Věřím, že tím, co umím, budu Kometě prospěšný, říká americká posila Nicholas Schaus

B r n o – Zatímco hokejové epicentrum se momentálně nachází v Praze, kde čeká kouče Miloše Říhu premiéra na reprezentační střídačce, hokejové kluby v přípravě na další fázi sezóny nezahálejí. Brněnská Kometa po intermezzu v Lize mistrů a krátkém odpočinku najíždí na dvoufázové tréninky, kterých se zúčastní také čerstvá posila v defenzivních řadách - zkušený bek Nicholas Schaus. „Kometa má skvělou organizaci, tým funguje jako jedna rodina. Jsou tu vynikající hokejisté a dobří lidé. Věřím, že se nám to bude dařit přenášet na led. Chci pomáhat Kometě vítězit,“ říká nová tvář v brněnském dresu.

Naposledy jste působil ve Slovanu Bratislava hrajícím KHL. Jak se zrodil váš přesun do Komety?
Končil jsem ve Slovanu a mluvil se svým agentem. Říkal mi, že by o mé služby mělo pár klubů zájem. Kometa byla jedna z nich. Otevřeli jsme tuhle variantu a jsem šťastný, že jsme se s Brnem dohodli. Vážím si toho, že mě Kometa chtěla, protože jde o špičkový klub, který každý rok míří na nejvyšší místa.

Bavil jste se s vedením klubu o tom, jaká by měla být vaše role v týmu?
Ano, rozhovory probíhaly ještě předtím, než jsem podepsal smlouvu. Diskutovali jsme o tom, co by bylo dobré pro Kometu a pro mne. Myslím, že jsme všichni spokojeni. Věřím, že tím, co umím, budu Kometě prospěšný.

Už jste si stihl popovídat s útočníkem Alexandre Malletem, se kterým jste v minulosti hrál v Pardubicích?
Ano, právě dnes ráno mi volal. Hráli jsme spolu naposledy před dvěma lety v Pardubicích a je fajn, že v Brně budeme zase spolu.

První utkání v brněnském dresu byste měl sehrát příští týden právě proti východočeskému celku. Jaké to pro vás bude?
Věřím, že nastoupím. Záleží samozřejmě na trenérech. Bude to pro mě speciální zápas. První utkání v Kometě a rovnou proti klubu, za který jsem hrál extraligu naposledy. Těším se.

Vybavujete si vzájemná utkání proti Kometě?
Jasně. Proti Kometě to bylo vždycky těžké. Zároveň mě tato utkání velmi bavila, protože zápasy s takto kvalitním soupeřem vždycky znamenají skvělý hokej. Brněnští fanoušci jsou vyhlášení, pamatuji si na skvělou atmosféru, která při zápasech panovala.

Jak na vás Brno působí? Stihl jste si už projít město?
Pár dní dozadu jsme s rodinou vyrazili do města na večeři, prošli jsme si centrum a náměstí Svobody. Brno je krásné město a těším se, až využiji možnosti, které nabízí.

Úvodní kolečko má Nicholas Schaus za sebou. Focení, rozhovor a hurá na trénink s novým týmem. Foto: Jiří Grulich.

Odehrané v 16:00 | Jun.
HC Žďár nad Sázavou