Mladší dorostenci v Hradci Králové vstřelili první branku, nakonec ale prohráli

Mladší dorostenci v Hradci Králové vstřelili první branku, nakonec ale prohráli

Mountfield HK - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 8. Jušta (Daniel Šedivý), 11. Jušta (Souček), 38. Boštík (Kašpar, Naar), 39. Šlaicher (Naar) – 8. Kalčík (Holcman, Bartes). Rozhodčí: Veselý – Laczko, Řezníček. Vyloučení: 5:2. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 111. Střely na branku: 32:24. Průběh utkání: 0:1, 4:1.
Mountfield HK: Tichý – Pelda (A), Králik, Havlíček, Naar (A), Drbal, Perička, M. Pinkas – Souček, Budina, Kašpar (C), Lang, Beneš, Jušta, Pajer, Šlaicher, Daniel Šedivý, Hynek, Boštík.
HC Kometa Brno: Vystavěl (11. Nešťák) – Řehák, Holcman, Holemý (A), Běhůnek, Němec, Fajmon, Furch – Žák, Brabenec, Bartes, Kalčík, Holotík, Sedláček, Kos, Malý (A), Rašovský (C), Harmim, Masař.

H r a d e c K r á l o v é – Po vítězství v sobotním zápase proti Žďáru nad Sázavou tentokrát mladší dorostence tři body nevybojovali. V utkání osmého kola podlehli hradeckému Mountfieldu 1:4. Hosté sice na východě Čech otevřeli skóre duelu, když hradeckého brankáře Tichého překonal Kalčík, domácí ale ještě v průběhu první části otočili po dvou trefách Jušty a dvěma vstřelenými brankami v prostřední části při přesilovce pět na tři a následně v klasické početní převaze rozhodli o výhře. Další zápas čeká mladší dorostence v neděli, kdy na domácím ledě vyzvou od 12:15 Havlíčkův Brod.

Komentář k zápasu

Začátek utkání byl velmi opatrný a první větší šance se zrodila až na konci páté minuty. Tichý ale společně s obranou stihl zakročit. Pak ale hradecký gólman fauloval a Kometa nabídnutou příležitost využila. V čase 6:28 se krásnou bekhendovou střelou do horního rohu zapsal mezi střelce Jakub Kalčík. Lvy to ale nakoplo a srovnáno bylo prakticky záhy. V osmé minutě se v brankovišti nejlépe zorientoval Jan Jušta a doklepl puk do sítě – 1:1. V 11. minutě se opět ukázal Jan Jušta a sám otočil vývoj utkání. S pukem přejel prakticky celé kluziště a střelou na dlouhou tyč překonal Marka Vystavěla, kterého trenéři stáhli z brány a nahradili Pavlem Nešťákem.

Ve druhé části byli střelecký aktivnější domácí. Na konci třetiny navíc Kometa čelila oslabení třech proti pěti. Dvojnásobnou přesilovku zužitkovali domácí mladíci beze zbytku. Nejprve z mezikruží vstřelil branku Filip Boštík a o 41 sekund později využil klasickou přesilovku Radim Šlaicher. Východočeši tak šli do kabiny za vedení 4:1.

Kometě nezbývalo nic jiného, než do třetí části vletět a zkusit dát rychle gól. Šanci na to měl Jakub Kos, který umně tečoval ránu od modré, ale Tichý prokázal pohotové reflexy. Stejný hráč mohl snížit i ve 47. minutě, ale byl při střele faulován Šlaicherem, takže i z toho sešlo. Brno tlačilo, ale Hradec víceméně bez problémů odolával. Vrásky trenérům přidělal akorát Václav Rašovský, který nádherně vymíchal dva hradecké beky, ale tváří v tvář Tichému nechal vyniknout lapačku hradeckého brankáře. Poslední slovo mohl mít Matyáš Budina, ale ten pro změnu ztroskotal na Nešťákovi. Hradec tedy udržel domácí neporazitelnost.

Ohlasy trenérů

HRK Petr Luštinec: Kometa měla lepší vstup do utkání a 1:0 vedla, ale nám se do konce třetiny podařilo otočit výsledek na 2:1, takže jsme s první třetinou byli spokojení. Ve druhé části se nám podařilo z přesilovky pět na tři vstřelit dva góly. To myslím rozhodlo o zápase. Ve třetí třetině jsme kluky nabádali, aby dodržovali taktické pokyny, což splnili. Mají pochvalu, že utkání dotáhli do vítězného konce.
KOM Pavel Pazourek: Domácí byli celý zápas lepší a zaslouženě vyhráli. Prohráli jsme s nimi už dvě utkání v přípravě. Dali jsme příležitost všem hráčům, protože jich máme hodně.
 
 
 
 

Související články

Statistiky zápasu

Sezóna:
JUN SDO MDO DOR  
8 7 6 5 4 3 2 1  

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál