty, poté Kadlic krásnou přihrávkou našel Erika Meluzína a ten zavěsil - 1:2. Klíčovým momentem pro celé utkání byl závěr druhého dějství. Kometě se totiž podařil husarský kousek, a to vstřelit dvě branky během jednadvaceti sekund. Nejprve prostřelil z pravé strany Kulicha Adam Popelka - 1:3. Sprchu pro Plameny dokonal dorážkou u branky Karel Plášek - 1:4.

Ve třetí třetině hned ze začátku zaměstnal Kašpara Klodner, jenž se prezentoval slušnou dělovkou. Ovšem Kometa definitivně zpečetila šance Plamenů na body velice brzy. Pláškovu skvělou přihrávku bez problémů proměnil v pátou branku Michal Kunc - 1:5. Ve zbytku utkání bylo o vítězi rozhodnuto. Kometa si zkušeně hlídala vedení. Šanci měl například Malý nebo Bartes.

V nadstavbě měli velkou šanci získat bonusový bod Plameny, protože střelu Klodnera vyrazil Kašpar jen před sebe a tam dorážel Vašíček. Brankář Brna si poradil a nadstavba došla až do nájezdů. V nich byl za domácí úspěšný jak Vašíček, tak i Černohorský, zatímco Kulich všechny pokusy hokejistů Komety pokryl. Žďárští mladíci si tak připsali bod za výhru na nájezdy.

ZNS

Jaromír Pytlík: My jsme věděli, že soupeř dnes přijede se všemi hráči, které má k dispozici, a že mají hráče, kteří hrají profesionální hokej. Byli jsme na to připravení a věděli jsme, že to nebude jednoduché. Podařilo se nám vyrovnat na 1:1 a myslím si, že v tu chvíli jsme s nimi hráli vcelku vyrovnaně. Ale bohužel v závěru druhé třetiny jsme udělali hrubé individuální chyby a soupeř nám odskočil až na 1:4. Potom se už bohužel s takovým soupeřem se zápasem nic moc dělat nedá.

KOM

Jan Zachrla: Věděli jsme, že Žďár má technicky zdatné hráče, kteří jsou na tom dovednostně velmi dobře a byli jsme na to připravení. Myslím si, že jsme po celou dobu zápasu dominovali. Když domácí srovnali, tak to byl jediný moment, kdy jsme hru neměli tolik pod kontrolou. Snažili jsme se držet tempo hry a většinu času jsme měli navrch.