Tomáš Vincour s Jakubem Krejčíkem zůstávají v Kometě, loučí se obránci Kováčik s Trškou

Tomáš Vincour s Jakubem Krejčíkem zůstávají v Kometě, loučí se obránci Kováčik s Trškou
 

B r n o – Jedna z klíčových postav letošního play-off zůstává v Kometě. Reprezentační obránce a účastník letošního MS ve Francii a Německu Jakub Krejčík podepsal novou víceletou smlouvu. V komeťáckém dresu bude i nadále brněnský rodák Tomáš Vincour. Naopak v klubu končí obránci Peter Trška a Jozef Kováčik. Čeká se na rozhodnutí Martina Erata, který je momentálně v zámoří.

 

K aktuálnímu složení a pohybu v kádru se vyjádřil majitel Komety Libor Zábranský. „Nově jsme podepsali víceletou smlouvu s Jakubem Krejčíkem. Tomáš Vincour podepsal také novou smlouvu a naopak jsme se domluvili na ukončení spolupráce s Peterem Trškou. Je to hráč středního věku a myslíme si, že by v naší konkurenci a kvalitě obránců nedostával tolik prostoru, kolik by potřeboval. Chceme pokračovat v zabudovávání našich mladých hráčů a odchovanců.“

V Kometě končí i bek Jozef Kováčik, který v Brně odehrál celkem šest sezón. V nich si připsal 322 zápasů (35 gólů a 92 asistencí). „Nejzásadnější a nejcitlivější bylo pro nás rozhodnutí u starších obránců. Podepsal Kuba Krejčík, máme Ondru Němce a také zdravého Jana Štencela. Tím pádem je u nás velká ofenzivní síla v obraně. Jožka je právě ofenzivním typem obránce a za tu dobu co tady pro Kometu odvedl, odmakal, by nebylo férové, aby se dostal do pozice, že bude bojovat o místo v sestavě.“

Jozef Kováčik končí po šesti letech v Kometě. Kádr opouští i Peter Trška. Foto: Michal Eger.

Libor Zábranský potvrzuje, že rozhodnutí to nebylo snadné. „Dlouho jsem s ním mluvil, řekl jsem mu narovinu, jak to je. Zvažovali jsme mnoho variant, nakonec se Jožka Kováčik rozhodl, že ukončí spolupráci a zkusí angažmá jinde, třeba v zahraničí. Chtěl bych mu touto cestou hrozně moc poděkovat za to, co pro Kometu odvedl na ledě, ale i mimo něj. Má velký respekt ke Kometě, ke klubu, k našim fanouškům. Vážím si jeho lidského přístupu, za to jak se choval. O to nepříjemnější tohle rozhodnutí bylo. Na druhou stranu si musíme korektně říct, že věk se zastavit nedá. Pokud chceme dávat prostor mladých hráčům, v budoucnu se takovým situacím nevyhneme. Jožka to řekl správně, je to hokejový život, věk se zastavit nedá. Rád bych mu poděkoval za to, jak se k celé věci postavil,“ říká Libor Zábranský.

Jak se vyvíjí situace kolem Martina Erata, který je momentálně v zámoří? „Martin by měl v půlce června přiletět do Brna. Věřím, že bude pokračovat v kariéře dál, a že to bude u nás. Čekáme jen na něj, jinak kádr se do začátku soutěže měnit nebude. Ale tak jako každý rok se budu opakovat, kádr je hotový až posledním dnem přestupového termínu. Pokud by nastalo nějaké zranění, pokles formy u jednotlivců, pak budeme muset reagovat, tak jak to bylo vloni nebo v minulých sezónách,“ dodává Libor Zábranský.

Jakub Krejčík bude i letos oblékat dres brněnské Komety! Foto: Jiří Grulich.

Po mistrovství světa si Jakub Krejčík užívá zaslouženou dovolenou. „Jsem rád, že jsme se dohodli na další spolupráci. V Kometě je skvělá parta a těším se na další sezónu,“ říká pětadvacetiletý obránce, který se do přípravy zapojí později.

Profil Jakuba Krejčíka

Jakub Krejčík patří mezi hráče, které vychovala pražská Slavia. V mládí střídal post útočníka s bekem. V sezoně 2006/2007 si na rok odskočil do Kladna, v létě se ale opět vrátil do Slavie. V sezóně 2009/2010 zaznamenal první start mezi dospělými. Odehrál jediný zápas za havlíčkobrodské Rebely, zbytek ročníku se už soustředil na slávistickou juniorku. Výbornými obrannými výkony pomohl mužstvu k zisku stříbrných medailí.

Krejčík svými výkony zaujal i tehdejšího kouče Vladimíra Růžičku, čímž si řekl o místo v základní sestavě sešívaných. Sezóna 2011/2012 pro něj byla kariérně průlomová. V extralize odehrál 51 utkání základní části. A přišla i premiérová účast v seniorské reprezentaci. Tu si Krejčík odbyl na ruském Channel One Cupu v utkání proti Finsku. Krejčík si navíc při premiérovém startu hned připsal i první gól v seniorské reprezentaci. Následně se s národním týmem podíval i na MS 2012 a získal bronzovou medaili. Naposledy reprezentoval na letošním šampionátu v Německu a Francii

Krejčík má úspěch i na klubové úrovni. V sezóně 2013/2014 získal bronz v dresu pražské Sparty. V KHL hrál za Lev Praha a naposledy v chorvatském týmu Medveščak Záhřeb. Vyzkoušel si i švédskou extraligu, v celku Örebro HK odehrál dvě kompletní sezóny. V uplynulé sezóně těsně před koncem přestupového období posílil brněnskou Kometou, se kterou na jaře oslavil dvanáctý klubový titul po dlouhých 51 letech.

Profil Tomáše Vincoura

Ačkoliv má urostlý útočník Tomáš Vincour teprve šestadvacet let, za tu dobu již stihl odehrát pořádnou porci utkání. Ať už v zámořské NHL nebo ruské KHL prokázal své kvality a rozhodně byl vidět. V nejlepší soutěži světa odehrál 95 zápasů. Tři ročníky nastupoval v Dallasu, kterým byl draftován. Mimochodem se v tomto klubu potkal i s Jaromírem Jágrem. Další dva roky strávil v Coloradu, byť pendloval mezi prvním mužstvem a farmou. Jak již bylo řečeno, krom NHL si vyzkoušel i Kontinentální hokejovou ligu – nastupoval v dresech Kazaně a Sibiru Novosibirsk.

V roce 2016 mu jen o fous uteklo mistrovství světa v Moskvě, jinak patří mezi hráče nastupující za český národní tým. V mládí patřil mezi stabilní hráče juniorské reprezentace, stal se také jedničkou draftu CHL.

V letošním mistrovském ročníku odehrál v základní části 39 zápasů s bilancí 9 gólů a 13 asistencí. V play-off nastoupil do 7 duelů, v nich si připsal tři asistence. Zbytek sezóny musel sledovat pouze z hlediště, neboť se na tréninku zranil a nemohl tak svým spoluhráčům pomoct ve zbytku semifinále a hlavně finále.

Tomáš Vincour zůstává ve svém mateřském klubu. V něm už zahájil naplno letní přípravu. Foto: Michal Eger.
 
 

Tento den před lety×
Dnes v 16:20 | Muži
HC Kometa Brno
Bílí Tygři Liberec

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál