Semifinále pokračuje v Brně! Kometa vyzve Plzeň ve středu a ve čtvrtek

Semifinále pokračuje v Brně! Kometa vyzve Plzeň ve středu a ve čtvrtek
 

B r n o – Za vynikajícího stavu 2:0 na zápasy pro Kometu se stěhuje semifinálová série mezi Brnem a Plzní do jihomoravské metropole. Dvanáct vyřazovacích zápasů v řadě neporažená Kometa hraje třetí zápas ve středu od 18:30, čtvrtý duel je na programu ve čtvrtek od 17 hodin.

 

Hokejisté Komety za sebou mají vynikající velikonoční víkend, v němž dokázali zvládnout první dva zápasy semifinálové série. Na ledě úřadujícího vítěze základní části Plzně brněnští hokejisté vyhráli nejprve v sobotu 3:2 a v neděli 4:1. „Jsme v půlce cesty. Chceme být stále pokorní, plnit si herní systém. Od pondělí je zase jiný den a musíme myslet na domácí zápasy," pravil po druhém vítězném duelu v Plzni obránce Ondřej Němec. Trenér Komety Kamil Pokorný upozorňuje, že tým myslí pouze na nejbližší utkání: „Soustředíme se jenom na třetí zápas, chceme hrát znovu jako doposud. Musíme být trpěliví a věřím, že fanoušci nám vytvoří pomyslného dalšího hráče na ledě," zmínil Pokorný.

Brňané vyhráli všech dosavadních šest zápasů v letošním play-off, pět z nich dokonce v normální hrací době. V sérii proti Plzni se naplno projevuje vyrovnanost kádru Komety. O sedm branek z úvodních dvou duelů se postaralo sedm různých hráčů. Prosazuje se také dravé brněnské mladí. Na západě Čech skórovali i devatenáctiletý Martin Nečas a o dva roky starší Radim Zohorna. „Kluci zrají jako víno. Vloni byli ještě bráni jako mladíci, dneska už je Neči náš klíčový hráč," podotkl Němec.

Brněnský maskovaný fantom Marek Čiliak v pondělí oslavil 28. narozeniny. Aktuálně suverénně vévodí statistikám brankářů v play - off. Foto: Jiří Grulich.

Klubové produktivitě vládne po šesti duelech Hynek Zohorna se ziskem osmi bodů za čtyři góly a stejný počet nahrávek, pětice hráčů nastřádala shodně čtyři body, další pětice pouze o bod méně. Jedním ze strůjců úspěchu zůstává brankář Marek Čiliak, jenž jasně vládne statistikám gólmanů v play-off. Aktuálně se může pochlubit úchvatnou procentuální úspěšností zásahů 95,48% a průměrem 1,29 inkasovaných branek na zápas.

Nyní se série přesouvá do Brna, kde budou Kometu hnát dopředu fanoušci ve vyprodané DRFG Areně. Brňané mají skvostnou bilanci třetích zápasů. Komeťáci ovládli všechny třetí utkání série v loňském play-off. V aktuálním ročníku v nastaveném trendu pokračují, když ve třetím klání přehráli Vítkovice jasně 4:0. Potvrdí výbornou statistiku i proti Plzni?

3. semifinále Generalli play - off
středa
4.4. 2018
18:30 hod.
Online přenos
HC Kometa Brno HC Škoda Plzeň DRFG Arena, Brno
4. semifinále Generalli play - off
čtvrtek
5.4. 2018
17:00 hod.
Online přenos
HC Kometa Brno HC Škoda Plzeň DRFG Arena, Brno
 
 

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál