Vzpruží nás to, hlásí po vybojované výhře na Kladně Tomáš Svoboda

Vzpruží nás to, hlásí po vybojované výhře na Kladně Tomáš Svoboda
 

B r n o – Třízápasová série proher je u svého konce, v neděli vyhráli hokejisté brněnské Komety na ledě předposledního Kladna a připsali si na svůj účet první body v novém kalendářním roce. Na kladenském stadionu navíc v základní části vyhráli po dlouhých třech letech. Výhra se však nerodila lehce. Brňané se dvakrát dostali do vedení, dvakrát ale soupeř dokázal výsledek korigovat. Na rozdílovou ránu Tomáše Svobody z 54. minuty ale již odpověď nenašel.

 

Tomáši, jaké je vaše hodnocení zápasu? V utkání jste ani jednou neprohrávali, musí to být velmi vydřené vítězství.
Nebylo to nic jednoduchého. Kladno nám hlavně ve druhé třetině dělalo obrovské problémy, měli jsme velmi špatný pohyb ve vlastním pásmu, kdyby nám domácí dali nějaký gól, zápas by vypadal úplně jinak. Nechci říkat, že jsme sem jeli pro tři body, věděli jsme, že nás nic jednoduchého nečeká, ale po třech prohrách jsme si něco odvézt chtěli.

Do zápasu jste navíc vstoupili správnou nohou. Skórovali jste v oslabení, navíc jste ubránili dlouhé oslabení ve třech. Nabudilo to tým?
Přesně tak. První třetina z naší strany byla dobrá, šance jsme měli, dali jsme ale jen jeden gól. Mě například zastavila horní tyčka. Druhou část, jak jsem říkal, jsme neodehráli moc dobře. Nakonec jsme ale vyhráli, takže převažuje spokojenost.

Vzpruží vás podobná výhra po třech nepovedených zápasech v řadě?
Každá výhra tým vzpruží, kór takhle vydřená. Může nás to více nakopnout, než kdybychom Kladno přejeli vyšším rozdílem.

S čím jste šli do závěrečné rozhodující přesilové hry?
Věděli jsme, že do konce moc času nezbývá, tušili jsme, že to bude jedna z posledních přesilovek. Ne-li vůbec poslední. Snažili jsme se něco sehrát, co jsme si ráno vyzkoušeli, gól však spíš vyplynul z celé situace. Hlavně jsem rád, že mi to tam spadlo, a že to byl vítězný gól.

Po vaší brance byly kladenské ofenzivní pokusy už spíše zoufalejší. Věřil jste, že výsledek do třetice udržíte?
Samozřejmě, že jsme věřili, že výsledek již udržíme. Navíc jsme tomu šli naproti zodpovědnou obranou, od modrých čar jsme házeli puky ven, čímž jsme stav udrželi.

Jak se vám zápas dohrával na tři lajny bez kapitána Čermáka, který v průběhu odstoupil?
Leoš odešel hodně brzy, byla to pro nás velká ztráta. Do formace však místo něj naskočil Honza Wasserbauer, chopil se toho velmi dobře a neměli jsme žádné větší problémy.

 
 

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál