Pátý semifinálový duel: Kometa hraje v sobotu v Plzni

Pátý semifinálový duel: Kometa hraje v sobotu v Plzni
 

B r n o – Již páté semifinálové klání čeká v sobotu hokejisty Komety na ledě plzeňských indiánů. Úřadující čeští šampioni vedou po čtyřech zápasech 3:1, když vyhráli dva duely na západě Čech a v domácím prostředí měli padesátiprocentní úspěšnost. Páté utkání začíná v plzeňské Home Monitoring Areně v sobotu v 17:20 a vysílá jej stanice ČT Sport.

 

Hokejisté Komety za sebou mají třetí a čtvrtý duel série na domácím ledě. Před vyprodanou DRFG Arenou nejprve ve středu vyhráli 3:2 po exkluzivní trefě Martina Erata v poslední minutě, ve čtvrtém duelu mocně finišovali, ale nakonec poprvé v letošních vyřazovacích bojích prohráli 1:2.

Modrobílé čeká pátý duel série na západě Čech. „Dostali jsme slepené dvě branky, což zápas hodně ovlivnilo a poznamenalo. Pro nás se ale nic neděje. Byl to jeden zápas série a teď jdeme dál,“ uvedl k pátému utkání útočník Martin Zaťovič.

Série mezi Kometou a Plzní nabízí množství osobních soubojů a vynikající hokej. Foto: Ivo Dostál.

V obou duelech v Brně se znovu dokázal prosadit nejproduktivnější hráč Komety v play – off Hynek Zohorna, jenž nasbíral v osmi zápasech deset bodů za šest branek a čtyři asistence a je na druhém místě produktivity vyřazovacích bojů za třineckým Ciencalou, jenž má ovšem odehrány o tři duely více. Hynek Zohorna je také nejproduktivnějším brněnským hráčem semifinále, když ve čtyřech duelech vstřelil tři branky a na další dvě přihrál. Průměrem bodu na zápas se může pochlubit Martin Nečas (1+3). Nejproduktivnějším hráčem Plzně v sérii je zadák Michal Moravčík, který ve čtyřech kláních zapsal tři body za jednu trefu a dvě asistence, stejný bodový zápis má v sérii také útočník Jaroslav Kracík.

Letošní semifinálová série mezi Plzní a Kometou dává vzpomenout na sérii mezi oběma týmy před šesti lety. Kometa tehdy rovněž vyhrála první tři zápasy, čtvrtý duel na vlastním ledě prohrála, ale celé semifinále ukončila jednoznačnou výhrou v pátém duelu na ledě Plzně v poměru 7:2. Postoupí Kometa podobně jako před šesti lety do finále po pětizápasové semifinálové sérii?

5. semifinále Generalli play - off
sobota
7.4. 2018
17:20 hod.
Online přenos
HC Škoda Plzeň HC Kometa Brno Home Monitoring Arena, Plzeň
 
 

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál