+

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha

Branky a nahrávky: 13. Březa (Zemánek), 16. Sedláček (Touška), 22. Jarůšek (Maša), sam. nájezd Komínek- 26. Vítek (Rubeš), 44. Grin (Dvořáček), 59. Tůma (Chára). Vyloučení: 10:5 navíc Hanták 10. min OT Využití: 0:2 V oslabení: 0:0
HC Kometa Brno: Jíra- Nedvěd, Bilčík, Ježko, Pospíšil, Horák, Dufek, Krejčiřík, Hradil- Sedláček, Březa, Komínek, Zemánek, Touška, Jarůšek, Maša, Procházka, Heža, Kala, Tesař
HC Sparta Praha: Kocián- Grin, Koranda, Veselý, Drvota, Švidra, Hanták, Kniazek, Žovinec, Koževnikov, Tůma, Chára, Hrabák, Rubeš, Eis, Dvořáček, Merta, Dvořák, Hybner, Vítek

Sparťanští hokejisté přijeli povzbuzeni výhrou v Olomouci 4:2 a domácí hráče tak čekal přinejmenším stejně obtížný soupeř, jakým byla Slavia. V brance začal opět Jíra. Ihned po úvodním vhazování se dostal do šance Březa, kterému po samostatném průniku přihrával Komínek. Jeho teč skončila na tyčce hostujícího brankáře Kociána. Úvodní tlak Brna brzdila častá vyloučení. Pražané začali ukazovat, že mají fyzickou převahu, a uzamkli na dlouhé minuty modrobílé do jejich třetiny. I v těchto složitých chvílích pracovala brněnská obrana na 100% a do žádné větší šance Spartu nepustila. Naopak ve 13. minutě při hře 4 na 4 Zemánek zakouzlil před brankářem Kociánem, který stačil ještě na první pokus kotouč vyrazit, ale na dorážejicího Březu už byl krátký - 1:0. O necelé dvě minuty později se domácí lavička radovala znovu. Při signalizované výhodě se prodral kolem mantinelu hbitý Touška a předložil krásnou přihrávku mezi kruhy najíždějícímu Sedláčkovi, ten se nemýlil - 2:0. Do konce třetiny se hra nesla ve stejném duchu jako v předchozích okamžicích. Dotírající Sparta spalovala jednu šanci za druhou a jen díky bezchybnému výkonu brankáře Jíry byl stav po první třetině 2:0.

Do druhého dějství nastoupila Sparta opět o něco svižněji než domácí, ale tak jak tomu bylo v první třetině, z golu se radovala modrobílá eskadra. Ve druhé minutě po střele Maši se nejlépe zorientoval Jarůšek a dorazil kotouč za záda Kociána -3:0. Tlak Pražanů poprvé sklízel úspěch v čase 24:33. V přesilové hře vyslal projektil od modré čáry Vítek a stav byl 1:3. Oproti předešlým minutám se Kometa začala více tlačit do útoku. Diváky bavil až do konce třetiny otevřený hokej.

Do závěrečné části nastoupila Sparta drtivým způsobem. Ve druhé minutě si vykoledoval faul hostující Tůma a na lavici hanby putoval Touška. Druhý gol z přesilovky, tentokrát z hole Grina, který příklepem přesně trefil pravý dolní roh Jírovy branky, znamenal změnu stavu na 2:3. S přibývajícím časem se brněnští mladíci dostávali pod tlak a jen skvělý Jíra držel vedení. Ve 14. minutě se Sparťané předčasně radovali z vyrovnání. Brankový rozhodčí nepotvrdil, že kotouč přešel brankovou čáru, stav zůstal nezměněn. Ke konci základní hrací doby se roztrhl pytel s vyloučeními. Na modrobílých bylo vidět, že nechtějí ponechat nic náhodě. O rychlé protiútoky se pokoušeli Komínek a Jarůšek. Druhý jmenovaný však přehnal důraz před brankou hostí a zbytečně putoval tři minuty před koncem na trestnou lavici. Sparta vyloučení potrestala třetím golem z přesilovky tentokrát v podání Tůmy, který spolu se svými kolegy vyšachoval domácí obranu a zasunul puk do odkryté klece - 3:3. Psal se čas 58:38. Do konce třetiny se už nic zásadního neodehrálo a na řadu přišlo prodloužení. V nastaveném čase se domácí převážně bránili, bez větší újmy přestáli i dvouminutové oslabení a doslova si vymodlili samostatné nájezdy. V těch kraloval bezchybný brankář Jíra, který vychytal všechny tři střelce Sparty. Jediným úspěšným střelcem byl Brňan Tomáš Komínek, jenž překonal Kociána brilantně provedeným blafákem do bekhendu. Po bojovném výkonu si Kometa nechává v Brně dva body.