Starší dorost proti Plzni zabral, díky obratu bere dva body z nájezdů

Starší dorost proti Plzni zabral, díky obratu bere dva body z nájezdů

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň

Branky a nahrávky: 11. Frydrych (Kowalczyk), 34. Mlčák (Frydrych), 54. Svoboda (Střondala, Petr Krejčí I.) – 9. Kovařík (Přikryl, Matiášek), 16. Staněk (Roubal), 57. Eret (Pour, Roubal). Rozhodčí: Antonín – Vašíček, Zapletal. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 55. Střely na branku: 38:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
HC Kometa Brno: Šindelka – Petr Krejčí II., Věžník, Jurnečka, Kowalczyk, Kučera (C), Mlčák, Vašíček, Gloz – Svoboda, Minárik, Střondala, Petr Krejčí I., Matula, Novák, Frydrych, Zajíček, Kunc, Kadlic
HC Škoda Plzeň: Kolář – Houdek, Kaňák, Štěpánek, Staněk, Lokajíček, Čada, Šilhán, Beneš – Reitspies, Procházka, Přikryl, Matiášek, Hajžman, Pour, Roubal (C), Straka, Hajšman, Eret, Hasman, Kovařík

B r n o – Po reprezentační přestávce se starší dorostenci utkali doma s Plzní. V zápase dvakrát vedli hosté, Kometa vždy manko dotáhla a v poslední periodě navíc po návratu z trestné poslal domácí do vedení Svoboda. Indiáni si vybojovali v posledních minutách alespoň bod, když vyrovnal Eret. Po prodloužení přišly na řadu nájezdy, v nichž domácí vyhráli poměrem 2:1, celkově tedy 4:3.

Komentář k zápasu

První minuty patřily na ledě domácímu Brnu. Hokejisté Komety svírali soupeře, ve čtvrté minutě po chybné rozehrávce přenechal Zajíček střelecký pokus z předbrankového prostoru Mlčákovi, ten ale gólmana Koláře nepřekonal. Hra se posléze lehce vyrovnala, i na brněnskou svatyni začaly mířit puky. V polovině deváté minuty se hosté dostali do útoku, kde Přikryl poslal zpoza brány puk na hůl Vojtěcha Kovaříka, jehož pohotová rána zapadla ke vzdálenější tyči - 0:1.

Svěřenci trenéra Zachrly ale na sebe nenechali dlouho čekat, po minutě a půl našel v brankoviště vyražený puk Lukáš Frydrych a bekhendem jej poslal za čáru - 1:1. Plzeň záhy s notnou dávkou štěstí ubránila oslabení a brzy se vrátila do vedení. Na modrou dostal přihrávku Filip Staněk a přesnou ránou pod horní tyč vrátil Indiánům vedení - 1:2. Do druhé periody si domácí přenesli polovinu přesilovky.

Tu ale Kometa nedokázala využít. Během několika prvních minut se ale Brňané málem dostali ke vstřelení druhé branky. Nejprve Střondala o kousek minul bránu, záhy stejný hráč nahrával Matulovi, který ale z přebrankového prostoru nesrovnal. Po polovině základní hrací doby se ale Brno dočkalo. Na modré se k puku dostal Jan Mlčák a okamžitě vypálil směrem na bránu a svoji střelu umístil přesně pod horní tyč - 2:2.

Zanedlouho Kometa úspěšně přečkala i dvě oslabení, z nichž krátce hrála dokonce ve třech. Poslední udělený trest padl čtyřicet sekund před koncem, a tak do poslední části si zbytek přesilovky přenesla Plzeň.

Dvě branky nabídla poslední část. Plzeň přenesenou přesilovku nevyužila, následně sama chybovala a Kometa dostala více prostoru v útočném pásmu. Záhy ale chyboval Svoboda a odešel na trestnou lavici. Tam vydržel celé dvě minuty a poté se zapojil do hry. A návrat to nebyl ledajaký. Matěj Svoboda dostal puk na pravý kruh odkud nikým nehlídán poslal Brňany do vedení - 3:2. Tři minuty na to ale srovnal hostující Petr Eret - 3:3. Utkání mělo dobré tempo, deset sekund před koncem mohl skórovat u odkryté brány Kowalczyk, ale puk mu přeskočil hůl. Následovalo prodloužení.

Pět minut prodloužení nabídlo řadu šancí a jednu přesilovku Plzně, avšak žádný gól. Na nájezdy pak vyhrálo Brno poměrem 2:1, vítěznou branku vstřelil Jakub Matula.

Ohlasy trenérů

KOM Jan Zachrla: Z hlediska nasazení a posuzování faulů nefaulů to bylo jako utkání play-off. Je dobře, že Plzeň takto hrála, kluci se aspoň dobře připraví. Jako další pozitivum vidím, že jsme dokázali zvítězit. V závěru, kdy jsme už vedli, začali hrát kluci trochu pasivně a díky tomu hosté vyrovnali. V podstatě jsou tyto dva body pro nás zlaté, v prodloužení jsme dokázali úspěšně čelit oslabení.
PLZ Michal Straka: Zápas byl vyrovnaný. Obě mužstva si šla dobře za výhrou. Pořád to bylo o jednom gólu. Nejdříve jsme vedli my a Kometa dotahovala. Ve třetí části ale domácí otočili a my následně vyrovnali. Utkání tak šlo spravedlivě do prodloužení, kdy na obou stranách bylo několik šancí. Přesilovku v prodloužení jsme bohužel nesehráli dobře a v nájezdech nás štěstí nepotkalo. Ani si nepamatuji, kdy naposledy jsme na nájezdy vyhráli.
 
 
 
 

Související články

Statistiky zápasu

Sezóna:
JUN SDO MDO DOR  
8 7 6 5 4 3 2 1  

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál