Kometa otočila vývoj série, vítěznou trefu si připsal Honejsek

Kometa otočila vývoj série, vítěznou trefu si připsal Honejsek

PSG Berani Zlín - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 10. Vlach (Holík) – 23. Ptáček (Káňa, Mrázek), 27. Honejsek (Malec). Rozhodčí: Šindler, Úlehla - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7000 (vyprodáno). Střely na branku: 23:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2. Hráči zápasu: Tomáš Štůrala - František Ptáček. Stav série: 1:2.
PSG Berani Zlín: Štůrala – Marušák, Urbanec, A. Holík, Žižka, Kotvan, Řezníček, Stuchlík – Svoboda, Čajánek, Veselý – Okál, Leška, Köhler – Holík, Vlach Říčka – Ondráček, Sedláček, Kubiš.
HC Kometa Brno: Čiliak – Ptáček, Kováčik, Dujsík, Hanzlík, Kuboš, Malec, Hájek – Ton, Němec, Hruška – Vondráček, Koreis, Burian – Honejsek, Zohorna, Dočekal – Mrázek, Čermák, Káňa.

Z l í n – Po dvou zápasech v Brně se série mezi Kometou a Zlínem přestěhovala na zimní stadion Luďka Čajky. Za nerozhodného stavu 1:1 začal lépe domácí Zlín, který zásluhou Vlacha otevřel skóre. Jenže hosté z Brna se nevzdali a ve druhé části nedělní mač otočili. Nejprve vyrovnal Ptáček a posléze se v přesilovce prosadil Honejsek. Bývalý hráč ševců rozhodl o tom, že Kometa jde do vedení v sérii 2:1.

Komentář k zápasu

První třetina začala lépe pro hostující Kometu, která v první šanci zahrozila Mrázkem, ale Štůrala se dokázal včas přesunout. Následně si Brňané připsali několik ošemetných střel, ale na zlínského strážce nedokázali vyzrát. To na druhé straně PSG dokázalo využít takřka z minima maximum. První vůbec větší šance skončila gólem. Aleš Holík nahodil kotouč před bránu, kde byl připraven tečující Roman Vlach a puk se doklouzal za Čiliakova záda.

Jak již bylo řečeno, Kometa měla více ze hry, ale nedokázala se střelecky prosadit. Zlín tradičně čekal, vyčkával na chyby a jednu málem potrestal. Petr Holík využil zmatků v brněnské obraně, zamířil sám na Čiliaka, leč ho nedokázal prostřelit. Brno zvládlo i dvě oslabení, k vyrovnání se však nedostalo. Nejblíže byl Mrázek, ale ani on puk za Štůralu neprocpal.

Do druhé části vstoupil se svou šancí Zlín, ale střela Holíka a následná dorážka skončila u Čiliaka. Za tuto promarněnou šanci Kometa nemilosrdně trestala, Káňa našel krásně na pravém kruhu najetého Františka Ptáčka a jeho střela skončila v síti – 1:1. Ševci se mohl dostat do vedení po šanci exbrněnského Jakuba Svobody, ale ten sám před Čiliakem přestřelil. A tak udeřilo na druhé straně. Antonín Honejsek se dostal v přesilovce na pravý kruh a svižnou ranou mezi betony překonal Štůralu podruhé – 1:2.

Zlín v poslední třetině musel nutně přidat, ale o nějakou zvýšenou aktivitu se nejednalo. Šance však berani měli. Kotvan zůstal sám před Čiliakem, ale přestřelil, neujala se ani střela Okála. Kometa pečlivě bránila hubený výsledek a nakonec ho i ubránila. Svého soka nepustila ani do power-play a po obětavém výkonu si připisuje důležitý bod v sérii. Vede 2:1.

Ohlasy trenérů

ZLN Rostislav Vlach: Duel se nám vůbec nepodařil. Měli jsme sice plno šancí, ale problémy v koncovce. Oba góly byly docela nešťastné, ale celkově vyhrála Kometa zaslouženě. Celkově byl náš výkon vlažný, takhle se play-off nehraje.
KOM Vladimír Kýhos: Jeli jsme do Zlína s tím, že uděláme minimálně bod. To se nám povedlo hned v tom prvnímn zápase. Dobře jsme do utkání vstoupili a dobře jsme jej zachytili. Trošku nás zradila střelba, šancí jsme měli hodně, ale to stejné platí i na druhé straně. Marka Čiliaka a všechny ostatní hráče chci pochválit za odbojovaný zápas.
 
 

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii
 
 
 

Zápasy v sezóně

15. kolo
Zlín - Kometa
ZLN - KOM
2. kolo
Kometa - Zlín
KOM - ZLN
28. kolo
Kometa - Zlín
KOM - ZLN
41. kolo
Zlín - Kometa
ZLN - KOM
ČF1
Kometa - Zlín
KOM - ZLN
ČF2
Kometa - Zlín
KOM - ZLN
ČF3
Zlín - Kometa
ZLN - KOM
ČF4
Zlín - Kometa
ZLN - KOM
ČF5
Kometa - Zlín
KOM - ZLN
ČF6
Zlín - Kometa
ZLN - KOM
ČF7
Kometa - Zlín
KOM - ZLN


Související články

Statistiky zápasu


×
Dnes v 16:00 | Jun.
HC Žďár nad Sázavou
HC Kometa Brno
×
Odehrané v 12:00 | Dor.
BK Mladá Boleslav
HC Kometa Brno

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál