.

Nájezdy rozhodly! Kometa je ve čtvrtfinále!!!

Nájezdy rozhodly! Kometa je ve čtvrtfinále!!!

Rytíři Kladno - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 21. Patera (Růžička), 29. Drtina (Pavlů, Bicek), 32. Bicek (Patera, Kameš) - 31. Svoboda Jak. (Divíšek, Malec), 52. Dlouhý (Němec), 58. Erat (Petrovický, Holec), 70. Němec. Rozhodčí: Fraňo, Homola - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5958. Střely na branku: 26:41. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3. Hráč utkání: Pavel Patera - Jakub Svoboda.
Rytíři Kladno: Cikánek - Diviš, Drtina, Kameš, Lepine, Pavlů, Piskáček, Procházka, Růžička, Toman - Bicek, Bílek, Dragoun, Eberle, Hluchý, Hovorka, Kalla, Kuchler, Lukáč, Patera (C) ★, Valský
HC Kometa Brno: Trvaj (sam. nájezdy Hovi) – Žižka, Kováčik, Hruška Milan, Malec, Vašíček, Bičánek (C), Švrček – Němec, Čermák, Dlouhý – Erat, Petrovický, Holec – Svoboda Tomáš, Divíšek, Svoboda Jakub ★ – Zohorna Hynek, Koreis, Svoboda Jaroslav.

K l a d n o / B r n o - Po dvou úspěšných domácích utkáních se Brno vydalo na Kladno s vedením 2:0 na zápasy a fanoušky v zádech. Mohlo tak již dnes případně rozhodnout o postupu do čtvrtfinále a to se také povedlo. Nebylo to však vůbec jednoduché. Po bezbrankové první třetině si Kladno vypracovalo v té druhé náskok po výsledku 3:1 a Kometa musela v závěrečné třetině dotahovat. Jihomoravanům se nakonec zdařilo vynutit si prodloužení a následně i nájezdy. Na ty se místo Trvaje postavil do brány Hovi a nepustil žádný gól, postup pak vystřelil penaltový mág Vojěch Němec.

Komentář k zápasu

PRVNÍ TŘETINA VE ZNAMENÍ PŘESILOVEK

Nebýt přesilových her, moc by se toho v první třetině neudálo. I přes pět početních výhod totiž bylo vyložených šancí jako šafránu. Do branky Kladna se postavil stejně jako v posledních dvou třetinách v Brně Lukáš Cikánek, ten v úvodu absolvoval několik rozchytávacích střel stejně jako Jiří Trvaj. Domácím se dobrá šance na skórování otevřela poměrně brzy. Ve třetí minutě byl vyloučen Malec a po něm i Jiří Vašíček. Pětatřicet vteřin přesilovky pět na tři však zůstalo nevyužito.

Poté si přišli na své i Brněnští, když měli tři početní výhody v řadě. Cikánek se však příliš nezapotil. V závěru se pak naopak dostali k výhodě jednoho může v poli navíc opět domácí. Jenže nejen, že se neprosadili, ale poslali do největší šance Komety Čermáka. Ten sice Cikánka neprostřelil, vysloužil si však alespoň vyloučení na Hovorkovi dvě vteřiny před koncem první třetiny. Kladno mělo svoji největší možnost v desáté minutě, kdy Malec nerozvážnou přihrávkou málem dal prostor k prosazení Hovorkovi. Na šance i na góly tak skončilo úvodní dějství vyrovnaně. Jediné, co si zaplněny kladenský stadión mohl odnést, byla plná nůše emocí.

KLADENSKÝ NÁSKOK

Prostřední dvacetiminutovka začala rychlým gólem. Kometa už se chystala na zkrácenou přesilovku, když se po čtyřiačtyřiceti vteřinách od zahájení hry prosadil Pavel Patera. Ten ukázal svoje mnohaleté zkušenosti a dovednosti, proháčkoval se přes tři protihráče a prostřelil Trvaje mezi betony - 1:0. Dal tak zapomenout na svůj nešťastný moment z Brna, kdy ve druhém utkání po vhazování nastřelil Lepina a byl z toho nešťastný gól.

Brno inkasovaný gól nabudil k velké aktivitě a o pár chvil později mohl vyrovnat Žižka a posléze Němec. S oběma si však Cikánek poradil. Kladno si po této přežité situaci užívalo delší chvíle pohody a naopak ono bylo nebezpečnějším týmem. Chvíle ještě většího uklidnění pak přišla v 29. minutě, kdy vymetl šibenici Trvajovy branky Jiří Drtina - 2:0.

Hosté však rychle odpověděli, což se pro ně na malou chvíli zdálo životně důležité. Divíšek našel v mezikruží úplně volného Jakuba Svobodu a ten už si věděl rady - 2:1. Na malou chvíli jsem se zmínil z logického důvodu, přesně po minutě totiž získali domácí svůj náskok zpátky. Nadvakrát procpal puk přes Trvajův beton do sítě Jiří Bicek - 3:1.

Další branky už druhá třetina nenabídla, byť měl ještě velkou možnost navýšit skóre Hovorka a po něm také Valský. Oba však ztroskotali a Kometa si tak zachovala naději do třetí části.

KOMETA SI VYNUTILA PRODLOUŽENÍ

V té to první polovinu vypadalo se šancemi Brna velmi bledě. Kladno postavilo hráz na modré čáře a střední pásmo připomínalo Bermudský trojúhelník, kde se ztrácí veškeré puky. Tu a tam Rytíři vykoukli z ulity a pořádali rychlé přepady na brněnskou branku. Kometa vše přestála a zpátky do hry ji pomohlo přesilová hra. V té se v 52. minutě prosadil Radek Dlouhý a přilepil na kladenské hokejky trochu více nervozity - 3:2.

I tento fakt se pak projevil v možná klíčovém okamžiku utkání. V 58. minutě měli domácí několik příležitosti puk poslat pod tlakem do bezpečí, to se ovšem nestalo a Brno trestalo. Vyraženou střelu Petrovického vrátil do branky hrdina okamžiku Roman Erat - 3:3. Hostům pak ještě svým vyloučením zatopil Tomáš Malec, prodloužení se ale nakonec diváci dočkali.

PRODLOUŽENÍ VÍTĚZE NEPŘINESLO, ROZHODLY NÁJEZDY

Nastavená desetiminutová bitva se nesla v opatrném tónů, nikdo nechtěl udělat chybu, ani na sebe vzít odpovědnost. Mezitím už se mimo kluziště mocně rozcvičoval Sasu Hovi, což byl jasný signál, že se blíží prodloužení. Kometa si je většinou na nájezdy jistá v kramflecích a potvrdilo se to i nyní. Hovi splnil svoji funkci specialisty na nájezdy a pověst potvrdil i Vojtěch Němec, jenž byl jediným úspěšným střelcem, když předvedl svůj tradičně nechytatelný blafák a posunul Brno do čtvrtfinále.

Ohlasy trenérů

KLA Zdeněk Vojta: Řekl bych, že jsme to dneska zase nezvládli hlavně psychicky. V momentě, kdy jsme vedli 3:1 a měli jsme přesilovku, tak jsme naší laxností udělali nevídané chyby, soupeř šel do tlaku a měli jsme pak pětkrát puk na holi a nebyli jsme schopní jej posunout za modrou čáru. Soupeř samozřejmě těch nabídnutých šancí dokázal využít a vyrovnat. V prodloužení jsme se snažili hrát aktivně, Kometa dobře bránila, protože si věřila na nájezdy. Ty nás celou sezonu trápí a soupeř to velmi dobře věděl. Ze tří nájezdů jsme nedokázali dát ani jeden. Možná s odstupem času se sezona bude hodnotit kladně, ale nás to samozřejmě mrzí, protože jsme nechtěli jít na dovolenou.
KOM Lubomír Oslizlo: Jsme rádi, že jsme to dneska ukončili, a za to, že série s těžkým a nepříjemným soupeřem byla 3:0. O to víc si ceníme dnešního zvratu v utkání, že jsme i za nepříznivého stavu 1:3 dokázali Kladno ve třetí třetině dostat pod tlak a zaslouženě jsme vyrovnali. V prodloužení už moc šancí nebylo a vyhráli jsme na nájezdy, na které jsme dali do brány Hoviho, protože je umí velice dobře. Musím poděkovat celému mančaftu, jak celou sérii a hlavně to utkání venku zvládl."
 
 

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii
 
 
 

Zápasy v sezóně

14.kolo
Kladno - Kometa
KLA - KOM
27.kolo
Kometa - Kladno
KOM - KLA
40.kolo
Kladno - Kometa
KLA - KOM
1.kolo
Kometa - Kladno
KOM - KLA
Př. 1
Kometa - Kladno
KOM - KLA
Př. 2
Kometa - Kladno
KOM - KLA
Př. 3
Kladno - Kometa
KLA - KOM


Související články

Statistiky zápasu


Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál