Starší dorostenci vrátili Slávistům nedávnou porážku. V Praze vyhráli o tři branky

HC Slavia Praha - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 40. Hradil (Kohút), 44. Kohút (Šergl) – 7. Hasoň (Čejka, Hroudný), 8. Havlát (Furch, Havránek), 9. Mlynář (Ferda, Král), 23. Ferda (Král, Havránek), 57. Sedláček (Kratochvíl). Rozhodčí: Matúška – Prášek, Charvát. Vyloučení: 11:8, navíc Zukal (KOM) 10 min osobní trest, Hroudný (KOM) a Matějka (SLA) oba osobní trest do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 52. Střely na branku: 33:26. Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:5.
HC Slavia Praha: Petřík (12. Patera) – Zderadička, Krásný, Šantrůček, Hejda, Příkop, Šmíd – Hradil, Patočka, Vildumetz, Šteiner, Šergl, Matějka, Kolář, Mušo, Mareček, Kohút
HC Kometa Brno: Petrla, Trnka, Jirůšek, Furch, Sedláček, Král, Zukal, Zábranský, Kratochvíl – Mlynář, Havlát, Heinrich, Hasoň, Čejka, Knap, Lacompbe, Hroudný, Novák, Ferda, Havránek.

P r a h a – Tři góly ve třech minutách. Klíč, který otevřel starším dorostencům brněnské Komety dveře k vítězství ve 40. kole RAKO extralgiy nad pražskou Slávií. Svěřenci Marka Moskala potvrdili výhrou nad obávaným soupeřem dobrou formu a v tabulce skupiny A se přiblížili osmému Zlínu na tři body.

Sešívaní do zápasu vstoupili poměrně aktivně. V úvodních minutách svého moravské soka přehrávali a od rychlého vedení je dělily jen centimetry. Šmíd totiž už ve třetí minutě orazítkoval tyčku. Jenže pak Kometa obraz hry vyrovnala a během dvou minut sešívané položila. Nejdřív zapomněla domácí obrana mezi kruhy Jana Hasoně, jenž neměl problém skórovat. Toho záhy napodobil tečující Robert Havlát a dílo zkázy o necelou minutu později dokonal Tomáš Mlynář.

Po třetí brance přepustil gólman Petřík své místo mezi třemi tyčemi Paterovi. Ten sice do konce rozehrané dvacetiminutovky uhájil čistý štít, zkraje prostřední části ale kapituloval i on. Nejdříve bleskovým přesunem zlikvidoval přečíslení dvou proti jednomu, pak ale musel zpoza svých zad lovit pohotovu dorážku Radima Ferdy.

A problémy sešívaných neustávaly. Naopak, Patera musel zastavit další samostatný únik Komety. Hroudný ve vlastním oslabení zachytil nepřesnou rozehru domácích obránců a hnal se na branku zcela osamocený. Červenobílý gólman ale odolal. Už to tedy vypadlo, že po druhé siréně půjdou do kabin oba týmy za stavu 0:4. S tím, že by sešívaní za čtyřicet minut hry ani jednou neskórovali, se ale jednoznačně nechtěla smířit dvojice Kohút – Hradil. Ti v oslabení ukořistili kotouč a po rychlém pasu mohl Matyáš Hradil slavit první branku zápasu, která navíc padla pouhých patnáct sekund před koncem třetiny.

Gól do šatny červenobílé asi hodně nabudil. Slávisté krátce po návratu z kabin přidali další úspěšnou trefu. Na rozdíl dvou branek dokázal snížit David Kohút, který svou střelu švihem zamířil přesně do horní části branky. A byli to právě sešívaní, kdo dál určoval tempo hry. Brněnští se najednou museli strachovat o výsledek zápasu, jelikož je soupeř v této periodě dokázal významně přestřílet (13:5). Když však kontaktní brankou neskončil ani samostatný úprk, do něhož se dostal Mušo, udeřili opět hosté.

V závěru třetiny se přesně trefil z modré zakončující David Sedláček. Z pátého zásahu už se sešívaní neoklepali. Frustrace vyústila vzájemnou potyčku, do které se zapojili snad všichni hráči. Rozhodčí nakonec udělili celkem tři vyšší tresty a několik dvouminutových postihů.

Ani hromadná šarvátka ovšem nic nezměnila na tom, že všechny body putují do Brna. Sešívaní tak tento víkend neuspěli ani v jednom ze dvou duelů.

SLA Jiří Novák: Soupeř byl ve všech směrech úspěšnější. Dařilo se mu hrát disciplinovaně i organizovaně. Nám se povedlo jen prvních šest minut. Pak se jsme ale nechytli nástup Brna a dostali jsme tři góly. Soupeř už si to následně pohlídal. Vyústěním toho pak byla ta šarvátka, ke které došlo v závěru utkání.
KOM Marek Moskal: Ze začátku na nás Slavia celkem vlétla, ale zbytek první třetiny jsme hru kontrolovali. Hodně nám samozřejmě pomohly tři slepené branky. Soupeře pak nastartoval až gól ze závěru druhé periody, následně nás zatlačil a v určitých pasážích byl lepší. Myslím si ale, že jsme si ty tři body zasloužili