U20 v Brně: Česko - Švýcarsko 3:1

Ukázali jsme charakter týmu, myslí si zkušený obránce Jozef Kováčik

L i b e r e c / B r n o – Jedním z šesti hráčů, kteří pamatují první finále v novodobé historii klubu proti Pardubicím, je Jozef Kováčik. Slovenský bek měl klíčovou roli i ve druhém duelu, kdy byl u zrodu akce, po které posílal Radim Zohorna Kometu do vedení 3:2. Pak byl ještě u klíčového momentu v prodloužení, kdy dloubáčkem poslal puk na Marka Kvapila. Zkušený bek si připsal v utkání tři plusové body, celkem jich má dvanáct, což je nejvíc ze všech hráčů Komety.

Berete dvě výhry z ledu Tygrů jako nadplán, nebo jste po prvním zápase věděli, že dokážete uhrát i druhou výhru?
Já myslím, že jsme udělali maximum. Vezeme dva body, jsme moc rádi, ale ještě není konec. Určitě nesmíme polevit. Budeme pokračovat v tom, jak hrajeme.

Vedení 2:0 jste již v letošním play-off zažili. Co si ze série se Spartou vzít?
Je třeba makat i nadále. Uděláme pro to maximum. Věříme že, se nám to vrátí. Půjdeme za svým, ale nesmíme předbíhat. Podstatný bude třetí zápas.

Liberec celý zápas dotahoval vaše vedení, bylo těžké neklesat na mysli?
Dnes jsme opět ukázali charakter našeho týmu. Sice jsme dali na 3:2 a záhy dostali na 3:3, ale dokázali jsme vyhrát. Psychická výhoda je na naší straně. Jsem hrdý na tento tým.

Pomohlo vám do zbytku zápasu, že jste v úvodním dějství byli jednoznačně lepší?
Řekli jsme si, že zlepšíme začátek. To se nám podařilo a promítlo se to i do výsledku.

Jozef Kováčik byl u třetí branky Komety, když perfektně našel Alexe Malleta. Foto: Jiří Grulich.

Máte dva dny odpočinku, jak budou probíhat?
Musíme si odpočinout, čeká nás dlouhá cesta domů. Slavit můžeme do dvanácti, ale poté se zregenerujeme a jedeme dál. Na další zápas se pečlivě připravíme.

Jakou roli budou hrát domácí fanoušci?
Každý to ví, je to masa lidí, kteří nás ženou kupředu. Doufám, nebo spíše vím, že budeme dělat vše proto, abychom ten třetí zápas vyhráli.

Teď to bude hodně o zkušenostech nejen starších hráčů. Bude potřeba hodně krotit emoce?
Samozřejmě, je to na starších i na trenérech, kteří nás v každém zápase a po každé třetině nějakým způsobem upozorňují, co máme dělat a co jsme udělali špatně. Myslím si, že každý má v hlavě jedno, a tím je vítězství a udělá pro to maximum. Každý hráč ví, co má dělat a proč tam je. Zatím to plníme na jedničku a věřím, že v tom budeme pokračovat.