Pokud bych nastoupil za áčko, splnil by se mi dětský sen, říká brankář Lukáš Dostál

B r n o – Odchovanec brněnské Komety Lukáš Dostál zazářil v reprezentačním dresu na nedávno skončeném mistrovství světa do dvaceti let a naskýtá se tak otázka, zda nepřišla pro mladého gólmana chvíle okusit poprvé v životě nejvyšší extraligovou soutěž. Po několika přípravných duelech a zápasech v Lize mistrů by to pro něj byl další velký splněný sen. Zahrát si doma za Kometu a tam, kde svou kariéru začínal. Navíc před publikem, které považuje za nejlepší v republice. „Nikdy neříkáme sestavu předem. Máme dva kvalitní brankáře, rozhodneme se v den utkání, který z nich nastoupí," říká na toto téma asistent hlavního kouče Kamil Pokorný.

Lukáši, kdy jste se vrátil zpátky do Brna?
V pondělí jsem přiletěl, v úterý jsem šel podívat na zápas s Olomoucí a ve středu šel na první dobrovolný trénink po návratu. Teď mám za sebou celý trénink a cítím se v pohodě.

Jak vnímáte, že o vaše jméno je velký mediální zájem?
Samozřejmě to potěší, ale beru to s hodně velkou pokorou a nadhledem, protože člověk nikdy neví, co ho bude čekat v budoucnu. Aktuálně je to super, ale musím pracovat dál jako doposud. Nic se nemění.

Pokud nastoupíte, bude se snažit nevnímat tlak fanoušků?
Kdybych nastoupil, budu se na to hrozně moc těšit. Je to můj dětský sen chytat za áčko v extralize. Tlak si nepřipouštím, to jde úplně mimo mě. V Brně máme nejlepší fanoušky v extralize. Věřím, že mi pomůžou.

S trenéry jste řesili, kdo půjde do v pátek do brány?
To je otázka na trenéry, pana Zábranského, zatím bych si to nechal pro sebe. Záleží na nich, zda mi dají důvěru.

Karel Vejmelka o vás říkal v nedávném rozhovoru, že o vás v kabině skoro ani neví.
Je to možná pravda, snažím se soustředit na svou práci, abych se pořád zlepšoval a byl prospěšný týmu.

Musíte si zvykat na změnu kluziště?
Bylo to trochu znát, hřiště u nás je širší. Hráči mají víc času na přihrávku, tam má hráč menší prostor, nic nevymýšlí a jde rovnou do střely. Je to úplně jiný hokej s velkými rozdíly. Od malička jsem hrál na širokém kluzišti, zase se rychle přeorientuju na to naše.

Lukáš Dostál nastoupil v dresu Komety v rámci dvou zápasů Ligy mistrů. Foto: Michal Eger.

Dnes v 16:20 | Muži
HC Kometa Brno
Bílí Tygři Liberec

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál