U20 v Brně: Česko - Švýcarsko 3:1

Ani dvoubrankový náskok nepomohl juniorům Komety k vítězství

Ani dvoubrankový náskok nepomohl juniorům Komety k vítězství

HC Kometa Brno - HC Olomouc

Branky a nahrávky: 2. Kozel (Biolek, Kubeš), 3. Denk (Garčic, Kupčík), 33. Vágner (Dufek, Dymáček), 40. Dymáček – 30. Krátoška (Jeklič), 32. Krátoška (Markl), 47. Markl (Kraigher, Pavlovský), 47. Rašner (Beták), 48. Beták (Jeklič) . Rozhodčí: Held – Měkýš, Otáhal . Vyloučení: 8:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 37:39. Průběh utkání: 0:0, 2:0, 2:2, 4:2, 4:5.
HC Kometa Brno: Jekel – Vágner (C), Hájek, Švejda, Kupčík, Kubeš, Vlček, Vojáček, Šnajnar – Kozel, Pokorný, Dvořák, Denk, Zohorna, Biolek, Garčic, Dufek, Král, Boltvan, Grünwald, Dymáček
HC Olomouc: Urbisch (3 .Slezák) – Nesvadba, Kraigher, Rašner, Brandýs, Hes, Síkora, Jeklič, Tomek – Ostřanský (C), Markl, Bauer, Pavlovský, Ministr, Krátoška, Beták, Kropáč, Konečný, Melichárek

B r n o – Další domácí zápas svedli brněnští junioři v pátek 12.9. s Olomoucí. V první i druhé části si dokázali vytvořit náskok dvou gólů, v poslední třetině ale Kohouti otočili vývoj zápasu a díky stavu 5:4 pro hosty odváží z Brna plný počet bodů.

Komentář k zápasu

Do první třetiny vlétli domácí jako uragán a po dvou minutách a dvanácti sekundách vedli již 2:0. Nejprve se na konci druhé minuty dostal k zakončení Adam Kozel a necelé půl minuty potom byl úspěšným střelcem Lukáš Denk. Na toto reagoval hostující kouč výměnou gólmanů, do brány se ve třetí minutě postavil Martin Slezák místo Jakuba Urbische. Do úvodní dvacetiminutovky se toho více nevešlo.

Prostřední část zápasu byla v jiném duchu. Olomouc začala hrát více aktivněji a to se vyplatilo. Před koncem třicáté minuty se ve vlastním oslabení dostal do samostatného úniku Aleš Krátoška, který dal na rady křičícího trenéra z lavičky a v klidu zakončil mezi nohy brněnského gólmana. V čase 32:00 byl sám mezi kruhy Aleš Krátoška, který i napodruhé překonal domácího brankáře. Stav byl vyrovnaný necelou minutu, když po vyhraném buly v pásmu Olomouce přesně zamířil od modré brněnský kapitán Lukáš Vágner a poslal domácí znovu do vedení. To ještě navýšil minutu před koncem Roman Dymáček.

Třetí třetina začala zostra, hned po třech minutách se dostali do konfliktu Lukáš Vágner a Aleš Krátoška, kteří následně usedli na čtyři minuty na trestnou lavici. Ve 47. minutě se začaly dít věci. Kontaktní branku nejprve vstřelil Tomáš Markl, po dvaceti vteřinách následovalo srovnání stavu z hokejky Alexe Rašnera z mezikruží a v další minutě se vývoj utkání otočil ve prospěch hostů, kterým zařídil výhru Šimon Beták. Další branky již v utkání nepadly a po nevydařeném vstupu do zápasu dokázala Olomouc vyhrát a odvést si tři body.

Ohlasy trenérů

KOM Pavel Pazourek: Zápas jsme si prohráli sami vlastními chybami. Dvakrát jsme vedli o dvě branky a pokaždé jsme inkasovali po zbytečných chybách. Jak útočníci tak i beci udělali hrubé chyby a to nás stálo celé utkání. Byly jsme až příliš často vylučováni.
OLO Kamil Přecechtěl: Na začátku se nám prvních pět minut vůbec nepodařilo, hráli jsme šíleně. Chvíli jsme se z toho dostávali ale vypadalo to pomalu, že s Kometou lze ještě hrát. V druhé třetině jsme skvěle vyrovnali na 2:2 ale nastal neskutečný tříminutový výpadek a my jsme opět ztráceli dva góly. V poslední třetině jsme hráli svoji hru a tou jsme tady uspěli, ale nemůžeme říkat, že jsme Kometu přehráli.
 
 
 
 

Související články

Statistiky zápasu

Sezóna:
JUN SDO MDO DOR  
8 7 6 5 4 3 2 1  

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál