Skvělá posila do útoku! Po pěti letech se vrací útočník Marek Kvapil

B r n o – Útočník s reprezentačními zkušenostmi Marek Kvapil se po pěti letech strávených v KHL vrací do české extraligy. A jde do týmu, ze kterého do této prestižní soutěže odcházel. V brněnské Kometě naposledy působil v sezóně 2010/2011 - odehrál 57 zápasů, v nich si připsal 13 gólů a 40 asistencí. Nyní zkušený útočník podepsal v Brně novou smlouvu.

„Jsem rád, že jsme se s Markem domluvili na spolupráci v Kometě. Je to náš kmenový hráč, který se po době strávené v KHL vrací do české extraligy. Očekávám od něj zlepšení produktivity týmu a předávání zkušeností našim mladým hráčům, které chceme zapojit do sestavy," říká trenér Komety Libor Zábranský.

Marek Kvapil příchází do známého prostředí. V Kometě odehrál výbornou sezónu 2010/2011, fanoušci si jistě vzpomenou na spolupráci s Radimem Hruškou, kteří vytvořili údernou dvojici. Od té doby uplynulo už mnoho let a je jasné, že se modrobílá kabina poněkud obměnila. Jednoho hráče však dvojnásobný vítěz Gagarinova poháru v kabině Komety pamatuje. Je jím obránce Tomáš Malec, se kterým ve zmíněné sezóně nastupoval.

Marek Kvapil vyhrál dvakrát KHL, pokaždé v dresu moskevského Dinama. Foto: Profimedia.cz

Rodák ze slovenské Ilavy, ovšem hokejista s českou příslušností, hrál po odchodu z Komety tři sezony v Dinamu Moskva a rozhodně toho nelitoval. Dvakrát se mu totiž povedlo vyhrát celou Kontinentální hokejovou ligu. Od sezóny 2014/2015 se Kvapil přesunul do Severstalu Čerepovec. O rok později následoval do chorvatského týmu Medveščak Záhřeb a svou zahraniční misi zakončil v letošním ročníku v Nižněkamsku, se kterým hrál čtvrtfinále play-off. Dál se jeho tým nedostal, neboť ho 4:0 na zápasy vyřadil Kempného Avangard Omsk.

Sezóna 2010/2011 - Marek Kvapil a jeho gólová radost v dresu Komety. Do ní se vrací po pěti letech. Foto: Michal Eger.

Jednatřicetiletý útočník má plno zkušeností s českou extraligou a také reprezentací. V dresu Vítkovic získal stříbrné medaile v sezóně 2009/2010. Ve stejném roce byl i u prozatím posledního zisku titulu mistra světa - v roce 2010 vyhrál s národním týmem v Německu zlato. Byl u toho i obránce Ondřej Němec, se kterým se nyní potkává v Kometě. Zbývá doplnit rok 2005 a zisk bronzových medailí z mistrovství světa juniorů.

Dnes v 16:20 | Muži
HC Kometa Brno
Bílí Tygři Liberec

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál