Změny v kádru: Z Boleslavi přichází Petr Holík, opačným směrem putují Lukáš Nahodil a Vojtěch Němec

Změny v kádru: Z Boleslavi přichází Petr Holík, opačným směrem putují Lukáš Nahodil a Vojtěch Němec
 

B r n o – Těsně před koncem přestupového období se udály změny v kádru brněnské Komety. Do Mladé Boleslavi odchází útočníci Vojtěch Němec a Lukáš Nahodil, opačným směrem putuje rovněž útočník Petr Holík, který s Kometou v pondělí absolvoval první trénink. U všech hráčů se jedná o formu hostování do konce sezóny. A ještě jedna změna, do Olomouce přestupuje Jan Káňa.

 

Jak již bylo řečeno, krátce před koncem přestupů se v kádru Komety událo několik změn. Útočník Vojtěch Němec už má s Mladou Boleslaví zkušenost, když u ní absolvoval měsíční hostování. Lukáš Nahodil po angažmá v Pardubicích a v Brně putuje také do tohoto klubu, který bojuje o předkolo play-off. Jan Káňa zůstává i nadále v Olomouci, formou přestupu. V této sezóně provází Káňu řada zranění, v mužstvu kohoutů proto odehrál v letošním ročníku pouze deset zápasů.

Petr Holík s Tomášem Vincourem na tréninku Komety. Foto: Jiří Grulich.

Pojďme nyní k nové posile mistrovské Komety. Útočník Petr Holík pochází z líhně talentovaných zlínských hokejistů. Rodák z Baťova města převážnou část kariéry trávil právě ve žlutomodrých barvách, kde získal nejprve v sezóně 2012/2013 stříbrnou medaili a rok později dokonce slavil mistrovský titul.

Jeho kariéra je spojena také s národním týmem České republiky. V loňské sezóně mu kvůli zranění těsně uteklo mistrovství světa ve Francii a Německu. Holík předváděl výborné výkony v extralize, čehož si všiml i ruský Severstal Čerepovec. V KHL se však šikovný forvard dlouho neohřál a vrátil se před sezónou do české extraligy, kde o něj byl obrovský zájem. Rozhodl se jít do Mladé Boleslavi, ve které letos odehrál 38 zápasů (6 gólů a 13 asistencí). Nyní bude bojovat v dresu brněnské Komety.

Rozhovor s Petrem Holíkem připravujeme.

 
 

Tento den před lety×
Dnes v 15:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
HC Kometa Brno

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál