Osmnáctka nestačila na výběr Spojených států a v boji o bronz vyzve Švédsko

B r n o / Č e l j a b i n s k – Po čtvrtečním senzačním vítězství nad Kanadou čekalo český výběr do 18 let utkání s USA. Češi do utkání nevstoupili nejlépe, již ve čtvrté minutě se Američané dostali do vedení. Našinci neodehráli svůj nejlepší zápas na turnaji, ve druhé třetině vstřelil jediný gól svého týmu kapitán Libor Zábranský. Americkému výběru podlehli 1:4. Vidina medailí však není ztracena, již zítra čeká Čechy od 12:30 souboj o bronz, ve kterém vyzvou Švédsko. V zápase se představí také pět hráčů Komety - brankář Lukáš Dostál, obránce Libor Zábranský a útočníci Adam Gajarský, Vojtěch Střondala a Karel Plášek. Ve finále své síly poměří USA s Finskem.

Sestava ČR U18: Dostál – Zábranský (C), Haš, Malík, Klejna, Doktor, Adámek – Lauko (A), Jeník, Kvasnica (A) – Pekař, Blümel, Čajka – Gajarský, Plášek ml., Střondala – Sklenář, Pytlík, Kropáček – Teplý.

USA U18 - Česko U18 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Hughes (Wahlstrom, Farabee), 22. Wahlstrom (Hughes, Farabee), 36. Stastney (Miller, Wise), 43. Weiss (Stastney) – 31. Zábranský (Kvasnica, Jeník).

Dnes v 18:30 | Jun.
HC Kometa Brno