Junioři potřetí nestačili na Liberec a sezóna pro ně končí

Junioři potřetí nestačili na Liberec a sezóna pro ně končí

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec

Branky a nahrávky: 15. Dymáček (Pokorný) – 4. Solenský (Paločko), 8. Havlas (Král, Lakatoš), 10. Huňa (Solenský), 57. Kalfiřt (Jedlička, Beránek). Rozhodčí: Polák, Hejduk – Reich, Kotlík. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 168. Střely na branku: 34:36. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.
HC Kometa Brno: Jekel – Vágner, Cívka, Hájek, Kupčík, Kubeš, Vlček (C), Vojáček, Šnajnar – Kozel, Pokorný, Dvořák – Denk, Zohorna, Biolek – Nohel, Kusko, Král – Boltvan, Grünwald, Dymáček
Bílí Tygři Liberec: Stezka – Mrázek (C), Šír, Arlt, Beránek, Havlín, Pálek, Divila, Tržický – Babec, Hrníčko, Kalfiřt – Huňa, Král, Svoboda – Jedlička, Solenský, Lakatoš – Zachar, Havlas, Paločko

B r n o – Nepříjemně se vyvíjející čtvrtfinálová série mezi juniory brněnské Komety a Liberce se přesunula na sobotní zápas do Brna. Kometa hodlala prodloužit svoji sezónu a odehrát v DRFG Aréně i čtvrtý zápas play-off s Tygry. Jenže Bílí Tygři dokázali vyhrát i potřetí a po výsledku 4:1 postupují do semifinále.

Komentář k zápasu

Domácí Brno šlo do zápasu s jediným cílem a to prodloužit celou sérii do dalšího utkání. V první třetině byli více u puku hosté a v desáté minutě již vedli 3:0. Úvodní trefu zařídil z levé strany povedenou střelou Samuel Solenský. Čtyři minuty poté skóroval Vojtěch Havlas, který přečetl rozehrávku Komety a zavěsil. V čase 9:54 doklepl puk do sítě Jozef Huňa. Ještě než zazněla první siréna, z gólové trefy se radovalo i Brno. Na dobrou pozici nahrál Romanu Dymáčkovi spoluhráč Dominik Pokorný. Do první dvacetiminutovky se toho víc nevešlo.

Kometa si šla od počátku dalšího dějství za svým cílem srovnat. Nejprve nevyšlo Brnu přečíslení dva na jednoho, ve kterém Denk poslal příliš dlouhou přihrávku na svého spoluhráče. Po chvíli nadvakrát pálil od modré kapitán Vlček, až druhá rána prošla, se kterou si gólman Liberce dokázal poradit. Na druhé straně se snažil ze vzduchu sklepnout puk do sítě Solenský, ale jeho záměr mu nevyšel a minul branku. Šest minut před koncem prostředního dějství se sám před Jekela proháčkoval Jakub Jedlička a orazítkoval levou tyč. Žádný gól jsme v této pasáži neviděli a stav 1:3 zůstal stejný do začátku třetí periody.

Brňané opět vstoupili do třetiny aktivně a urputně bojovali o srovnání. Více jak polovina dějství nabídla rychlý hokej plný několika šancí na obou stranách. V padesáté čtvrté minutě hry byl udělen v této části hry první trest. Dvě minuty si šel odpykat domácí Michal Kupčík za hákování. Tygři této výhody nedokázali využít. Tři minuty před sirénou dokázal Liberec zasadit čtvrtou ránu do sítě Brna Jakub Kalfiřt.

Série je tak u konce a pro juniory brněnské Komety končí i celá sezóna. S libereckými Tygry dokázali třikrát ze čtyř zápasů naplno bodovat, ve čtvrtfinále se jim tolik nedařilo.

Ohlasy trenérů

KOM Pavel Pazourek: Zápas jsme špatně rozjeli. V první třetině jsme udělali chyby a soupeř nás potrestal. Ve všech třech utkání potrestali vlastně každou naši chybu. Soupeř byl nad naše síly. Byli jsme o nějaký ten krůček v soubojích vzadu a to určovalo ráz. Liberec byl lepší. Děkujeme hráčům za výbornou sezónu, dostali jsme se hodně daleko ve srovnání s tím, jaký jsme měli mladý mančaft. Po této stránce jsme spokojeni ale chtěli jsme jít ještě dál. Bohužel, přes tohoto soupeře to asi nešlo.
LIB Petr Haken: Měli jsme výborný vstup do zápasu. Myslím si, že prvních deset minut jsme přehrávali domácí. Čekali jsme trošku větší odpor, ale dali jsme branky a celá ta první třetina rozhodla. Nechci říct, že jsme si to potom hlídali, ale nejtěžší byla třetí třetina, kdy jsme se dostávali pod tlak. Brankář chytal výborně , hráli jsme zodpovědně. K celé sérii, i když skončila na tři zápasy tak to pro nás bylo hrozně těžké. Brno bylo hrozně nepříjemné, v prvním utkání jsme dokázali dát góly. V dalších dvou jsme rozhodli vlastně na začátku, což se těžko dohání. Sportovně děkuji Brnu, ale my jsme byli lepší.
 
 

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii
 
 
 

Související články

Statistiky zápasu

Sezóna:
JUN SDO MDO DOR  
8 7 6 5 4 3 2 1  

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál