Fantastická třetí třetina rozhodla o výhře výběru Moravy nad výběrem Čech

Výběr Moravy - Výběr Čech

Branky a nahrávky: 7. Sedlák, 42. Svoboda (Dobiáš, Střondala), 46. Lašák (Kadlic), 57. Dajčar (Střondala), 59. Dobiáš – 25. Seemann (Matiášek), 38. Blümel (Kropáček, Seemann). Rozhodčí: Hribik, Kika - Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 6:4 . Využití: 0:0 . V oslabení: 1:0. Diváci: 131. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 5:2.
Výběr Moravy: Dostál (29. Dvořák) – Djčar, Zábranský, Janošek, Kowalczyk, Adámek, Malík – Gajarský, Sedlák"C", Kvasnica – Svoboda, Střonalda, Dobiáš – Kadlic, Dufek, Lašák
Výběr Čech: Haas (29. Altrichter) – Klejna, Bernáth, Charvát, Bálik, Procházka, Seemann – Blümel, Arnošt "C" Kropáček – Matiášek, Pokorný, Šedivý – Bláha, Lauko, Koblížek.

B r n o – Na stadiónu za Lužánkami se střetl výběr hokejistů z Moravy s výběrem Čech kategorie do šestnácti let. Ačkoli utkání doprovázelo místy velmi silné sněžení, tak byly k vidění velmi pohledné akce. V utkání byly vidět celkem dva obraty a zejména díky druhému ve třetí třetině si vítězství připsal výběr z Moravy. Dvě branky Moravanů vstřelili hráči, kteří působí v dresu brněnské Komety - Matěj Svoboda a Martin Lašák.

Úvod utkání, kterému předcházela státní hymna České Republiky, patřil hokejistům, kteří reprezentovali Moravu. Moravané působili velice aktivně a většinu protiútoků zastavovali již ve středním pásmu, nebo střelbu úspěšně blokovali. Pokud však nějaká střela prošla, tak ji zastavil spolehlivý Dostál. Když si začal výběr Čech vytvářet tlak, tak přišel tvrdý direkt od kapitána výběru Moravy, Zdeněk Sedlák našlápl po pravém křídle a svižnou střelou poslal moravany do vedení.

Moravané dále působili velice aktivně a vedení mohl v přesilové hře zvýšitt Gajarský, ale ten pouze rozezvučel tyč. Hosté se k Dostálovi příliš nedostávali, největší šancí Čech byl odraz od hrazení po nepřesném pasu obránce moravanů, ale i tuto situaci Dostál zvládl.

Druhá perioda začala pro výběr Moravy nešťastně, nejprve spálili dvě veliké šance a to potrestal střelou od modré čáry Vít Seemann. S moravským výběrem mohlo být ještě hůř, ale Bláha nedokázal překonat z hranice brankoviště Dostála. Krátce po polovině utkání se rozhodli oba trenéři vystřídat brankáře, do branky výběru Moravy nastoupil Dvořák a do branky reprezentace Čech Altrichter.

Dvě minuty před koncem se výběr Čech usadil v pásmu, vynutil si faul a v ponechané výhodě je do vedení Matěj Blümel. V posledních vteřinách mohl vyrovnat skóre kapitán Sedlák, ale svůj únik zakončil do sítě nad bránou Altrichtera.

Do třetí třetiny vlétli hráči Moravy podobně jako moravská orlice. Nejprve prověřil Altrichtera Kvasnica a o necelou minutu později se po chybě v obraně Čech prosadil komeťák Matěj Svoboda a srovnal tak stav utkání na 2:2. V čase 45:11 se podařilo obráncům z Čech vyrobit další chybu a další komeťák v reprezentačním dresu, Martin Lašák, vysekl brankáři Čech bekhendovou kličku, kterou by mu mohl závidět leckterý hokejista hrající extraligu.

Výběr Čech působil po obratu moravanů zakřiknutě a Altrichter musel být pozorný. Vedoucí mužstvo pečlivě bránilo a nepřipouštělo žádné drama. I přes pozornou defenzívu se podařilo v přesilové hře Pokornému projít až k Dvořákovi, ale ten jeho nájezd zastavil. Z následné akce se do samostatného úniku dostal Tomáš Dajčar a podobně jako Lašák překonal Altrichtera kličkou do bekhendu.

Když byl v čase 56:06 vyloučen Sedlák, trenér Haken si vzal oddechový čas, odvolal brankáře a tak hokejisté Čech dostali poslední možnost na snížení, respektive srovnání skóre. Při hře bez brankáře dokázal na modré čáře vypíchnout přihrávku Vojtěch Dobiáš a střelou do prázdné brány uzavřel skóre na 5:2 pro výběr Moravy.

Ceny nejlepším hráčům zápasu předali hráči Komety - Tomáš Kaberle s Janem Hruškou.

Hlavní partner akce

MOR Darek Stránský: Netradiční prostředí, trošku zvláštní zápas z tohoto pohledu. Padal sníh a díky tomu nebyl led úplně kvalitní, takže jsme byli zvědaví jak se s tím hráči vypořádají. Hra se mi líbila, mělo to náboj, jsme rádi, že jsme doma zvítězili. Tohle prostředí je nádherná myšlenka, nejlepší je, že se to dotáhlo do konce. Líbí se mi hlavně to, že to vypadá opravdu jako stadión. Má to úroveň pro diváky. Ze všech míst je vidět. Perfektní nápad a doufám že i při druhém zápase extraligy budou diváci spokojeni.
CCH Petr Haken: Jsme hrozně rádi, že jsme mohli absolvovat tohle utkání. Pro nás to byla šance vidět hrát všech 30 hráčů (kádr reprezentace U16, pozn. red.). Myslím si, že jak my, tak kluci jsme zažili něco neuvěřitelného. Jen škoda, že jsme prohráli, ale beru to jako nominační utkání. Tenhle stadion je úžasný nápad, věřím že proti Spartě Praha bude vyprodáno a bude krásná atmosféra.

Zobrazit kompletní fotogalerii