Pracujeme na tom, aby naše výkony byly konstantní, říká obránce Ivan Baranka

B r n o – Je tomu téměř přesně měsíc, co posílil zadní řady Komety. Od té doby stihl Ivan Baranka nastoupit do sedmi utkání, ve kterých se mu osvědčila spolupráce s Ondřejem Němcem. „Myslím, že jsem se aklimatizoval velmi rychle, kabina mi v tom hodně pomohla. Jsem tady a nemůžu si vůbec na nic stěžovat,“ hlásí třiatřicetiletý obránce, jenž se se svými spoluhráči během reprezentační přestávky po krátkém volnu od středy znovu připravuje na blížící se vrchol extraligové sezóny.

Do Komety jste před měsícem zamířil z Vítkovic a právě proti svému bývalému týmu jste zažil premiéru v brněnském dresu. Do Ostravy jste navíc cestovali Kometa Expresem. Jak na ten den vzpomínáte?
Byla to pěkná akce jak pro nás hráče, tak pro fanoušky, kteří měli možnost s námi strávit půl dne před zápasem. Po utkání jsme se prošli jednotlivými vagóny a zájemcům se podepisovali. Bohužel zápas samotný nevyšel podle našich představ, ale takové akce jsou skvělé.

Co vám ukázala série lednových utkání?
Momentálně mám pocit, jako kdybychom byli na nějaké houpačce. V jednom zápase si určitým způsobem nastavíme laťku, kterou bychom měli minimálně držet ve stejné výši a nedostávat se pod ni. Všichni pracujeme na tom, aby naše výkony byly konstantní. Aby ta laťka minimálně zůstala tam, kde je, ale ještě lépe, abychom ji zvyšovali.

Hovoříte například o vítězném utkání na Spartě?
To byl asi nejlepší příklad. V domácích zápasech jsme měli úsek, kdy jsme hráli velmi dobře a také úsek, kdy jsme byli o něco horší a soupeř potřeboval jít víc do rizika. Na Spartě to byl těžký zápas a skvělý výkon od nás od všech. Všichni jsme šlapali, a i když se stala nějaká chyba, byli jsme pospolu a dokázali jeden druhému pomoct. Bylo by dobré, abychom takových zápasů, jako byl ten na Spartě, měli co nejvíc.

Brněnský obránce Ivan Baranka v domácím duelu proti Mladé Boleslavi. Foto: Ivo Dostál.

Vypadá to, že jste si na ledě sedl v obranné dvojici s Ondřejem Němcem…
Ondra tu má svoji pozici, stejně jako další kluci. Většinou se říká, že útočníci, když jsou ve formaci tři, se potřebují sehrát. To samé platí u obránců, i když jsme jen dva. Čím lépe ta dvojice funguje, tím lépe i komunikuje a dokáže si určité situace říct jak na ledě, tak na střídačce. Dá se říct, že už víme, co kdo v dané situaci udělá a jak se zachová. To velmi pomáhá. Je důležité, když máte stálého parťáka. Navyknete si na určité věci a můžete je dělat víc automaticky.

Přišla reprezentační pauza před klíčovou fází sezóny vhod?
Ve svých dřívějších působištích jsem měl zkušenost, že jsme to měli dobře rozjeté a reprezentační pauza nás trochu přibrzdila (úsměv). Teď ovšem věřím, že máme velmi zkušené mužstvo. Byl čas a prostor na odpočinek, teď jdeme zpátky do práce. Někteří kluci jsou v reprezentaci, takže nějaké extrémně taktické věci se nacvičovat nedají, ale máme ideální příležitost nabrat svalovou hmotu a kondici na ledě.

Vnímáte, že vás po pauze čekají důležité zápasy?
Každý zápas je důležitý. Po pauze nás čeká utkání v Mladé Boleslavi, bude to utkání, jak se říká, o šest bodů. Musíme se na to dobře nachystat. Hrajeme u nich, Mladá Boleslav v poslední dobře předvádí dobré výkony. Nečeká nás nic jednoduchého, ale musíme hrát svoji hru. Když se zase vrátím k utkání na Spartě – pokud předvedeme takový výkon, máme šanci uspět.

Jak jste vlastně strávil těch pár dní volna, které předcházely tréninkům v tomto týdnu?
Byli jsme na wellness pobytu v Beskydech, trochu jsem se okoupal, zrelaxoval. Teď jsem zpátky v Brně, máme tréninky. První trénink po dvou dnech volna je vždycky náročný, ale je potřeba to překousnout a věřím, že to bude jenom lepší. Trénujeme jednofázově i dvoufázově, do toho posilovna.

Dnes v 15:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
HC Kometa Brno

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál