U20 v Brně: Česko - Švýcarsko 3:1

Tuhle sérii si přála celá liga. Je jen škoda, že to není až ve finále, říká Jakub Koreis

Tuhle sérii si přála celá liga. Je jen škoda, že to není až ve finále, říká Jakub Koreis
 

B r n o – S Kometou zažil útočník Jakub Koreis mnoho úspěchů. Přišel v lednu 2011 a od té doby si jej diváci mohou pamatovat jako robustního centra, specialistu na oslabení, šikovného hokejistu na buly a zároveň důrazného borce v osobních soubojích. V extralize celkem odehrál 521 zápasů, z toho 273 v brněnské Kometě. S tou si dvakrát zahrál finále, získal dvě stříbra a jeden bronz. Byl zároveň přímým protagonistou obou vzájemných play-off soubojů mezi Kometou a Plzní. V minulém roce ukončil kariéru, hokej sleduje už jen jako divák a věnuje se podnikatelským aktivitám.

 

V extralize jste odehrál včetně play-off přes 500 zápasů, z toho takřka polovinu v Kometě. Jak vzpomínáte na tuto brněnskou štaci?
Strašně rád. Zažil jsem v Brně skvělých pět let, většinu času se nám dařilo výsledkově a k tomu jsem si zamiloval život ve městě. Do Brna pořád často jezdím. Trochu bych i řekl, že mi Brno chybí.

Za své působení pod Špilberkem jste získal dvě stříbra a bronz. Která sezóna byla nejpovedenější? Co jste si z Brna odnesl za zážitky?
Když si zpětně uvědomím, že jsme za pět let udělali tři medaile, tak mi to přijde až neuvěřitelné. Nejraději vzpomínám na dvě sezóny, kdy jsme byli ve finále. A vyloženě vyčnívá sedmý zápas semifinále 2013/14 na Spartě, kdy jsme brzo prohrávali o dva góly, ale nakonec zápas otočili. To byl neuvěřitelný zážitek. Další věc je to, jak hokejem žije celé Brno. To jsem nikde jinde neviděl. Atmosféra na stadionu je jedinečná.

V kariéře toho hodně odehrál v zámoří, v dresu rodné Plzně, ale také ve Spartě. Které angažmá hodnotíte jako nejpovedenější?
Budu se opakovat, ale roky v Brně ve mně vzbuzují nejpozitivnější vzpomínky. Byl jsem u toho, kdy jsme se během pár sezón z nováčka ligy dostali do absolutní špičky. A bylo příjemné vidět, jak nás všichni kolem začínají brát vážně.

Nerozlučná dvojice Jakub Koreis - Tomáš Vondráček. Tentokrát společně v dresu Plzně. Foto: Michal Eger.

Vloni jste v dresu Plzně ukončil kariéru. Bylo to správné rozhodnutí? Nelákalo vás ještě hrát dál extraligu? Přeci jen jste ročník narození 1984. Kde se to ve vás zlomilo skončit?
Když jsme se s Plzní loni rozešli, tak jsem sondoval situaci po extralize, nějaká jednání probíhala, ale smlouva k podpisu nebyla na stole žádná. Dlouho jsem to promýšlel a nakonec usoudil, že je ten správný čas skončit. Mohl jsem se rozhodnout s čistou hlavou, protože jsem na hokeji nebyl existenčně závislý. To byla obrovská výhoda. Teď, když se na to rozhodnutí podívám s ročním odstupem, tak vím, že jsem udělal správně. Hokej mi hodně dal, ale zároveň i hodně vzal. Odešel jsem v pravou chvíli. Teď pro mě má obrovskou hodnotu, že jsem pánem svého času, můžu cestovat a zároveň rozvíjet svoje podnikatelské aktivity, což mě opravdu naplňuje.

Kometu čeká semifinále s Plzní. Komu fandíte se ptát nebudu, ale co říkáte na tuto sérii a co od ní očekáváte?
Myslím, že tuhle sérii si přála celá liga. Je jen škoda, že to není až ve finále. Obě mužstva mají obrovskou ofenzivní sílu a hrají atraktivní hokej. Bude to skvělá podívaná.

Zažil jste obě play-off série s Plzní. Jaké to byly pro vás zápasy v dresu Komety?
Hodně emotivní. Nedokázal jsem si představit, že bych prohrál. Bylo zároveň příjemné, že sérii ještě blíže sledovala celá moje rodina a známí.

Troufnete si odhadnout, kdo nakonec bude hrát ve finále?
Těžko říct, v play-off můžou rozhodnout maličkosti a nemusí vždy vyhrát ten lepší. Kdybych si měl vsadit, tak bych řekl, že Kometa. Plzeň bude k úspěchu potřebovat stoprocentní výkon všech svých hráčů, Kometa má širší kádr a při výpadku jednoho nebo dvou hráčů dokáže díry lehce zalepit, případně lépe rozložit zatížení.

Všiml jsem si, že do Brna často na zápasy jezdíte. Fanoušci si na vás vždy rádi vzpomenou, berete to tak, že krom hokeje se jedete podívat i na atmosféru?
Jak jsem říkal, při výletu do Brna se vždycky snažím užít si to, co mám na Brně nejraději. Potkám se s kamarády, dáme si dobré jídlo, kafe, pivo, whiskey a pak vyrazíme na Kometu. Atmosféra je opravdu jedinečná. Když po gólu začne celá hala mávat šálami, to je fakt síla. Jsem samozřejmě rád, když si na mě fanoušci vzpomenou. Člověku to pohladí ego a je rád, že po něm něco zůstalo.

Chystáte se navštívit zápasy vašich dvou bývalých klubů?
První zápasy vyšly na Velikonoce a já zrovna v tu dobu budu mimo Plzeň. Přemýšlím, že pojedu aspoň na jeden zápas do Brna.

A co momentálně dělá Jakub Koreis? Zahraje si ještě hokej, byť rekreačně?
Dennodenně se věnuji svojí firmě. To mi zabere nejvíce času. K tomu rozvíjíme s Radimem Vrbatou a Frantou Suchanem web Bez frází. U hokeje jsem zůstal, pomáhám s trénováním univerzitního mužstva Akademici Plzeň. Když je kluků málo, tak si s nimi i zatrénuji, ale spíš dělám chytrýho s píšťalkou.

Jakub Koreis v šestém zápase čtvrtfinále play-off 2013/2014 s Plzní, který Kometa vyhrála 4:3 po prodloužení. Koreis asistoval u vítězné branky Hynka Zohorny. Foto: Ivo Dostál.
 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál