#71 Marek Ďaloga

Sezóna G A B +/− TMin
nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil

Urostlý slovenský obránce se narodil 10. března 1989 ve Zvolenu, kde také poprvé naskočil do seniorského hokeje. Stalo se tak v sezoně 2006/2007, ve které odehrál dva zápasy základní části a pět utkání v play-off, kde si připsal jednu nahrávku. V následujícím ročníku hrál nejvyšší slovenskou soutěž za reprezentační výběr do 20 let, ve vyřazovací části nastoupil opět za Zvolen, zakončil ho účastí na juniorském MS v Česku.

Stejné dva týmy prostřídal i v sezoně 2008/2009, kterou zakončil ziskem skvělé čtvrté příčky na světovém šampionátu juniorů v kanadské Ottawě. I následující dva ročníky strávil ve slovenské nejvyšší soutěži, kde nastupoval v dresu Spišské Nové Vsi a Zvolenu. Po sezoně 2011/2012, kterou odehrál ve svém rodném městě, se poprvé v kariéře vydal do zahraničí a podepsal smlouvu s Pardubicemi.

V kádru českého týmu si vybojoval stabilní místo, ve své úvodní sezoně odehrál 42 zápasů, v té následující už 53 utkání, ve kterých nasbíral na obránce velice solidních 22 kanadských bodů. Působení v Česku mu vyneslo nominace na světové šampionáty v letech 2013 a 2014, na tom druhém přispěl národnímu týmu jedním gólem a třemi asistencemi. Následně se dohodl na dvoucestném kontraktu s týmem HC Lev Praha, odkud se ještě před startem sezony přesunul do týmu Sparty. V té odváděl skvělé výkony v defenzivě a nebál se ani ofenzivních výletů, o čemž svědčí 25 kanadských bodů a +17 ve statistice pravdy.

Ročník 2014/2015 zakončil účastí na svém třetím seniorském světovém šampionátu a následně zamířil do Kontinentální hokejové ligy. První sezonu odehrál v ruské Kazani, poté se na rok přesunul do Slovanu Bratislava. V létě 2017 opět měnil působiště a přestoupil do týmu exotického nováčka KHL, čínského celku Kunlun Red Star. Odehrál za něj 34 zápasů s bilancí tří kanadských bodů, a když mužstvo ztratilo naději na postup do play off, přesunul se na přelomu roku do Sparty, kde působil do konce sezony.

V sezoně 2017/2018 už nastupoval za švédskou Moru, kde odehrál celkem 34 zápasů s bilancí dvou gólů a pěti asistencí. Jednu asistenci přidal v pěti zápasech neúspěšné baráže o udržení. Po domácím světovém šampionátu na Slovensku byl bez angažmá, než se na konci srpna dohodl se Spartou. Poté zkusil svě štěstí v Rize. Po roce se však vrátil do české extraligy. Naposledy působil v Pardubicích. Teď se kapitán slovenského národního týmu přesunuje pod Špilberk.

Generální partner
GOLD hlavní partner