U20 v Brně: Česko - Švýcarsko 3:1

Už se nemůžeme dočkat prvního zápasu, čekání bylo dlouhé, říká Hynek Zohorna

Už se nemůžeme dočkat prvního zápasu, čekání bylo dlouhé, říká Hynek Zohorna
 

B r n o – Kometa od pondělního večera zná svého soupeře pro play-off. Potřetí za posledních šest let se potká ve vyřazovacích bojích s Plzní, se kterou si již dvakrát dokázala úspěšně poradit. A vždy u těchto těžkých bojů byli kapitán Leoš Čermák a specialista na prodloužení Hynek Zohorna. Ten rozhodl duel číslo šest na domácím ledě s Plzní před šesti lety a vloni i s Hradcem Králové. Obě trefy znamenaly jediné, Kometu poslaly do finále.

 

Dlouhé čekání na soupeře skončilo. Je jasné, že Kometa vyzve v souboji o finále vítěze Prezidentského poháru Plzeň. „Nedalo se vybírat. Někdo si asi přál Třinec, někdo Plzeň. Vyhráli základní část, mají výborné mužstvo, dva hráči vyhráli kanadské bodování extraligy. Budou rychlí, důrazní, brusliví a nepříjemní. Jsme odpočinutí, stejně jako soupeř a na sérii s Plzní se těšíme. Už se nemůžeme dočkat prvního zápasu, čekání bylo dlouhé," říká Hynek Zohorna.

Vzpomene si rodák z Chotěboře na dvě předešlé vítězné série? Jedna semifinálová skončila 4:1, druhá byla čtvrtfinálová a dopadla 4:2. „Čtyři roky zpět jsme přes ně postupovali do semifinále, povedlo se mi dát vítězný gól v prodloužení, na který rád vzpomínám. V minulé sezóně se mi povedlo vstřelit branku pro změnu Hradci a dostat nás také do finále. Asi bych právě tento gól považoval za nejdůležitější gól v kariéře. Ten s Plzní jako druhý nejcennější," přiznává.

Hynek Zohorna po postupu přes Vítkovice. Foto: Ivo Dostál.

Vloni si Hynek Zohorna se svou partičkou rybářů vyrazil mezi play-off pauzami na lov. Letos mu to kvůli klimatickým podmínkám úplně nevyšlo. „Nebyla příležitost, všechna jezera byla ještě zamrzlá. Touto dobou jsme v minulém roce už nahazovali. Třeba to bude ještě možné dohnat, v dalších dnech má být teplo," směje se.

S Leošem Čermákem zažili obě série, k tomu patří ke služebně nejstarším hráčům v Kometě. Za sedm let získal všechny čtyři medaile. „Je to dlouhá doba, to ještě za ně hrál Martin Straka a byli tam úplně jiní hráči. Budou to znovu vyrovnané zápasy, hodně se bude bránit a rozhodovat mohou těsné výsledky," dodává Hynek Zohorna k sérii, která startuje v o víkendu.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál