.

Tvrdé souboje k play-off patří. Hraje se o všechno, shodují se Kováčik s Krejčíkem

Tvrdé souboje k play-off patří. Hraje se o všechno, shodují se Kováčik s Krejčíkem
 

P r a h a – Dlouho očekávaná čtvrtfinálové série se Spartou začala. Ačkoliv se domácí v úvodu ujali velmi rychlého vedení, Kometa ve druhé třetině snížila a na konci třetí části po skvělém obratu během necelých dvou minut získala první bod v celé sérii. První duel zhodnotili Jozef Kováčik, jenž byl v prostřední části nepříjemně sestřelen, ale do hry se vrátil, a navrátilec Jakub Krejčík, jenž si připsal dvě asistence.

 

Bojujeme jeden za druhého, tvrdí o Vincourově mstě Jozef Kováčik

Co byste řekl k zákroku Richarda Nedomlela, jehož obětí jste se stal?
Nechci se k tomu vyjadřovat, sám nevím, jak se to stalo. Já jen vím, že jsem couval dozadu, on naskočil z trestné lavice a dostal jsem úder do hlavy, takže to je jediné, co vím. Chvilku jsem byl maličko mimo, ale je to v pořádku. Těžko se to hodnotí. Je play-off, hraje se tvrdě, hraje se o všechno, takže se na to podívám a uvidím.

Jak jste tu situaci viděl vy? Byl jste v bezvědomí?
Byl jsem asi dvacet, nebo třicet vteřin mimo. Já jsem odstupoval, protože puk letěl z pásma a nečekal jsem to. To je ten problém. Kdybych to čekal, tak si myslím, že to tak otřesně nevypadá. Nevím jestli to byl úmysl z jeho strany, nebo ne.

Takže jste ani periferně neviděl, že se k vám Nedomlel blíží?
Viděl jsem, že jsme ztratili puk v rohu, takže jsem couval zpátky. Věděl jsem, že bude naskakovat z trestné lavice, ale jak už jsem říkal. Byl jsem otočený zády a schytal jsem úder. Těžko se mi o tom mluví a ani to nechci řešit, to je věc jiných, kteří to musí posoudit.

Potěšila vás reakce Tomáše Vincoura, který se vás zastal a jel vás bránit?
Samozřejmě! Já jsem mu hned poděkoval. Tomáš možná dopadl hůře než já (úsměv), protože ani nestačil shodit rukavice, on (Richard Nedomlel, pozn. red.) už byl připravený. Já jsem to přímo neviděl, jak už jsem řekl, byl jsem chvíli mimo, ale patří mu veliký dík. Bojujeme jeden za druhého, velmi si toho vážím. Rád mu to oplatím, nicméně doufám, že k takové situaci nedojde. Rád se ho zastanu, takže tak.

Situace po zákroku na Jozefa Kováčika, během níž se strhla velká strkanice. Foto: Jiří Grulich

Věřili jste až do konce, že se vám podařit vyrovnat, respektive zvrátit utkání na svou stranu? Sparta místy působila, jakoby úplně přestala hrát…
Těžko říct, jestli přestala hrát. Vedli o gól, potřebovali více bránit, než útočit. My jsme se tlačili dopředu a perfektně jsme využili dvě situace v útočném pásmu. Při té první tam Špenát (Martin Erat, pozn. red.) skvěle přibrzdil, z druhé vlny si na jeho přihrávku najel Krejča (Jakub Krejčík, pozn. red.) a odrazilo se to tam mladému Nečimu (Martin Nečas, pozn. red.), který to tam dorazil. Druhý gól padl po vyhozeném puku, Hynek Zohorna předvedl svou kvalitu a šikovnost v rukách, takže za mě nádhera.

Jak jste viděl výkon Marka Čiliaka, který vás v zápase nejednou podržel?
Bylo to asi to největší. Čilo ukázal už v posledních zápasech, že je v brance důležitý. Předvedl své kvality a to, že je brankář číslo jedna. Už jsem ho chválil a teď už nebudu (úsměv). Jsem za něj rád a hlavně za zákrok v závěru, kdy asi deset sekund před koncem vytlačil střelu, který by jinak jasně skončila gólem. Doufám, že mi forma vydrží a pár kvalitních zákroků ukáže.

Doufejme, že to Spartu lehce srazí, říká po první výhře v sérii Jakub Krejčík

Jakube, nakonec jste zvítězili 3:2 po skvělém obratu v závěru. Jak vám ale bylo na začátku, kdy jste rychle dvakrát za sebou inkasovali a Sparta byla na koni?
Musím říct, že od nás nebyl šťastný začátek jít hned v úvodu do tří, což bychom si měli pohlídat a dát si na to pozor. Z toho vyplynuly ty góly Sparty. Musíme se z toho poučit a doufám, že už to tak příště nebude.

Radost hráčů Komety krátce po skončení duelu. Foto: Jiří Grulich

Nakopl vás i moment, kdy se Tomáš Vincour postavil za zraněného Jozefa Kováčika?
Hlavně jsme měli pětiminutovou přesilovku, kterou jsme neproměnil, což bychom asi měli. Tyto situace musíme zužitkovávat, takže nás to v tomhle ohledu asi moc nenakoplo. Byl to ale tvrdý zákrok.

Jak jste viděl situaci před vyrovnávacím gólem, kdy jste nahazoval od modré čáry?
Ve třetí třetině byl z naší straně záměr hrát jednoduše a všechno házet na bránu, protože hrajeme o všechno. Jsem rád, že to tam po mé střele nakonec spadlo.

Je to pro vás ideální start do série i z toho pohledu, že jste Spartu hned na úvod lehce nahlodali a dostali pod tlak tímto výsledkem?
Asi je to pro ně nepříjemné. Doufejme, že je to lehce srazí a budeme v to věřit. Uvidíme, co se stane v úterním zápase.

 
 

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál